• Informacje na temat:

  efta

Artykuły na temat: efta
 • Wielka Brytania z zaskakującą propozycją z Norwegii

  Norwegia może pomóc Wielkiej Brytanii, gdyby ta chciała powrócić do Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA) po wyjściu z Unii Europejskiej - powiedziała w środę agencji Reutera norweska premier Erna Solberg.

 • Brexit. Unia Europejska ma plan B

  Wielka Brytania w procesie Brexitu mogłaby przystąpić do EFTA, co utrzymałoby eksport do tego kraju np. francuskich win i niemieckich aut, nie uderzając jednocześnie w brytyjskie banki i sektor usług - pisze we wtorek Politico, powołując się na źródla w KE.

 • Karta EKUZ – co każdy z nas powinien wiedzieć

  To dokument potwierdzający fakt odprowadzania składek zdrowotnych w danym kraju na terenie krajów Unii Europejskiej i EFTA (Lichtensteinu, Islandii, Norwegii i Szwajcarii). Upoważnia nas do korzystania z doraźnych usług medycznych w tych państwach. Karta nie służy do leczenia planowego. Jej posiadacze w przypadkach nagłych są traktowani jak pacjenci-mieszkańcy danych państw.

 • W polskich placówkach dyplomatycznych każdy będzie mógł uzyskać szczegółowe informacje o leczeniu w danym kraju Unii Europejskiej i EFTA - zakłada deklaracja współpracy MSZ i NFZ podpisana w czwartek w Warszawie.

 • ​Przed wakacyjnym wyjazdem warto wyrobić EKUZ

  Przed wakacyjnym wyjazdem do innego kraju UE lub EFTA warto wyrobić kartę EKUZ - przypomina NFZ. Karta uprawnia do korzystania ze świadczeń zdrowotnych na terenie innego państwa na takich samych zasadach, jakie dotyczą ubezpieczonych w danym kraju.

 • Przed wakacyjnym wyjazdem do innego kraju UE lub EFTA warto wyrobić kartę EKUZ - przypomina NFZ. Karta uprawnia do korzystania ze świadczeń zdrowotnych na terenie innego państwa, na takich samych zasadach, jakie dotyczą ubezpieczonych w danym kraju.

 • Od 1 stycznia, zniesione zostaną opłaty celne na towary wwożone do Polski z krajów Unii Europejskiej, EFTA-y, Europy Środkowowschodniej, Izraela, Turcji i Wysp Owczych. Dotyczy to również samochodów.

 • NFZ wydłuża ważność karty EKUZ

  ...prawo osób ubezpieczonych do korzystania z opieki zdrowotnej, w sytuacjach niezbędnych z medycznego punktu widzenia w krajach Unii Europejskiej i EFTA na takich samych zasadach, na jakich leczą się...

 • Wzywasz lekarza w hotelu? Karta EKUZ może nie zadziałać

  Karta EKUZ przydaje się wtedy, gdy rozchorujemy się zagranicą w kraju Unii Europejskiej oraz EFTA i będziemy musieli iść do lekarza. By karta “zadziałała", placówka medyczna do której trafimy musi świadczyć usługi w ramach systemu ochrony zdrowia danego państwa europejskiego - przypomina Przemysław Pankowski z bydgoskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Gdy okażemy kartę EKUZ, szpital...

 • W programie: 15.00 Mażoretki BŁYSK 15.15 Pląsy 19. Gromady Zuchowej Mali Kosynierzy 15.30 Koncert Many Movements 16.10 Kabaret EFTA 16.30 Turniej Familiada 17.00 Koncert ZijenSu 17.50 Koncert Kilka Minut po Dziewiątej  18.30 Koncert Julii Bartkowiak z zespołem 19.00 Koncert Dzieci we mgle 19.40 Licytacja 20.00 Światełko do nieba + chwila na scenie dla wolontariuszy 20.10