• Informacje na temat:

  egzekucja praw

Artykuły na temat: egzekucja praw
 • TK: Egzekucja wobec byłego wspólnika nie może pozbawiać go praw

  Egzekucja z majątku byłego wspólnika spółki nie może pozbawiać go prawa do sądu - orzekł Trybunał Konstytucyjny. Uznał, że przepis, który przewiduje możliwość takiej egzekucji, jest niekonstytucyjny w zakresie, w jakim dopuszcza brak dostępu do sądu dla b. wspólnika.

 • Egzekucja trzech szyitów skazanych za zabicie policjantów

  Niecały tydzień temu orzeczenie skazujące w ich sprawie potwierdził sąd najwyższy. Jak informuje państwowa agencja BNA, mężczyźni zostali rozstrzelani w obecności sędziego, lekarza i muzułmańskiego duchownego. Egzekucja została potępiona przez obrońców praw człowieka, którzy zwracają uwagę, że to wydarzenie może negatywnie wpłynąć na sytuację wewnętrzną kraju. W eksplozji bomby w 2014 roku...

 • Kolejna egzekucja na Białorusi. Rodzina dowiedziała się po miesiącu

  Kolejny wyrok śmierci wykonano na Białorusi. Stracony mężczyzna był skazany za potrójne zabójstwo. To już trzecia w tym roku egzekucja na Białorusi.

 • Egzekucja 47 osób. Tłumy szyitów na ulicach

  Saudyjskie władze oskarżały al-Nimra o podżeganie do przemocy przeciwko policji. Jednak zwolennicy szejka twierdzą, że był on pokojowym opozycjonistą, który domagał się większych praw dla szyickiej(...) politycznym, jednak zapewnił, że nie nawoływał do przemocy. Zdaniem jego zwolenników oraz obrońców praw człowieka jego proces był próbą uciszenia dysydentów, zwłaszcza szyickich. Stracenie 47 osób...

 • Dżihadyści opublikowali nagranie z egzekucji 25 żołnierzy

  Egzekucja pokazana w mniej więcej 10-minutowym nagraniu wideo odbyła się prawdopodobnie tuż po zajęciu Palmiry przez dżihadystów 21 maja. Żołnierzy zabijają strzałem z przyłożenia chłopcy ubrani(...) Obserwatorium Praw Człowieka poinformowało 27 maja o rozstrzelaniu około 20 żołnierzy w amfiteatrze. W marcu IS zamieściło w internecie wideo przedstawiające egzekucję Palestyńczyka oskarżonego...

 • Szokujący film z egzekucji. Dzieci zabijają żołnierzy

  ...4, 2015" user="siteintelgroup" /> Egzekucja pokazana w mniej więcej 10-minutowym nagraniu wideo odbyła się prawdopodobnie tuż po zajęciu Palmiry przez dżihadystów 21 maja. Żołnierzy zabijają strzałem(...) Obserwatorium Praw Człowieka poinformowało 27 maja o rozstrzelaniu około 20 żołnierzy w amfiteatrze. (mn)

 • Pakistan: Kontrowersyjna egzekucja. Hussain był niewinny?

  Międzynarodowy sprzeciw wywołała egzekucja Shafqata Hussaina, po tym jak jego adwokaci podali, że został aresztowany, kiedy był nieletni, a przyznanie się do winy wymuszono torturami. Mężczyzna został skazany za zabójstwo dziecka w 2004 roku, za co stracono go we wtorek w Pakistanie.

 • USA: Kontrowersyjna egzekucja skazańca w Missouri

  We wtorkowy wieczór w amerykańskim stanie Missouri doszło do egzekucji czarnoskórego więźnia Andre Cole’a. Jego sprawa wzbudziła w USA wiele kontrowersji. Mężczyznę skazała na śmierć ława przysięgłych, złożona wyłącznie z białych osób - informuje agencja AFP.

 • Państwo Islamskie: Masowa egzekucja w Iraku

  ...za heretyków, którzy za odstępstwo od wiary zasługują na śmierć. W szeregach Państwa Islamskiego walczy wielu irackich sunnitów, którzy uważają, że władze w Bagdadzie nie szanują ich praw...

 • Błyskawiczny wyrok, potem egzekucja. Tysiące osób obserwowały proces na stadionie

  Tysiące osób, w tym dzieci, wzięły udział w przeprowadzonym na stadionie na południu Chin procesie, w którym 10 osób skazano na śmierć. Wyrok wykonano natychmiast - pisze AFP, powołując się na organizacje praw człowieka i chińskie media.

Dyskusje na temat: egzekucja praw