• Informacje na temat:

  eichmann adolf

Artykuły na temat: eichmann adolf
 • 55 lat temu w Izraelu stracono Adolfa Eichmanna, "mordercę zza biurka"

  ...55 lat temu, 31 maja 1962 roku, w Izraelu wykonano wyrok śmierci na Adolfie Echmannie, szefie wydziału żydowskiego w Głównym Urzędzie Bezpieczeństwa Rzeszy, "mordercy zza biurka", odpowiedzialnym za śmierć milionów Żydów. Jego prochy rozsypano na morzu, poza wodami terytorialnymi Izraela.

 • "Morderca zza biurka", posłał na śmierć miliony Żydów. 55 lat temu skazano na śmierć Eichmanna

  ...55 lat temu, 15 grudnia 1961 r., sąd w Jerozolimie skazał na karę śmierci Adolfa Eichmanna - szefa wydziału żydowskiego w Głównym Urzędzie Bezpieczeństwa Rzeszy, "mordercę zza biurka", odpowiedzialnego za śmierć milionów Żydów.

 • Prowadzący badania w Muzeum Holokaustu w Buenos Aires student przypadkiem odnalazł wśród tamtejszych dokumentów paszport, z którym zbrodniarz hitlerowski Adolf Eichmann uciekł z Europy i w latach 50. ukrył się w Argentynie.

 • Izrael: Pamiętniki Eichmanna udostępnione publice

  W Archiwum Państwowym Izraela wystawiono dziś zapiski Adolfa Eichmanna - hitlerowskiego zbrodniarza wojennego, jednego z głównych organizatorów zagłady Żydów.

 • Schwytanie nazistowskiego zbrodniarza Adolfa Eichmanna w 1960 r. przez izraelski wywiad wywołało panikę w ówczesnym rządzie RFN pod kierunkiem kanclerza Konrada Adenauera - informuje w najnowszym wydaniu niemiecki tygodnik "Der Spiegel".

 • Terlikowski musi przeprosić, ale nie zapłaci Tysiąc odszkodowania

  Sąd Apelacyjny w Warszawie uznał, że prawicowy publicysta Tomasz Terlikowski ma przeprosić Alicję Tysiąc za porównanie jej do Adolfa Eichmanna. Nie musi jednak zapłacić kobiecie 10 tys. zł odszkodowania zasądzonego w pierwszej instancji.

 • Początek procesu Alicji Tysiąc przeciwko Tomaszowi Terlikowskiemu

  Rozpoczął się proces z powództwa Alicji Tysiąc przeciwko Tomaszowi Terlikowskiemu. Za zarzucenie jej "moralnej obrzydliwości" i porównanie do hitlerowskiego zbrodniarza Adolfa Eichmanna żąda ona przeprosin i 130 tys. zł. Zdaniem pozwanego to próba "zamknięcia ust".

 • Zmarł Cwi Malczin, jeden z najwybitniejszych agentów izraelskiego wywiadu. Był w komandzie, które w Argentynie porwało nazistowskiego zbrodniarza Adolfa Eichmanna. Miał 77 lat.

 • Terlikowski przegrał z Tysiąc. Zapłaci za "moralną obrzydliwość"

  Tomasz Terlikowski, który zarzucił Alicji Tysiąc "moralną obrzydliwość" i porównał ją do Adolfa Eichmanna, przegrał w sądzie. Publicysta naruszył dobra osobiste i ma zapłacić 10 tys. zł odszkodowania. Tysiąc żądała kwoty trzynaście razy wyższej. O sprawie informuje portal info.wiara.pl.

 • Zbrodniarz na łamach

  W maju 1961 r. "Polityka" rozpoczęła druk pięciu odcinków "Wyznań mordercy - Adolfa Eichmanna". Wspomnienia kata okazały się sensacją i bestsellerem. Nakład tygodnika wzrósł wtedy dwukrotnie.