• Informacje na temat:

  einstein albert

Artykuły na temat: einstein albert
 • Sekret szczęścia według Alberta Einsteina sprzedany za 1,3 mln dolarów

  Po 95 latach odnaleziono odręczne notatki Alberta Einsteina. Naukowiec zdradza w nich, co jest tajemnicą szczęścia. Przemyślenia naukowca na aukcji w Jerozolimie osiągnęły cenę 1,3 mln dolarów. Ceną wyjściową było 2 tys. dolarów.

 • 100 lat temu Albert Einstein opublikował ogólną teorię względności

  Dziś mija 100 lat od dnia, w którym Albert Einstein opublikował ogólną teorię względności. Tłumaczy ona grawitację jako wynik zakrzywienia czasoprzestrzeni, związanego z obecnością masy i energii.

 • Teoria bezwzględności Alberta Einsteina

  Teoria męskiej bezwzględności. To jeden z wątków najnowszej książki o słynnym niemieckim uczonym, Albercie Einsteinie. Jej autorem jest amerykański pisarz i dziennikarz, Walter Isaacson. Skupia się ona na małżeństwie fizyka z serbską matematyczką Milevą Maric.

 • 12-latka zdolniejsza od Alberta Einsteina

  Zdolniejsza od Alberta Einsteina i prof. Stephena Hawkinga. Tak brytyjskie media opisują 12-letnią dziewczynkę o najwyższym z możliwych ilorazie inteligencji. Potwierdził to wynik testu MENSA - międzynarodowego stowarzyszenia ludzi osiągających w nim najlepsze wyniki.

 • Albert Einstein: Wiara w Boga to dziecinada

  Nabywca pisanego przez Alberta Einsteina listu, wystawionego na aukcji w Londynie, ujawnił część jego treści - doniosła agencja AFP.

 • W tym roku mija 50. rocznica śmierci Alberta Einsteina oraz setna ogłoszenia przez niego teorii względności. W związku z tym rok 2005 ogłoszono rokiem niemieckiego geniusza. Będzie obchodzony na całym świecie.

 • Ekspert: Einstein nie utrzymałby się dziś na brytyjskim uniwersytecie

  Twórca ogólnej teorii względności Albert Einstein, gdyby pracował dziś na którymś z brytyjskich uniwersytetów, to byłby zagrożony zwolnieniem, ponieważ jego teoretyczne dociekania nie miałyby przełożenia na granty - twierdzi oksfordzki profesor Fergus Millar.

 • Teoria Einsteina "zdała" najtrudniejszy dotąd test

  .... Opublikowane w czasopiśmie "Science" wyniki tych obserwacji kolejny raz potwierdziły, że Albert Einstein miał rację.(...)Międzynarodowy zespół naukowców, badających niezwykły układ gwiazd, potwierdził, że ogólna teoria względności Einsteina sprawdza się nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Astronomowie...

 • Genialna 12-latka. Ma IQ wyższe od Einsteina

  Lydia Sebastian z Wielkiej Brytanii zaskoczyła wszystkich. W teście na inteligencję stworzonym przez Mensę osiągnęła wynik 162. Oznacza to, że IQ tej 12-latki jest wyższe niż IQ Alberta Einsteina. O jej przypadku pisze "The Guardian".

 • Umorzono śledztwo ws. zabójstwa krewnych Alberta Einsteina

  Śledztwo w sprawie zamordowania przed 70 laty we Włoszech krewnych Alberta Einsteina zostało umorzone - poinformowała prokuratura we Frankenthal w południowo-zachodnich Niemczech.

Zdjęcia na temat: einstein albert
Wideo na temat: einstein albert
 • Zobacz, jak wygląda ruch białego karła wokół gwiazdy neutronowej

  . Opublikowane w czasopiśmie "Science" wyniki tych obserwacji kolejny raz potwierdziły, że Albert Einstein miał rację.(...)Międzynarodowy zespół naukowców, badających niezwykły układ gwiazd, potwierdził, że ogólna teoria względności Einsteina sprawdza się nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Astronomowie

Dyskusje na temat: einstein albert