• Informacje na temat:

  einstein albert

Artykuły na temat: einstein albert
 • Sekret szczęścia według Alberta Einsteina sprzedany za 1,3 mln dolarów

  Po 95 latach odnaleziono odręczne notatki Alberta Einsteina. Naukowiec zdradza w nich, co jest tajemnicą szczęścia. Przemyślenia naukowca na aukcji w Jerozolimie osiągnęły cenę 1,3 mln dolarów. Ceną wyjściową było 2 tys. dolarów.

 • 100 lat temu Albert Einstein opublikował ogólną teorię względności

  Dziś mija 100 lat od dnia, w którym Albert Einstein opublikował ogólną teorię względności. Tłumaczy ona grawitację jako wynik zakrzywienia czasoprzestrzeni, związanego z obecnością masy i energii.

 • Teoria bezwzględności Alberta Einsteina

  Teoria męskiej bezwzględności. To jeden z wątków najnowszej książki o słynnym niemieckim uczonym, Albercie Einsteinie. Jej autorem jest amerykański pisarz i dziennikarz, Walter Isaacson. Skupia się ona na małżeństwie fizyka z serbską matematyczką Milevą Maric.

 • List Alberta Einsteina trafi na aukcję w USA

  Napisany odręcznie list słynnego fizyka Alberta Einsteina zostanie wystawiony na aukcji w Stanach Zjednoczonych - poinformował w piątek dom aukcyjny Christie's. Przewidywana cena to nawet 1,5 miliona dolarów.

 • 12-latka zdolniejsza od Alberta Einsteina

  Zdolniejsza od Alberta Einsteina i prof. Stephena Hawkinga. Tak brytyjskie media opisują 12-letnią dziewczynkę o najwyższym z możliwych ilorazie inteligencji. Potwierdził to wynik testu MENSA - międzynarodowego stowarzyszenia ludzi osiągających w nim najlepsze wyniki.

 • Albert Einstein: Wiara w Boga to dziecinada

  Nabywca pisanego przez Alberta Einsteina listu, wystawionego na aukcji w Londynie, ujawnił część jego treści - doniosła agencja AFP.

 • W tym roku mija 50. rocznica śmierci Alberta Einsteina oraz setna ogłoszenia przez niego teorii względności. W związku z tym rok 2005 ogłoszono rokiem niemieckiego geniusza. Będzie obchodzony na całym świecie.

 • Szokujące zapiski Einsteina. Ujawniają "ciemną stronę" genialnego uczonego

  Opublikowany w tym tygodniu w USA "Dziennik podróży" Alberta Einsteina z lat 1922-23, ujawnia "ciemną stronę" genialnego fizyka i pod koniec życia wielkiego autorytetu moralnego ruchu praw obywatelskich: dawną dyktowaną europocentryzmem ksenofobię i rasizm.

 • Zapiski Einsteina ujawniają "ciemną stronę" genialnego uczonego

  Opublikowany w tym tygodniu w USA "Dziennik podróży" Alberta Einsteina z lat 1922-23, ujawnia "ciemną stronę" genialnego fizyka i pod koniec życia wielkiego autorytetu moralnego ruchu praw obywatelskich: dawną dyktowaną europocentryzmem ksenofobię i rasizm.

 • Ekspert: Einstein nie utrzymałby się dziś na brytyjskim uniwersytecie

  Twórca ogólnej teorii względności Albert Einstein, gdyby pracował dziś na którymś z brytyjskich uniwersytetów, to byłby zagrożony zwolnieniem, ponieważ jego teoretyczne dociekania nie miałyby przełożenia na granty - twierdzi oksfordzki profesor Fergus Millar.

Zdjęcia na temat: einstein albert
Wideo na temat: einstein albert
 • Zobacz, jak wygląda ruch białego karła wokół gwiazdy neutronowej

  . Opublikowane w czasopiśmie "Science" wyniki tych obserwacji kolejny raz potwierdziły, że Albert Einstein miał rację.(...)Międzynarodowy zespół naukowców, badających niezwykły układ gwiazd, potwierdził, że ogólna teoria względności Einsteina sprawdza się nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Astronomowie

Dyskusje na temat: einstein albert