• Informacje na temat:

  ekonomie

Artykuły na temat: ekonomie
 • Encykliki Jana Pawła II: Od Trójcy Świętej po ekonomię

  Encykliki poświęcone Trójcy Świętej mają bardzo charakterystyczny dla Jana Pawła II styl, są bardzo osobistym owocem jego krakowskich doświadczeń - mówi w rozmowie z RMF FM dominikanin, ojciec profesor Jarosław Kupczak, kierownik katedry Antropologii Teologicznej na Wydziale Teologicznym oraz dyrektor Ośrodka Badań nad Myślą Jana Pawła II Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie.

 • Maturzyści chętniej idą na ekonomię

  Szkoły ogłaszają listy przyjętych. Na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku ekonomiczno- menedżerskim o miejsce walczy 45 osób, informuje "Rzeczpospolita".

 • WikiLeaks: Izrael świadomie pchał "na skraj przepaści" ekonomię Gazy

  Izrael świadomie pchał "na skraj przepaści" gospodarkę Strefy Gazy - terytorium palestyńskiego kontrolowanego przez ekstremistyczny ruch Hamas, który odmawia uznania państwa izraelskiego. Takie wnioski płyną z not dyplomatycznych USA, uzyskanych przez portal WikiLeaks.

 • Przyszły tydzień w ekonomii: Projekt o godzinowej płacy minimalnej, program Mieszkanie plus

  Jak zapowiada się nadchodzący tydzień w ekonomi? Między innymi spodziewany jest projekt ustawy o godzinowej płacy minimalnej. Zapowiada to rewolucję na rynku pracy.

 • Polski ksiądz skazany w Watykanie. Spędzi w więzieniu ponad 3 lata

  Na 3 lata i 2 miesiące więzienia został skazany przez trybunał w Watykanie ksiądz Bronisław Morawiec. To kara za oszustwa finansowe i przywłaszczenie pieniędzy. Polski duchowny był ekonomem rzymskiej papieskiej bazyliki Matki Bożej Większej.

 • Ksiądz Bronisław Morawiec, były ekonom rzymskiej papieskiej bazyliki Matki Bożej Większej, został skazany przez trybunał w Watykanie za oszustwo finansowe i przywłaszczenie pieniędzy na 3 lata i 2 miesiące więzienia.

 • Zakończono rekrutację. Które kierunki najpopularniejsze?

  Jak co roku, najwięcej kandydatów ogółem było na prawo, ekonomię i psychologię. Na każdej uczelni jest natomiast inny zestaw kierunków o największej liczbie kandydatów na jedno miejsce. Część uniwersytetów udostępniła już informacje na temat przebiegu tegorocznej rekrutacji na studia I stopnia i jednolite studia magisterskie.

 • Tłok na uczelniach. Na co stawiają młodzi?

  Listę najbardziej obleganych w tym roku kierunków studiów w stolicy przejrzał reporter RMF FM Romuald Kłosowski. Okazuje się, że humaniści stawiają na pedagogikę i psychologię; umysły ścisłe - na finanse i rachunkowość, ekonomię oraz zarządzanie. Wśród technicznych kierunków - największy boom jest na automatykę i robotykę oraz na mechanikę i budowę maszyn.

 • ​Polscy studenci wśród najlepszych projektantów misji na Marsa

  Studenci z Politechniki Wrocławskiej zaprojektowali dwuosobowy statek kosmiczny z wyposażeniem, ale też obliczyli trajektoria lotu, terminarz i ekonomię misji. Projekt polskiego zespołu Space is More znalazł się w finałowej dziesiątce międzynarodowego konkursu Inspiration Mars Student Design Contest.

 • Szkolnictwo zawodowe, inicjatywy podnoszące kwalifikacje dorosłych, a także ekonomię społeczną - ma wspierać w Świętokrzyskiem w tym roku unijny program Kapitał Ludzki. Na realizację różnych projektów - w ramach 23 konkursów - zarezerwowano łącznie 278 mln zł.

Zdjęcia na temat: ekonomie
Wideo na temat: ekonomie
Dyskusje na temat: ekonomie