• Informacje na temat:

  ekonomiści

Artykuły na temat: ekonomiści
 • Ekonomiści: Gospodarka słabnie, ale najgorsze za nami

  Polska gospodarka słabnie, bo przez miniony rok rząd nie potrafił ruszyć z inwestycjami - tak ekonomiści oceniają najnowsze dane o wzroście gospodarczym za zeszły rok.

 • Ekonomiści o brexicie: Szykuje się bezprzykładna katastrofa

  Po obu stronach Kanału menedżerzy i ekonomiści są bezradni, oczekując na rozwój sytuacji po przełożeniu wotum brytyjskich parlamentarzystów ws. brexitu. Premier Theresa May chce, by głosowanie(...) England liczy się ze stratami rzędu 25 proc. Angielski Bank Centralny podkreśla, że wtedy w dół polecą ceny nieruchomości. Ekonomiści obawiają się, że nieuregulowany brexit może przynieść...

 • "Rz": Coraz więcej zwolnień grupowych. Ekonomiści uspokajają

  ...prawie o 55 proc. - zwiększyła się liczba faktycznie zwolnionych pracowników. Ekonomiści, z którymi rozmawiała "Rzeczpospolita" twierdzą, że nie jest to zjawisko kryzysowe. Ich zdaniem nie należy go...

 • Ekonomiści w skórach hien i mokra robota szakali

  ...środków niewiadomego pochodzenia. - Pojawiają się kolejne dowody na to, że ekonomiści od brudnej roboty nadal manipulują prognozami gospodarczymi, by promować politykę MFW. - Szakale mają się dobrze(...). Przejdźmy, wróćmy do przeszłości. Tacy ekonomiści jak Jeffrey Sachs pracowali jako doradcy rządów w Ameryce Łacińskiej, a potem postkomunistycznych krajów Europy Wschodniej, w przejściu od komunizmu do...

 • Ekonomiści: Projekt przyszłorocznego budżetu może być zbyt optymistyczny

  Projekt przyszłorocznego budżetu państwa może okazać się zbyt optymistyczny. Tak ekonomiści oceniają założenia ujawnione przez Ministerstwo Finansów. Wynika z nich, że nasza gospodarka ma rozwijać się w tempie 3,6 procent.

 • Ekonomiści: Nie zabraknie pracy dla emigrantów

  Resort pracy uważa, że można znaleźć pracę uchodźcom, którzy trafią do Polski. Ekonomiści są przekonani, że nie zbraknie jej także dla innych emigrantów – pisze „Puls Biznesu”.

 • Ekonomiści: Niemcy poradzą sobie z kosztami imigracji

  Ekonomiści w Niemczech uważają, że ze względu na dobry stan gospodarki państwo poradzi sobie z kosztami imigracji szacowanymi w tym i przyszłym roku na łącznie 14,9-22,6 mld euro.

 • Nowy tydzień w gospodarce: Ekonomiści, przedsiębiorcy i politycy spotkają się w Krynicy

  We wtorek rusza doroczne Forum Ekonomiczne w Krynicy. To od lat najważniejsze gospodarcze spotkanie w Polsce.

 • "Dla gospodarki to dobre rozwiązanie". Ekonomiści o Morawieckim jako premierze

  Awans wicepremiera Morawieckiego na premiera to korzystne rozwiązanie dla gospodarki - uważa szefowa Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego profesor Elżbieta Mączyńska. "Morawiecki to człowiek gospodarki - rozumie ją i o nią dba. Jeśli zostanie premierem, to przypilnuje spraw gospodarczych dla Polski" - uważa dr Marian Szołucha z Akademia Finansów Vistula. Z kolei według ekonomisty, prof. Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego Mirosława Gornowicza, wyzwaniem dla Morawieckiego będzie poprawa...

 • „Niezrozumiała decyzja”. Tak ministrowie i ekonomiści komentują obniżkę ratingu Polski

  Ministrowie rządu oraz ekonomiści krytycznie odnoszą się do piątkowej obniżki ratingu Polski agencji Standard & Poor's. Ich zdaniem nie ma dla niej uzasadnienia. Agencja ratingowa Standard & Poor's obniżyła w piątek długoterminowy rating polskiego długu w walucie obcej do poziomu "BBB plus" z "A minus". Perspektywa ratingu jest negatywna.

Wideo na temat: ekonomiści
 • Ekonomiści o zmianach w europejskiej polityce nuklearnej

  Zdaniem ekonomistów nie ma ani możliwości, ani potrzeb zmian w europejskiej polityce nuklearnej, o których chce dyskutować Angela Merkel. Podkreślili, że obecna technologia jest wydajna i bezpieczna, co - wbrew pozorom - udowodniło trzęsienie ziemi w Japonii.

 • Ceny żywności pójdą w górę

  Czekają nas dwie fale podwyżek cen żywności - ostrzegają ekonomiści. Pierwsza już przed świętami. Najmocniej podrożeją owoce i warzywa. O 15-20 procent - prognozuje Instytut Ekonominki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

Dyskusje na temat: ekonomiści