• Informacje na temat:

  ekonomiści

Artykuły na temat: ekonomiści
 • Ekonomiści: Gospodarka słabnie, ale najgorsze za nami

  Polska gospodarka słabnie, bo przez miniony rok rząd nie potrafił ruszyć z inwestycjami - tak ekonomiści oceniają najnowsze dane o wzroście gospodarczym za zeszły rok.

 • "Rz": Coraz więcej zwolnień grupowych. Ekonomiści uspokajają

  ...prawie o 55 proc. - zwiększyła się liczba faktycznie zwolnionych pracowników. Ekonomiści, z którymi rozmawiała "Rzeczpospolita" twierdzą, że nie jest to zjawisko kryzysowe. Ich zdaniem nie należy go...

 • Ekonomiści w skórach hien i mokra robota szakali

  ...środków niewiadomego pochodzenia. - Pojawiają się kolejne dowody na to, że ekonomiści od brudnej roboty nadal manipulują prognozami gospodarczymi, by promować politykę MFW. - Szakale mają się dobrze(...). Przejdźmy, wróćmy do przeszłości. Tacy ekonomiści jak Jeffrey Sachs pracowali jako doradcy rządów w Ameryce Łacińskiej, a potem postkomunistycznych krajów Europy Wschodniej, w przejściu od komunizmu do...

 • Ekonomiści: Projekt przyszłorocznego budżetu może być zbyt optymistyczny

  Projekt przyszłorocznego budżetu państwa może okazać się zbyt optymistyczny. Tak ekonomiści oceniają założenia ujawnione przez Ministerstwo Finansów. Wynika z nich, że nasza gospodarka ma rozwijać się w tempie 3,6 procent.

 • Ekonomiści: Nie zabraknie pracy dla emigrantów

  Resort pracy uważa, że można znaleźć pracę uchodźcom, którzy trafią do Polski. Ekonomiści są przekonani, że nie zbraknie jej także dla innych emigrantów – pisze „Puls Biznesu”.

 • Ekonomiści: Niemcy poradzą sobie z kosztami imigracji

  Ekonomiści w Niemczech uważają, że ze względu na dobry stan gospodarki państwo poradzi sobie z kosztami imigracji szacowanymi w tym i przyszłym roku na łącznie 14,9-22,6 mld euro.

 • Nowy tydzień w gospodarce: Ekonomiści, przedsiębiorcy i politycy spotkają się w Krynicy

  We wtorek rusza doroczne Forum Ekonomiczne w Krynicy. To od lat najważniejsze gospodarcze spotkanie w Polsce.

 • "Dla gospodarki to dobre rozwiązanie". Ekonomiści o Morawieckim jako premierze

  Awans wicepremiera Morawieckiego na premiera to korzystne rozwiązanie dla gospodarki - uważa szefowa Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego profesor Elżbieta Mączyńska. "Morawiecki to człowiek gospodarki - rozumie ją i o nią dba. Jeśli zostanie premierem, to przypilnuje spraw gospodarczych dla Polski" - uważa dr Marian Szołucha z Akademia Finansów Vistula. Z kolei według ekonomisty, prof. Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego Mirosława Gornowicza, wyzwaniem dla Morawieckiego będzie poprawa...

 • „Niezrozumiała decyzja”. Tak ministrowie i ekonomiści komentują obniżkę ratingu Polski

  Ministrowie rządu oraz ekonomiści krytycznie odnoszą się do piątkowej obniżki ratingu Polski agencji Standard & Poor's. Ich zdaniem nie ma dla niej uzasadnienia. Agencja ratingowa Standard & Poor's obniżyła w piątek długoterminowy rating polskiego długu w walucie obcej do poziomu "BBB plus" z "A minus". Perspektywa ratingu jest negatywna.

 • Pomoc dla Grecji. Ekonomiści z USA krytykują politykę Niemiec

  Czołowi ekonomiści ze Stanów Zjednoczonych, w tym Jeffrey Sachs, który doradzał przy transformacji ustrojowej w Polsce oraz nobliści Joseph Stiglitz i Paul Krugman, ostro krytykują Niemcy za brak zgody na redukcję długu Grecji, zarzucając im "brak solidarności" i "zabijanie" UE.

Wideo na temat: ekonomiści
 • Ekonomiści o zmianach w europejskiej polityce nuklearnej

  Zdaniem ekonomistów nie ma ani możliwości, ani potrzeb zmian w europejskiej polityce nuklearnej, o których chce dyskutować Angela Merkel. Podkreślili, że obecna technologia jest wydajna i bezpieczna, co - wbrew pozorom - udowodniło trzęsienie ziemi w Japonii.

 • Ceny żywności pójdą w górę

  Czekają nas dwie fale podwyżek cen żywności - ostrzegają ekonomiści. Pierwsza już przed świętami. Najmocniej podrożeją owoce i warzywa. O 15-20 procent - prognozuje Instytut Ekonominki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

Dyskusje na temat: ekonomiści