• Informacje na temat:

  ekskomunika

Artykuły na temat: ekskomunika
 • Ekskomunika dla posłów głosujących za in vitro?

  Czy posłowie głosujący za wprowadzeniem ustawy regulującej procedury in vitro mogą zostać ekskomunikowani?

 • Biskup, który udziela święceń kapłańskich kobiecie oraz ona sama podlegają natychmiastowej ekskomunice - przypomniał Watykan.

 • Prezydent: Nie boję się ekskomuniki

  Prezydent Bronisław Komorowski powiedział dziś, że nie boi się ekskomuniki ze strony Kościoła za ustawę o in vitro. Jak zaznaczył, w żadnym cywilizowanym kraju europejskim nie zdarzyło się, aby w XXI wieku strefę polityczną dotknęła ekskomunika.

 • Papież zdjął ekskomunikę z lefebrystów

  Dekret z decyzją papieża ogłosiło w sobotę watykańskie biuro prasowe. To przełomowa decyzja Watykanu na drodze ku pojednaniu z lefebrystami, zbliżająca ich moment powrotu do Kościoła katolickiego. Po 21 latach od wyświęcenia biskupów przez arcybiskupa Lefebvre'a, nałożona 1 lipca 1988 roku ekskomunika została zdjęta z ich obecnego przełożonego Bernarda Fellaya oraz trzech innych biskupów...

 • "Tylko papież może nałożyć ekskomunikę"

  ...ekskomunikowani. "Nie posłużyłbym się takim sformułowaniem. 'Znaleźć się poza wspólnotą Kościoła' to dosłowne tłumaczenie słowa 'ekskomunika'. Jeśli jednak ktoś odrzuca nauczanie Kościoła w tak ważnej sprawie, to...

 • Prawosławny biskup Pireusu, Serafim, zapowiedział, że ekskomunikuje posłów, którzy poprą w parlamencie ustawę o związkach osób homoseksualnych. W Grecji, której konstytucja uznaje główną rolę Kościoła prawosławnego, możliwość zawierania związków cywilnych mają wyłącznie pary heteroseksualne.

 • ...zaangażowani w tę aborcję, oznacza to ekskomunikę - podkreślił arcybiskup. Dotyczy to matki dziewczynki oraz lekarzy, którzy w środę przeprowadzili zabieg. Arcybiskup dodał, że ekskomunika nie...

 • Włochy: "Ekskomunika". Kościół zrywa z Berlusconim

  Słowa hierarchy, który po raz pierwszy zrezygnował z typowej dla siebie ostrożności i w bezprecedensowym wystąpieniu potępił "rozpustne zachowania i niewłaściwe relacje" oraz zaapelował o "oczyszczenie powietrza", oceniane są przez publicystów nie tylko jako swoista "ekskomunika" premiera, ale także jako wyraźny sygnał, że zarówno "oś" między włoskim Kościołem i Watykanem a rządzącą koalicją, jak...

 • Prasa: Franciszek nie taki liberalny. Ekskomunika...

  Australijski "The Age" donosi, że mimo retoryki papieża Franciszka nawołującej do złagodzenia powszechnej w Kościele katolickim antygejowskiej retoryki, Watykan ekskomunikował właśnie australijskiego księdza domagającego się tolerancji dla homoseksualistów i popierającego kapłaństwo kobiet.

 • Watykan: Ekskomunika za uśmiercenie Eluany

  - Każdy, kto zaangażowany jest w doprowadzenie do śmierci Eluany Englaro, jest ekskomunikowany - powiedział sekretarz watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów arcybiskup Albert Malcolm Ranjith.

Wideo na temat: ekskomunika
 • Stefan Niesiołowski: A może w ogóle nie uchwalać prawa o in vitro...

  To się może tak skończyć, że żadnego prawa o in vitro nie będzie. Być może wystarczy uchwalenie konwencji bioetycznej - mówi gość Kontrwywiadu RMF Stefan Niesiołowski. - Na niektórych kolegach groźba ekskomuniki zrobiła duże wrażenie. Ja nie miałbym odwagi powiedzieć małżeństwu, które cierpi, bo nie może mieć dzieci, że nie mogę pomóc.

Dyskusje na temat: ekskomunika