• Informacje na temat:

  ekumenizm

Artykuły na temat: ekumenizm
 • Egzekucja chrześcijan: Papież o "ekumenizmie krwi"

  Papież Franciszek nazwał w poniedziałek "świadectwem, które jest wołaniem" zabicie 21 egipskich chrześcijan, czyli Koptów, przez dżihadystów w Libii. Podkreślił, że wszystkie ofiary prześladowań łączy "ekumenizm krwi".

 • Ekumenizm to nie wizyta w ZOO

  Oni przez szybkę popatrzą sobie na katolickiego dziwoląga, my zobaczymy brodacza z dziwną stułą. I będziemy sobie później opowiadać: no, patrzcie państwo, i takie cuda chodzą dzisiaj między chrześcijanami – tak Szymon Hołownia opisuje polski ekumenizm na portalu Stacja7.pl...

 • Encykliki Jana Pawła II: Matka Boża, Kościół misyjny, ekumenizm

  ...aktywności. Czyli misyjnej działalności Kościoła i tego co w związku z ową misyjną działalnością bywa pewnym problemem, mianowicie ekumenizmu, stosunku do innych religii. Tu trzy encykliki były(...), tym razem bardziej ekumenizmowi to encyklika "Ut unum sint" z 1995 roku. Ona mówi o ekumenizmie w całym bogactwie tej tematyki. Z jednej strony jest w pewien sposób ostrożna, ponieważ temat jest bardzo...

 • ...przyciskają teraz pedał gazu sportowego mitsubishi pajero. Wisła to jednak nie tylko Małysz. Drugie imię beskidzkiego miasta to ekumenizm. Mam jednak wrażenie, że to słowo wypowiadane jest tutaj rzadko. Po co(...), również państwo Urbańscy są małżeństwem ewangelicko-katolickim. Ekumeniczna codzienność Ekumenizm? Tolerancja? Dlaczego te słowa właściwie tu się nie pojawiają? Bo nie trzeba akcentować tego, co...

 • Ekumenizm, otwarcie się Kościoła katolickiego na inne religie - tak przedstawiciele różnych wyznań mówią najczęściej o pontyfikacie Jana Pawła II. Przypominają ważne gesty - wizytę w meczecie w Syrii, modlitwę pod Ścianą Płaczu w Izraelu i stałą pracę na rzecz dialogu między religiami.

 • Ledwo ucichły komentarze na temat wizyty premiera Leszka Millera w Watykanie, a uwagę mediów skupia kolejne interesujące spotkanie. Szef rządu złożył dzisiaj wizytę kardynałowi Józefi Glempowi. Taka intensywność kontaktów premiera z hierarchami kościoła budzi konsternację i niepokój wielu członków SLD.

 • W ośmiotysięcznym Zelowie pod Łodzią z katolikami sąsiadują wyznawcy wielu religii. Dla nikogo to jednak nie stanowi problemu – przeciwnie. Mieszkańcy chwalą sobie panującą w mieście tolerancję.

 • Papież: Jeśli wiara stanie się zabytkiem, chrześcijanie będą jak turyści

  ...się stworzyć jedność". "Odważę się powiedzieć, że jest to ekumenizm żywy i stanowi jedną z cech charakterystycznych Łotwy" - podkreślił Franciszek w katedrze, Rigas Doms. Na Łotwie luteranie stanowią...

 • Franciszek jedzie do Ziemi Świętej

  W sobotę papież zacznie pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Program trzydniowej wizyty w Jordanii, Autonomii Palestyńskiej i Izraelu wypełniony jest niemal co do godziny. Główne hasła pielgrzymki to ekumenizm, pokój w Ziemi Świętej i dialog między religiami.

 • Brak jedności chrześcijan jawnie sprzeciwia się woli Chrystusa, jest zgorszeniem dla świata i szkodzi głoszeniu Ewangelii - głosi list Rady ds. Ekumenizmu Konferencji Episkopatu Polski, wydany na stulecie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan 18-25 stycznia 2008 r.

Dyskusje na temat: ekumenizm