• Informacje na temat:

  ekwici

Artykuły na temat: ekwici
 • Marszałek Sejmu Ludwik Dorn nie obstaje już tak twardo przy podziale dziennikarzy na patrycjuszy, ekwitów i plebejuszy. Zasady pracy w Sejmie dla wysłanników radia, telewizji i prasy nadal chce jednak zmienić.

 • RMF: Dorn niczym ognia unika dziennikarzy

  Ludwik Dorn zapowiedział, że podzieli sejmowych dziennikarzy na trzy grupy i ograniczy ich liczbę na Wiejskiej. Tak jak w Rzymie, tak i w polskim parlamencie mają być patrycjusze, ekwici i plebejusze. W zależności od rodzaju akredytacji każda z tych grup miałaby inne uprawnienia, jeśli chodzi o dostęp do polityków i możliwość poruszania się po Sejmie - zapowiedział marszałek Sejmu. Dziś Ludwik...

 • Dorn: Podzielę dziennikarzy na grupy

  ...- Będzie podział na grupy. Tak jak w Rzymie: patrycjusze, ekwici i plebejusze. W zależności od rodzaju akredytacji każda z tych grup miałaby inne uprawnienia, jeśli chodzi o dostęp do polityków i możliwość poruszania się po Sejmie - zapowiada w rzmowie z "Wprost" Dorn . - Jest grupa profesjonalistów, którzy rzeczywiście interesują się pracami Sejmu, i im tę pracę trzeba ułatwić. Ale kiedy po...

 • Marszałek Dorn chce podzielić dziennikarzy akredytowanych przy Sejmie. Sam pomysł zaskoczył mnie mniej niż metafora wzięta z socjologii republiki rzymskiej. Czy przypadkiem nie zdradziła, jak lider PiS wyobraża sobie idealny ład społeczny? Bo w końcu czemu segregować tylko media?

 • Dorn będzie selekcjonował dziennikarzy

  Marszałek Sejmu Ludwik Dorn zapowiedział na wtorkowej konferencji prasowej, że w przyszłym tygodniu znowelizuje obecnie obowiązujące zarządzenie dotyczące pracy dziennikarzy w Sejmie. Dorn chce podzielić Sejm na strefy zróżnicowanego dostępu dla dziennikarzy.

 • Ten pokój coś w sobie ma. Nie dość, że jest największym ze znanych mi gabinetów polskich polityków, to leży na jakiejś wodnej żyle, albo ma nasycone czymś ściany. Każdy kto do niego wkracza najpierw zasiada z lubością w fotelu, a potem zaczyna myśleć jakby tu pognębić sejmowych dziennikarzy.

 • Będzie podział na grupy. Tak jak w Rzymie: patrycjusze, ekwici i plebejusze. W zależności od rodzaju akredytacji każda z tych grup miałaby inne uprawnienia, jeśli chodzi o dostęp do polityków i możliwość poruszania się po Sejmie - zapowiada Dorn. Jest grupa profesjonalistów, którzy rzeczywiście interesują się pracami Sejmu, i im tę pracę trzeba ułatwić. Ale kiedy po ostatnim posiedzeniu...

 • Słońce wzeszło o godzinie 4.36, zajdzie o 20.40. Księżyc wzeszedł o godzinie 14.07, zajdzie o 1.43. Dzień będzie trwać 16 godzin i 4 minuty. Międzynarodowy Dzień Dziecka

 • Berło w pieluchach

  Gdy król Maciuś I objął panowanie, usiłował wprowadzić parlament dziecięcy i uczynić kraj sprawiedliwym. Metaforyczna baśń Janusza Korczaka jest przepojona wiarą w szlachetność dzieci, choć również oddaje ich naiwność w zderzeniu ze światem dorosłych. A jak to było naprawdę z dziećmi na tronie?

 • Skandaliści w koronie

  Gdyby w starożytności i średniowieczu istniała prasa brukowa, też miałaby o czym pisać. Bohaterami skandali bywali cesarze i królowie, papieże i biskupi, filozofowie i poeci... Polskie dzieje też są pod tym względem barwne.

Dyskusje na temat: ekwici