• Informacje na temat:

  elegia

Artykuły na temat: elegia
 • Utwór niewielkich rozmiarów, ale maksymalnie naładowany emocjami, robi wrażenie nawet po wielu latach od napisania. Spowodowane jest to wyrazistym podkreśleniem, że ofiarą wojny jest dziecko - Elegia o... (chłopcu polskim) Krzysztofa Kamila Baczyńskiego ukazuje los pokolenia, dla którego stanięcie do walki oznaczało kres dziecinnej niewinności.

 • Nowy spot PiS - "Elegia puste miejsce"

  Na tydzień przed rocznicą katastrofy smoleńskiej PiS emituje spot poświęcony pamięci Lecha Kaczyńskiego. Spot zatytułowany jest "Elegia puste miejsce".

 • Biografia Violetty Villas: "Wielka elegia o marnowaniu talentu"

  .... Polecamy państwu tę książkę, bo to jest wielka elegia o marnowaniu talentu. Jesteśmy jakoś takim dziwnym krajem, w którym nie szanuje się ludzi, nie szanuje się ludzi za ich talent. Po prostu.

 • Koncert fortepianowy z topniejącym lodowcem w tle

  Znany włoski kompozytor i pianista Ludovico Einaudi wystąpił w nietypowym miejscu. Einaudi zasiadł przy fortepianie ustawionym przez Greenpeace na platformie dryfującej wśród roztapiającego się lodowca. Pianista wykonał specjalnie skomponowany na tę okoliczność utwór zatytułowany Elegia na Arktykę. Występ ma zachęcić światowych włodarzy do wspomożenia ochrony i zadbania o przyszłość Arktyki.

 • Święto teatru

  ...27.03.2008 r. o godz.19.00 w gorzowskim Teatrze im. Juliusza Osterwy z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru odbędzie się wieczór zatytułowany "Elegia na odejście".

 • Na tydzień przed rocznicą katastrofy smoleńskiej PiS emituje spot poświęcony pamięci Lecha Kaczyńskiego zatytułowany jest "Elegia puste miejsce". W krótkim kilkudziesięciosekundowym filmie pokazane są wydarzenia z czasów prezydentury Lecha Kaczyńskiego - m.in. jego spotkanie z prezydentem USA Georgem Bushem, czy wizyta w Gruzji.

 • W ostatnich tygodniach i dniach poprzedzającym 5. rocznicę wydarzeń z 11 września w Stanach Zjednoczonych otwarto niezliczoną liczbę wystaw – zdjęć, plakatów, rysunków, wierszy. Do najbardziej nietypowych należy jednak wystawa „Elegia w pyle”.

 • ..., hymn, elegia czy fraszka. - epikę - na świat przedstawiony epiki składają się wszystkie zdarzenia i elementy rzeczywistości odnoszące się do bohaterów utworu. Osobą mówiącą jest narrator, który może...

 • Marsz Pamięci w rocznicę likwidacji getta przeszedł ulicami Krakowa

  ..."Nienapisana elegia dla Żydów krakowskich" Zagajewskiego. Przewodniczący Gminy Wyznaniowej Żydowskiej Tadeusz Jakubowicz wyrażał z kolei obawy przed możliwością odrodzenia się antysemityzmu...

 • Krzysztof Kamil Baczyński - biografia i twórczość

  ...poematów i około 20 opowiadań. Najbardziej znane wiersze to "Elegia o chłopcu polskim", "Pokolenie", "Historia", "Mazowsze", "Pragnienia".    

Dyskusje na temat: elegia