• Informacje na temat:

  elektor

Artykuły na temat: elektor
 • ​Elektor wiarołomny

  Christopher Suprun, republikański członek Kolegium Elektorów, które wyłoni 45. prezydenta USA, zapowiedział, że 19 grudnia nie odda głosu na Donalda Trumpa. Suprun jest pierwszym elektorem w tegorocznych wyborach, który oznajmił, że zagłosuje inaczej niż mieszkańcy jego stanu.

 • Bunt elektorów w USA? "Nieprawdopodobny scenariusz"

  Grupa amerykańskich elektorów, którzy 19 grudnia będą formalnie głosować na prezydenta Stanów Zjednoczonych, stara się storpedować wybór Donalda Trumpa. Buntownicy apelują do swoich kolegów, by zamiast na miliardera oddali głos na alternatywnego kandydata. Prawdopodobieństwo takiego scenariusza jest jednak minimalne.

 • Donald Trump wybrany na prezydenta przez elektorów

  Elektorzy wybrali Donalda Trumpa na nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Przypieczętował to późnym popołudniem czasu lokalnego Teksas, gdzie Trump otrzymał jeden z gwarantujących mu zwycięstwo 270 głosów. Nie obyło się bez protestów.

 • Festiwal Sztuki 3M w Galerii Elektor

  Licząca cztery metry wysokości replika wózka na zakupy z hipermarketu zostanie ustawiona w środę przed Galerią Elektor w Warszawie. To przedsięwzięcie rozpocznie w stolicy szóstą edycję Festiwalu Sztuki 3M Materiał/ Medium/ Metafora. Wernisaż w środę.

 • Elektor brandenburski Jan Zygmunt Hohenzollern złożył 16 listopada 1611 roku przed stołecznym kościołem św. Anny hołd lenny z Prus Książęcych królowi Zygmuntowi III Wazie. W tym roku mija 400 lat od tego wydarzenia.

 • Kolegium Elektorów formalnie wybierze prezydenta USA

  Kolegium Elektorskie Stanów Zjednoczonych dziś potwierdzi wolę wyborców wyrażoną w wyborach powszechnych na prezydenta USA. Donald Trump zostanie nominowany na 45 prezydenta USA.

 • Elektorzy i celebryci apelują do Kolegium Elektorów: Nie głosujcie na Trumpa!

  Grupa elektorów, a nawet niektórzy celebryci apelują, by Kolegium Elektorów nie głosowało na Donalda Trumpa, blokując mu drogę do Białego Domu - podaje w czwartek "Times" i "Bloomberg". W nagraniu z takim apelem, zamieszczonym na YouTube wystąpił Martin Sheen.

 • Elektor brandenburski Jan Zygmunt Hohenzollern złożył 16 listopada 1611 roku przed stołecznym kościołem św. Anny hołd lenny z Prus Książęcych królowi Zygmuntowi III Wazie. W tym roku mija 400 lat od tego wydarzenia.

 • Kardynał Nycz jako przedostatni elektor przybył do Rzymu

  Do Rzymu przybył w środę po południu - jako przedostatni oczekiwany uczestnik przyszłego konklawe - metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz. Obecnych już jest 114 ze 115 elektorów. Do czwartku ma przybyć kardynał z Wietnamu Jean Baptiste Pham Minh Man.

 • Kolegium elektorów Uniwersytetu Zielonogórskiego wskazało w środę pięciu kandydatów na nowego rektora tej uczelni. Wybory na to stanowisko odbędą się 21 marca br. - poinformowała rzeczniczka Uniwersytetu Zielonogórskiego Ewa Sapeńko.

Zdjęcia na temat: elektor
Wideo na temat: elektor
 • Co oznacza wybór Ameryki dla reszty świata? Zapraszamy na gorącą debatę na RMF24.pl i w Interia.pl

  W środę, dzień po wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, poznamy odpowiedź na pytanie o to, kto zostanie 45. prezydentem tego światowego mocarstwa. Do ostatnich chwil nie będzie pewności co do werdyktu elektorów stanowych. Czy wymagane do prezydentury 270 głosów zdobędzie demokratka Hillary Clinton czy też kandydat republikanów Donald Trump? Czyje postulaty zdobyły większą przychylność

 • Czarny dym nad Kaplicą Sykstyńską

  Z komina nad Kaplicą Sykstyńską wydobywa się czarny dym, oznaczający, że w pierwszym głosowaniu na konklawe kardynałowie elektorzy nie dokonali wyboru nowego papieża.

Dyskusje na temat: elektor