• Informacje na temat:

  elektra

Artykuły na temat: elektra
 • ..."Elektra" - tragedia muzyczna w jednym akcie z muzyką Richarda Straussa według dramatu Sofoklesa - to najnowsza propozycja Teatru Wielkiego-Opery Narodowej. Tragedię o mitycznej zdradzie i krwawej zemście wyreżyserował Willy Decker. Premiera w środę.

 • Ugaszono pożar składowiska elektro-odpadów. To było celowe podpalenie

  ​Celowe podpalenie to wstępna przyczyna wczorajszego pożaru składowiska elektro-śmieci przy ulicy Topolowej w Piotrkowie Trybunalskim w Łódzkiem. Dokładne okoliczności wybuchu ognia określi policja we współpracy z biegłym z zakresu pożarnictwa. Od wieczora z ogniem walczyło 20 jednostek strażackich, pożar dogaszono dopiero nad ranem.

 • Bisztyga elektro-akustycznie

  Koncert na placu Szczepańskim to kompilacja piosenek z obu płyt Pauliny Bisztygi - krakowskiej poetki i pieśniarki młodego pokolenia.

 • Elektro-akustycznie w Blue Note

  Brzmienie zespołu Lanza Quartet jest wynikiem połączenia różnego rodzaju instrumentów elektronicznych z tradycyjnymi w swobodnej improwizacji. Do tego: intrygujące "zwroty akcji" oraz szeroka amplituda dynamiczna - od zupełnej ciszy, aż po dramatyczny "krzyk" wszystkich instrumentów.

 • Biuro podróży Elektra Travel z Wałbrzycha niewypłacalne

  Kolejne biuro podróży ma kłopoty. Wałbrzyska firma turystyczna Elektra Travel zawiadomiła już urząd marszałkowski, że jest niewypłacalna. Jak informuje reporterka RMF FM Barbara Zielińska, w tej chwili nie ma za granicą żadnych turystów, których trzeba byłoby sprowadzić do kraju.

 • Współczesny antyk w Teatrze Polskim

  ..."Ajaks, szaleństwo" w reż. Theodorosa Terzopoulosa oraz "Elektra" w reż. Tadashiego Suzuki to dwie współczesne realizacje dramatów antycznych, które można zobaczyć na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym "Świat miejscem prawdy" we Wrocławiu.

 • Pomorskie: Pożar hali, w której przechowywane są butle z acetylenem

  Pożar zakładu elektro-mechaniki chłodniczej w Zaporze w powiecie chojnickim na Pomorzu. Pali się hala, w której przechowywane są butle miedzy innymi z acetylenem. Informację dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

 • Pożar składowiska odpadów w Szczecinie. Dym widoczny z daleka

  Pożar składowiska elektro-śmieci w Szczecinie-Dąbiu został opanowany. Strażacy rozpoczęli dogaszanie, które może potrwać nawet do rana. Nadal unosi się nad miejscem pożaru gryzący dym. Służby zalecają mieszkańcom Szczecina, aby zamknęli na wszelki wypadek okna.

 • KE rozpoczyna wobec Polski postępowania ws. naruszenia unijnego prawa

  Komisja Europejska wszczęła wobec Polski pięć postępowań o naruszenie unijnego prawa lub jego niewdrożenie. Jest także jedno ponaglenie. Pozew do unijnego Trybunału Sprawiedliwości grozi Polsce głównie za niepełne wdrożenie dyrektywy w której określono minimalne wymogi mające umożliwiać rozwój elektro-mobilności np. standardy dotyczące rozbudowy punktów ładowania pojazdów elektrycznych.

 • Sylwester w Gdańsku na Targu Węglowym

  W sylwestrową noc na Targu Węglowym w samym sercu Gdańska odbędzie się taneczny wieczór w rytmie hip-hopu, funky, house, trance, elektro i techno.

Zdjęcia na temat: elektra
Dyskusje na temat: elektra