• Informacje na temat:

  elżbieta i wielka

Artykuły na temat: elżbieta i wielka
 • Sejm: Scysja protestujących z Elżbietą Rafalską

  ...​Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska spotkała się w czwartek z rodzicami osób niepełnosprawnych, którzy protestują w Sejmie. W spotkaniu uczestniczy także pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz. Podczas spotkania doszło do ostrej wymiany zmian.

 • Wielka Brytania: Królowa Elżbieta II nie złożyła wieńca w Niedzielę Pamięci

  Brytyjska królowa Elżbieta II wzięła udział w niedzielnej uroczystości z okazji Niedzieli Pamięci przed pomnikiem Cenotaph w Londynie, ale po raz pierwszy od dawna nie złożyła wieńca. Na jej prośbę zastąpił ją następca tronu, książę Karol.

 • Królowa Elżbieta II może zablokować Brexit

  ...narodu zostanie uszanowana, a w październiku przekaże władze swojemu następcy. Wielka Brytania już płaci za Brexit! Sprzeciw królowej Elżbiety II "Super Express" podaje jednak, że wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej nie jest wcale przesądzone. Brexit zablokować może królowa Elżbieta II. Zgodnie z obowiązującym prawem sprzeciw królowej może spowodować, że wynik referendum...

 • Królowa Elżbieta II, przebywająca z wizytą w Berlinie, ostrzegła podczas przyjęcia wydanego na jej cześć przez prezydenta Niemiec Joachima Gaucka przed podziałem Europy i zaapelowała o jedność kontynentu. Gauck podkreślił, że Unia Europejska potrzebuje Wielkiej Brytanii.

 • Elżbieta II przedstawiła plany rządu Davida Camerona

  Brytyjska królowa Elżbieta II poinformowała w swej mowie tronowej w parlamencie, że nowy gabinet premiera Davida Camerona będzie kontynuował długoterminowy plan gospodarczy, mający na celu zmniejszenie deficytu i poprawę standardu życia.

 • Królowa Elżbieta II i książę Filip są małżeństwem już od 70 lat

  Brytyjska królowa Elżbieta II i książę Filip obchodzą 70. rocznicę ślubu. Ślub pary odbył się w 1947 roku w Opactwie Westminsterskim i był jednym z pierwszych znaków powracającej normalności po drugiej wojnie światowej. Opisując atmosferę wydarzenia, były brytyjski premier Winston Churchill wspomniał o "przebłysku barw na tej twardej drodze, którą podążamy".

 • Elżbieta Bieńkowska oficjalnym kandydatem na komisarza

  Wicepremier Elżbieta Bieńkowska jest oficjalnym polskim kandydatem na unijnego komisarza - potwierdzają unijni dyplomaci, z którymi rozmawiała korespondentka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginion. W czwartek minister infrastruktury pojedzie do Brukseli na rozmowę z przyszłym szefem KE Jean-Claude'em Junckerem.

 • Elżbieta Krzesińska nie żyje. "Złota Ela" miała 81 lat

  W wieku 81 lat zmarła w nocy po długiej chorobie Elżbieta Krzesińska, wybitna polska lekkoatletka - poinformował PZLA. "Złota Ela", której znakiem rozpoznawczym był długi warkocz, wywalczyła w skoku w dal złoty medal olimpijski w Melbourne i srebrny w Rzymie. Krzesińska (z domu Duńska) z powodzeniem rywalizowała także na arenie krajowej w skoku wzwyż, biegu na 80 m przez płotki i pięcioboju.

 • Elżbieta II: Referendum ws. wyjścia z UE do końca 2017 roku

  Królowa Elżbieta II poinformowała w środę w mowie tronowej, że nowy gabinet premiera Davida Camerona doprowadzi do uchwalenia ustawy, na mocy której do końca 2017 roku zostanie przeprowadzone referendum w sprawie ewentualnego wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.

 • Elżbieta II ochrzciła największy brytyjski lotniskowiec

  Królowa Elżbieta II ochrzciła w stoczni w Rosyth we wschodniej Szkocji lotniskowiec Queen Elizabeth, który ma wejść do służby w 2017 roku jako największy zbudowany kiedykolwiek brytyjski okręt wojenny. W ceremonii uczestniczyło 4 tysiące osób, m.on. premier David Cameron i pierwszy minister szkockiego regionalnego rządu Alex Salmond.

Zdjęcia na temat: elżbieta i wielka
Wideo na temat: elżbieta i wielka
 • Kruk: Wizyta Kaczyńskiego w Londynie dobrze świadczy o współpracy z Wielką Brytanią

  „Nie jest to nic strasznego, że minister kultury Piotr Gliński nie pojawił się na otwarciu Muzeum II Wojny Światowej” – mówiła w Popołudniowej rozmowie w RMF FM posłanka Elżbieta Kruk. „Niewątpliwie jest pewien spór między dyrektor Muzeum II Wojny Światowej, a ministrem Glińskim. Merytorycznie oczywiście” – dodaje. Co do rezultatów spotkania Jarosława Kaczyńskiego z premier Wielkiej Brytanii

 • William i Kate w Polsce. "Typowa wizyta kurtuazyjna, bez tematów politycznych"

  drugi w kolejce do tronu” – podkreśla w rozmowie z RMF FM publicystka, pisarka, tłumaczka literatury angielskiej i wieloletnia korespondentka polskich mediów w Londynie Elżbieta Królikowska-Avis. Jak(...) dnia odwiedzi także Gdańsk. „To znaczy, że Wielka Brytania i rodzina królewska wie o Solidarności” – zauważa Królikowska-Avis.

 • Burmistrz Wołomina o obniżaniu pensji samorządowców: Kowal zawinił – cygana powiesili

  „To jest dziwna sytuacja dla samorządowców, ale myślę, że to temat zastępczy w przestrzeni publicznej. Kowal zawinił - cygana powiesili. Milionowe nagrody dla rządu i wspólna odpowiedzialność, samorządowcy i parlamentarzyści będą ukarani” - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan. Warszawski radny PiS odpowiada, że diety radnych są na dobrym poziomie. "Moja dieta

Dyskusje na temat: elżbieta i wielka