• Informacje na temat:

  emancypacja kobiet

Artykuły na temat: emancypacja kobiet
 • Emancypacja tradycji

  Trudno o dziwniejszy zwyczaj. Zarezerwowany jest na 29 lutego, a więc ziszcza się raz na cztery lata. Dziś bowiem kobiety na Wyspach Brytyjskich mają rzekomo prawo/ okazję/ obowiązek/szczęście… oświadczyć się mężczyźnie (niepotrzebne skreślić). Ta tradycja ma już 1000 lat. Zapoczątkował ją ponoć w Irlandii św. Patryk, który po duchowych konsultacjach ze św. Brygidą doszedł do wniosku, że kobieta...

 • Emancypacja to fikcja? Sprzątanie nadal domeną kobiet

  Emancypacja ma niewiele wspólnego z rzeczywistością? Okazuje się, że kobiety spędzają dwa razy więcej czasu na wykonywaniu obowiązków domowych od mężczyzn - i to w liberalnej Wielkiej Brytanii. Dowiódł tego sondaż, przeprowadzony na zlecenie BBC.

 • Ten rak zabija kobiety. "Winna emancypacja"

  ...6,5 tys. Polek zmarło w zeszłym roku na raka płuc. Od 2007 r. powoduje w kraju największą liczbę zgonów z powodu chorób nowotworowych wśród kobiet. Wcześniej był to rak piersi.

 • Trzaskowski: PiS wojuje z prawami kobiet

  ...- W samorządzie prawa kobiet będą przestrzegane - zapewnił w niedzielę podczas konwencji "Kobiety Koalicji Obywatelskiej" Rafał Trzaskowski, kandydat na prezydenta Warszawy. Mówił, że jeżeli zostanie prezydentem, podpisze Europejską Kartę Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym.

 • ​Biedroń: Nie ma wolności bez wolności dla kobiet

  ...- Nie ma wolności bez wolności dla kobiet. Nie ma równości bez równości dla kobiet. Demokracja bez kobiet to pół demokracji - mówił w sobotę w Poznaniu lider Wiosny Robert Biedroń w trakcie konwencji partii poświęconej prawom kobiet i świeckości państwa.

 • Sejmik Kobiet Lewicy: Czas na kobiecą rewolucję

  Nie dokończy się emancypacja kobiet, jeżeli lewica nie powróci do władzy; pora na kobiecą rewolucję - takim przesłaniem rozpoczął się w niedzielę w stołecznej Sali Kongresowej PKiN Sejmik Kobiet Lewicy. Odbywa się on po hasłem: "Razem przeciwko kryzysowi".

 • Święty Mikołaj kobietą? Rada angielskiego miasta mówi: Nie

  ...​Święty Mikołaj powinien być mężczyzną - to oficjalna decyzja, jaką podjęła rada angielskiego miasteczka Newton Cliff. Pojawiała się bowiem propozycja, by podczas przedświątecznych uroczyści w rolę Mikołaja wcieliła się kobieta.

 • Mimoza na Dzień Kobiet. Ten zwyczaj ma już 70 lat

  ...70 lat ma już we Włoszech zwyczaj obdarowywania kobiet gałązkami mimozy w dniu ich święta – 8 marca. W Italii drobne żółte kwiatki tych drzew są symbolem emancypacji kobiet, które po raz pierwszy mogły pójść głosować w 1946 roku, dwa dni po swym święcie.

 • Hiszpanki piją coraz więcej alkoholu. Jak wynika z badań przeprowadzonych w Katalonii, w ciągu 5 lat liczba kobiet leczących się z alkoholizmu wzrosła 3-krotnie.

 • Gabinet cieni Kongresu Kobiet: Równość w każdej dziedzinie

  Równość w każdej dziedzinie to dziś podstawa rozwoju nowoczesnych społeczeństw - mówiły członkinie gabinetu cieni Kongresu Kobiet podczas sesji otwierającej V Kongres. Przedstawiły też swoją diagnozę sytuacji w Polsce oraz propozycje reform.

Dyskusje na temat: emancypacja kobiet