• Informacje na temat:

  emancypacja kobiet

Artykuły na temat: emancypacja kobiet
 • Emancypacja tradycji

  Trudno o dziwniejszy zwyczaj. Zarezerwowany jest na 29 lutego, a więc ziszcza się raz na cztery lata. Dziś bowiem kobiety na Wyspach Brytyjskich mają rzekomo prawo/ okazję/ obowiązek/szczęście… oświadczyć się mężczyźnie (niepotrzebne skreślić). Ta tradycja ma już 1000 lat. Zapoczątkował ją ponoć w Irlandii św. Patryk, który po duchowych konsultacjach ze św. Brygidą doszedł do wniosku, że kobieta...

 • Emancypacja to fikcja? Sprzątanie nadal domeną kobiet

  Emancypacja ma niewiele wspólnego z rzeczywistością? Okazuje się, że kobiety spędzają dwa razy więcej czasu na wykonywaniu obowiązków domowych od mężczyzn - i to w liberalnej Wielkiej Brytanii. Dowiódł tego sondaż, przeprowadzony na zlecenie BBC.

 • Ten rak zabija kobiety. "Winna emancypacja"

  ...6,5 tys. Polek zmarło w zeszłym roku na raka płuc. Od 2007 r. powoduje w kraju największą liczbę zgonów z powodu chorób nowotworowych wśród kobiet. Wcześniej był to rak piersi.

 • Trzaskowski: PiS wojuje z prawami kobiet

  ...- W samorządzie prawa kobiet będą przestrzegane - zapewnił w niedzielę podczas konwencji "Kobiety Koalicji Obywatelskiej" Rafał Trzaskowski, kandydat na prezydenta Warszawy. Mówił, że jeżeli zostanie prezydentem, podpisze Europejską Kartę Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym.

 • Sejmik Kobiet Lewicy: Czas na kobiecą rewolucję

  Nie dokończy się emancypacja kobiet, jeżeli lewica nie powróci do władzy; pora na kobiecą rewolucję - takim przesłaniem rozpoczął się w niedzielę w stołecznej Sali Kongresowej PKiN Sejmik Kobiet Lewicy. Odbywa się on po hasłem: "Razem przeciwko kryzysowi".

 • Mimoza na Dzień Kobiet. Ten zwyczaj ma już 70 lat

  ...70 lat ma już we Włoszech zwyczaj obdarowywania kobiet gałązkami mimozy w dniu ich święta – 8 marca. W Italii drobne żółte kwiatki tych drzew są symbolem emancypacji kobiet, które po raz pierwszy mogły pójść głosować w 1946 roku, dwa dni po swym święcie.

 • Hiszpanki piją coraz więcej alkoholu. Jak wynika z badań przeprowadzonych w Katalonii, w ciągu 5 lat liczba kobiet leczących się z alkoholizmu wzrosła 3-krotnie.

 • Gabinet cieni Kongresu Kobiet: Równość w każdej dziedzinie

  Równość w każdej dziedzinie to dziś podstawa rozwoju nowoczesnych społeczeństw - mówiły członkinie gabinetu cieni Kongresu Kobiet podczas sesji otwierającej V Kongres. Przedstawiły też swoją diagnozę sytuacji w Polsce oraz propozycje reform.

 • Emancypacja w Wielkiej Brytanii włączyła wsteczny bieg. Z najnowszej ankiety przeprowadzonej wśród tamtejszych pań wynika, że wolałyby one zrezygnować z kariery zawodowej na rzecz bycia panią domu. Nie mylić z kurą domową.

 • Na II Kongresie Kobiet, który w piątek rozpocznie się w Warszawie spodziewanych jest niemal 4 tysiące uczestniczek. Ważnym tematem tegorocznego spotkania będą wybory samorządowe, a także wybory prezydenckie, które odbędą się dzień po zakończeniu Kongresu.

Dyskusje na temat: emancypacja kobiet
 • Re: FAZ: Dylemat prezydenta Dudy. "Emancypacja wychowanka"

  szkopy, jak oceniacie szansę waszych kobiet na ubogacenie przez beżowych ???

 • Re: Prof. Płatek w ​"DGP": Odczytuję to jako butę i brak klasy Patryka Jakiego

  EMANCYPACJA ---stan umyslu sfrustrowanych kobiet ktore zazdroszcza MATKOM ,ZONOM szczesliwego zycia

 • Re: FAZ: Dylemat prezydenta Dudy. "Emancypacja wychowanka"

  Dwie pary kobiet w polskiej polityce. Pani Pawłowicz - Pani Kidawa-Błońska, Pani Zalewska - Pani Kwaśniewska. Nie chodzi o politykę. Chodzi o wdzięk, kindersztubę i traktowanie rozmówcy. Dostrzegamy różnicę? I czego uczy się nasza młodzież z zachowania się każdej z tych Pań?

 • Re: Atak na Polaków. Włoskie media komentują wyrok

  Trzykrotnie więcej minusów zarobiłaś Zosiu, tak mi przykro! Kobiety się wyemancypowały tylko nie tak miała wyglądać emancypacja :-( Prawda jest jedna: TAK JEST SZANOWANA KOBIETA JAK SIĘ SAMA SZANUJE! Niestety, do wielu kobiet ta prawda nie dociera i dlatego świat schodzi na psy:-(

 • Re: Ivanka Trump: Nie ma miejsca na molestowanie kobiet w pracy

  Chcecie ten świat to sobie go bierzcie ,emancypacja w końcu wyjdzie wam uszami .Ja nie mam problemu np. aby mój szef był kobietą ,jak tylko będzie kompetentna OK

 • Re: Międzynarodowy Strajk Kobiet w Warszawie

  zydokomuna z illuminactwem opracowaly systemy zarzadzania masa ludzka. Komunizm -Karol Marks ..kapitalizm- Karol Ritter obydwa systemy nie roznia sie praktycznie niczym. W obu systemach rzadza elity na uslugach bankierow. Feminizm czy emancypacja to opodatkowanie kobiet ktore byly bezporduktywna masa siedzaca w domach przy dzieciach..ideologie i systemy zarzadzania sluza elitom ...a wiara czy

 • Re: "Hańba, hańba". Protest przed domem Jarosława Kaczyńskiego

  Jeden który miał odwagę bronić życia dzieci...całe nieszczęście cywilizacji zachodu to emancypacja kobiet

 • Re: Walentynkowy protest kobiet w Warszawie

  całowanie kobiet przy powitaniu w rękę. Niestety wraz z komunizacją Polski pod okupacją radziecką po II wojnie światowej kobiety uzyskały dostęp do wykonywania męskich zawodów, nastąpiła emancypacja. Zresztą emancypacja objęła też Zachód. Kobiety uzyskały równe z mężczyznami prawa, ale utraciły przez to znaczną część przywilejów. Nawiasem mówiąc wiele zła przywędrowało do Polski wraz z otwarciem się

 • Re: II Strajk Kobiet odbędzie się w ponad stu miastach

  czyli mamy publiczne kobiety..nic wiecej do dodania w tym temacie...niech mi nikt nie mówi że te kobiety sa normalne..to skrajne feministki i im podobne którym emancypacja wyrządziła krzywde życiową

 • Re: Niemcy: Sylwester 2017 ze strefami bezpieczeństwa dla kobiet

  I na co wam była emancypacja Niemki , Franzuzki, Szwedki skoro przy wyborach SAME SIĘ JEJ POZBAWIACIE ? SAME wybraliście lewaków do władzy i SAME ponosicie tego konsekwencje. Niedługo ZABRONIĄ wam(...) będziecie się bawić w strefach tylko dla kobiet TAK JAK W KRAJACH ISLAMSKICH to powiedzą ,ze same jesteście sobie winne jeśli miłośnik "pokoju" zechce was ubogacić swoja "kulturą'.