• Informacje na temat:

  embargo

Artykuły na temat: embargo
 • Chiny zniosą embargo na polskie jabłka?

  Polscy sadownicy liczą, że rynek drugiej gospodarki świata wchłonie sporą część zbiorów, na które embargo nałożyła Rosja. Pierwsze kontenery wypełnione jabłkami mogą ruszyć do Chin już za kilka miesięcy. Nasi sadownicy mają nadzieję, że na chiński rynek trafiać będzie minimum 100 tys. ton jabłek rocznie, czyli 3-4 proc. produkcji. Eksport polskich jabłek wpisałby się w rosnące zainteresowanie...

 • Rosja szykuje dla Unii kolejne embargo

  Rosja zamierza ogłosić embargo na reeksport towarów z krajów Unii Europejskiej. Jak wyjaśnia agencja Interfax, chodzi o owoce i warzywa z krajów trzecich, które są przewożone przez unijne terytorium.

 • ​Ukraina wprowadziła embargo na wieprzowinę z dwóch województw w Polsce

  ...​Ukraina wprowadziła embargo na wieprzowinę z Mazowsza i Lubelszczyzny. To efekt rozprzestrzeniającego się w Polsce wirusa ASF. Embargo objęło żywe zwierzęta, mięso, a także przetwory niepoddane obróbce termicznej - informuje dziennikarz RMF FM Krzysztof Zasada.

 • ​PSL apeluje o zniesienie unijnego embarga wobec Rosji

  ...ludowców. Jak ocenił, na embargu najbardziej cierpią polscy rolnicy. "Trzeba znieść embargo, a sprawy polityczne rozwiązywać w inny sposób" - podkreślił Kosiniak-Kamysz. "Ostatnie lata pokazały, że(...)) płacą najwyższą cenę, a ich sytuacja dochodowa nie poprawia się, a wręcz się pogarsza". "Trzeba podjąć wszelkie możliwe działania, żeby zdjąć embargo, a kwestie politycznych postulatów UE wobec Rosji...

 • Władze Stanów Zjednoczonych oświadczyły w czwartek, że sprzedaż rosyjskich samolotów bojowych Su-30 Iranowi naruszałaby oenzetowskie embargo na broń, wciąż obowiązujące wobec Teheranu.

 • Kreml: Rosja cofnie embargo, gdy Zachód zniesie swoje sankcje

  ..."Rosja cofnie embargo, gdy Zachód zniesie swoje sankcje" - przekazał w oświadczeniu szef administracji Kremla Siergiej Iwanow. Polityk dodał, że w jego prywatnej opinii, lepiej byłoby, gdyby zachodnie sankcje jeszcze pozostały na jakiś czas.

 • Rosja nakłada embargo na polskie konserwy

  Rosjanie wprowadzają kolejne embargo na polskie towary. Od jutra będzie obowiązywał zakaz wwozu polskich konserw ze szprotami - informuje nasz korespondent w Moskwie Przemysław Marzec.

 • Rosyjskie "pomidorowe embargo" na Turcję szkodzi bardziej Moskwie

  ​Rosja może stracić do 1,5 mld dolarów z powodu zakazu dostaw swych produktów rolnych do Turcji, czyli pięć razy więcej, niż mogą wynieść straty Turcji z powodu rosyjskiego embarga na tureckie pomidory - pisze rosyjski dziennik "Wiedomosti".

 • Ukraina rozszerza embargo na polską wieprzowinę. Warszawa będzie interweniować

  Polskie władze będą interweniować w Kijowie, w związku z rozszerzeniem ukraińskiego embarga na polską wieprzowinę, żywe świnie, a także pasze. Jak dowiedział się reporter RMF FM, taka decyzja naszych sąsiadów obowiązuje od dziś, a objęła właśnie producentów z województwa warmińsko-mazurskiego. Jak argumentują Ukraińcy, spowodowana jest rozprzestrzenianiem się w Polsce wirusa ASF.

 • Rosja będzie niszczyć żywność objętą embargiem

  ...jednak "dwa lub trzy razy poinformować opinię publiczną (o zniszczeniu takiego transportu), by skutecznie zniechęcić osoby, które chcą ominąć embargo". W sierpniu 2014 roku Moskwa wprowadziła...

Zdjęcia na temat: embargo
Wideo na temat: embargo
Dyskusje na temat: embargo