• Informacje na temat:

  emilia plater

Artykuły na temat: emilia plater
 • Prokuratura chce unieważnienia reprywatyzacji nieruchomości przy ul. Emilii Plater

  Wrocławska prokuratura złożyła wniosek o stwierdzenie nieważności decyzji Prezydenta m.st. Warszawy, na mocy której ustanowiono na 99 lat prawo użytkowania wieczystego gruntu położonego przy ul. Emilii Plater w Warszawie.

 • Emilia Plater czy Emilija Platerite?

  Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu rozpatrzy sprawę podwileńskiej szkoły średniej w Ławaryszkach im. Emilii Plater, która - zdaniem władz Litwy i litewskich sądów - powinna nosić imię tej bohaterki narodowej w brzmieniu litewskim - Emilijos Platerites.

 • Zamknięta ulica Emilii Plater

  Od dziś (1 sierpnia) w Suwałkach będzie zamknięty dla ruchu drogowego odcinek ul. E. Plater, od ulicy Kamedulskiej do Placu Marszałka J. Piłsudskiego. Prace zaplanowano do 3 sierpnia 2007 roku.

 • Na remont ul. Emilii Plater wydadzą miliony

  Władze Warszawy "zakopują pod ziemię" pięć milionów złotych. Chodzi o pieniądze wydane na remont ulicy Emilii Plater, który zakończył się zaledwie rok temu. Teraz urzędnicy planują kolejną przebudowę ulicy i powstanie podziemnego parkingu. Już wystąpiono o pozwolenie na budowę.

 • Muzeum Sztuki Nowoczesnej będzie funkcjonować czasowo w pawilonie meblowym przy ul. Emilii Plater. Nie jest przesądzone ile lat zespół muzeum tam spędzi - ratusz negocjował umowę 5-letnią, na takim terminie zależy też ministrowi kultury. Resort skarbu proponuje 3 lata.

 • Wrocław: Prokuratura zaskarża kolejną decyzję reprywatyzacyjną

  Prokurator Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu domaga się unieważnienia kolejnej decyzji reprywatyzacyjnej prezydent Warszawy. Tym razem chodzi o decyzję z 2012 r. dotyczącą działki przy ul. Emilii Plater 15 – podała Prokuratura Krajowa.

 • Europa promuje dzisiaj spacery - to oznacza mniej spalin, mniej hałasu, brak korków. W Warszawie po ulicy Emilii Plater powinno się jednak chodzić na piechotę codziennie, bo o podróży samochodem lepiej zapomnieć.

 • Samorząd Uczniowski i miłośnicy poezji z II Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Plater w Sosnowcu organizują jesienią jubileuszowy XV Turniej Jednego Wiersza O Laur Plateranki.

 • Stolica: Nie zbudują kontrowersyjnego biurowca

  Prezydent Warszawy postanowiła zrezygnować z koncepcji budowy jednego z wysokich biurowców na kawałku parku Świętokrzyskiego od strony ul. Emilii Plater - pisze "Życie Warszawy".

 • Na liście stołecznych zabytków znalazł się między innymi układ czterech śródmiejskich ulic: Pankiewicza, Nowogrodzkiej, Emilii Plater oraz fragment Al. Jerozolimskich na wysokości Dworca Centralnego - informuje w swoim dzisiejszym wydaniu "Życie Warszawy"".

Zdjęcia na temat: emilia plater
Wideo na temat: emilia plater
Dyskusje na temat: emilia plater