• Informacje na temat:

  emilia plater

Artykuły na temat: emilia plater
 • Prokuratura chce unieważnienia reprywatyzacji nieruchomości przy ul. Emilii Plater

  Wrocławska prokuratura złożyła wniosek o stwierdzenie nieważności decyzji Prezydenta m.st. Warszawy, na mocy której ustanowiono na 99 lat prawo użytkowania wieczystego gruntu położonego przy ul. Emilii Plater w Warszawie.

 • Emilia Plater czy Emilija Platerite?

  Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu rozpatrzy sprawę podwileńskiej szkoły średniej w Ławaryszkach im. Emilii Plater, która - zdaniem władz Litwy i litewskich sądów - powinna nosić imię tej bohaterki narodowej w brzmieniu litewskim - Emilijos Platerites.

 • Zamknięta ulica Emilii Plater

  Od dziś (1 sierpnia) w Suwałkach będzie zamknięty dla ruchu drogowego odcinek ul. E. Plater, od ulicy Kamedulskiej do Placu Marszałka J. Piłsudskiego. Prace zaplanowano do 3 sierpnia 2007 roku.

 • Na remont ul. Emilii Plater wydadzą miliony

  Władze Warszawy "zakopują pod ziemię" pięć milionów złotych. Chodzi o pieniądze wydane na remont ulicy Emilii Plater, który zakończył się zaledwie rok temu. Teraz urzędnicy planują kolejną przebudowę ulicy i powstanie podziemnego parkingu. Już wystąpiono o pozwolenie na budowę.

 • Muzeum Sztuki Nowoczesnej będzie funkcjonować czasowo w pawilonie meblowym przy ul. Emilii Plater. Nie jest przesądzone ile lat zespół muzeum tam spędzi - ratusz negocjował umowę 5-letnią, na takim terminie zależy też ministrowi kultury. Resort skarbu proponuje 3 lata.

 • Wrocław: Prokuratura zaskarża kolejną decyzję reprywatyzacyjną

  Prokurator Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu domaga się unieważnienia kolejnej decyzji reprywatyzacyjnej prezydent Warszawy. Tym razem chodzi o decyzję z 2012 r. dotyczącą działki przy ul. Emilii Plater 15 – podała Prokuratura Krajowa.

 • Ewakuacja blisko 2 tys. osób ze Złotych Tarasów

  Zwarcie instalacji elektrycznej było powodem zadymienia w centrum handlowym Złote Tarasy przy ul. Emilii Plater w Warszawie - przekazał mł. bryg. Karol Kierzkowski z mazowieckiej Straży Pożarnej. Z obiektu ewakuowano ok. 2 tys. osób. Nikt nie został poszkodowany.

 • Wąż eskulapa w centrum stolicy. Ukąsił strażnika

  We wtorek przy ulicy Emilii Plater w Warszawie przechodnie zauważyli węża z gatunku eskulapa. Jak podaje TVN Warszawa, w czasie akcji wydobycia gada spod samochodu, wąż ukąsił jednego ze strażników miejskich.

 • Europa promuje dzisiaj spacery - to oznacza mniej spalin, mniej hałasu, brak korków. W Warszawie po ulicy Emilii Plater powinno się jednak chodzić na piechotę codziennie, bo o podróży samochodem lepiej zapomnieć.

 • Staną przed komisją. "Po kilka kamienic każdy z nich uzyskał"

  Komisja weryfikacyjna wezwała na wtorkową rozprawę b. prezesa spółki Plater Mirosława Bieńka oraz beneficjentów wielu decyzji reprywatyzacyjnych Mariana i Danutę Robełków. Komisja chciała już w lipcu przesłuchać Bieńka oraz małżeństwo Robełków, ale wszyscy nie stawili się na rozprawie.

Zdjęcia na temat: emilia plater
Wideo na temat: emilia plater
Dyskusje na temat: emilia plater