• Informacje na temat:

  emmanuel pierre

Artykuły na temat: emmanuel pierre
 • Wybory prezydenckie we Francji. Emmanuel Macron kontra Marine Le Pen

  O godz. 8 we Francji rozpoczęła się druga tura wyborów prezydenckich. Mierzą się w niej centrysta Emmanuel Macron i skrajnie prawicowa Marine Le Pen. O wyniku pojedynku może przesądzić frekwencja i mobilizacja przeciwników Le Pen.

 • Nie żyje Pierre Berge, biznesmen i były partner Yves Saint Laureanta

  ...​Pierre Berge, biznesmen i mecenas sztuki, a także wieloletni partner słynnego, nieżyjącego już francuskiego kreatora mody Yves Saint Laurenta, zmarł na południu Francji - podała Fundacja Berge-Saint Laurent. Miał 86 osób.

 • Trzęsienie ziemi we francuskiej armii. Szef sztabu generalnego podał się do dymisji

  ...​Szef sztabu generalnego francuskich sił zbrojnych generał Pierre de Villiers podał się do dymisji po konflikcie z prezydentem Emmanuelem Macronem. Generał zaprotestował w ten sposób przeciwko cięciom budżetowym.

 • Emmangelia Judasza

  ...1. Brangelina z Berliża jako parapara "Emmangela" - tak w Brukseli złośliwi określają związek prezydenta Francji Emmanuela Macrona i kanclerz Niemiec...

 • Francja: Wybory prezydenckie w terytoriach zamorskich

  Należąca do Francji wspólnota Saint-Pierre-et-Miquelon na Oceanie Atlantyckim u wybrzeży kanadyjskiej Nowej Fundlandii była w sobotę pierwszym terytorium zamorskim, gdzie rozpoczęło się głosowanie w drugiej turze francuskich wyborów prezydenckich.

 • Media o spotkaniu Putin-Macron: Rozmawiali jak równy z równym

  ...​Poniedziałkowe spotkanie prezydentów Francji i Rosji, Emmanuela Macrona i Władimira Putina to sukces, który jednak nie od razu przyniesie owoce - pisze we wtorek rosyjska gazeta "RBK". "Niezawisimaja Gazieta" ocenia zaś, że Macron nie stanie się "drugim Chirakiem". Z kolei francuska prasa jest zachwycona stylem swego "młodego prezydenta" Emmanuela Macrona, który jej zdaniem z wielkimi tego...

 • Media: "Królewskie" powitanie Putina w Wersalu

  Prasa francuska, komentując poniedziałkową wizytę rosyjskiego prezydenta Władimira Putina we Francji, jest zachwycona stylem swego "młodego prezydenta" Emmanuela Macrona, który jej zdaniem z wielkimi tego świata rozmawia jak "równy z równym".

 • Druga tura wyborów prezydenckich we Francji

  Emmanuel Macron zdobył 65-66,1 proc. głosów - wynika z opublikowanych po zamknięciu lokali prognoz ośrodków sondażowych. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo.

 • Francja wybiera prezydenta. Są nowe dane dot. frekwencji

  Francuski resort spraw wewnętrznych podał, że frekwencja w drugiej turze wyborów prezydenckich na godzinę 17 wyniosła 65,30 proc. O urząd prezydenta Francji walczą centrysta Emmanuel Macron i kandydatka skrajnej prawicy Marine Le Pen.

 • Wybory we Francji. Pierwsi obywatele już głosują

  Francuskie wybory prezydenckie rozpoczęły się w sobotę w zamorskiej wspólnocie terytorialnej Francji Saint-Pierre i Miquelon na Atlantyku, u brzegów kanadyjskiej Nowej Fundlandii. Według lokalnych władz uprawnionych do głosowania jest tam ok. 5 tys. osób.

Dyskusje na temat: emmanuel pierre