• Informacje na temat:

    eneida

Artykuły na temat: eneida
  • Epopeja od czasów starożytnych uchodzi za najwybitniejszy gatunek poezji epickiej. Jej pierwowzorem były w literaturze greckiej "Iliada" i "Odyseja" Homera, a w rzymskiej "Eneida" Wergiliusza.

  • Epopeja od czasów starożytnych uchodzi za najwybitniejszy gatunek poezji epickiej. Jej pierwowzorem były w literaturze greckiej "Iliada" i "Odyseja" Homera, a w rzymskiej "Eneida" Wergiliusza.

  • Dukaj, Stasiuk, Tokarczuk i Młynarski na liście lektur dla liceum i technikum

    ...klasie obowiązkowe są z tej listy dwie wybrane pozycje książkowe w całości lub we fragmentach - są: "Król Edyp" Sofoklesa, "Eneida" (fragmenty) Wergiliusza, "Historyja o chwalebnym Zmartwychwstaniu(...)) Jana Parandowskiego, "Eneida" (fragmenty) Wergiliusza, "Summa teologiczna" (fragmenty) św. Tomasza z Akwinu, "Wielki testament" (fragmenty) Francoisa Villona, "Gargantua i Pantagruel" (fragmenty...

  • Nowa lista lektur dla liceum i technikum

    ...książkowe w całości lub we fragmentach - są: "Król Edyp" Sofoklesa, "Eneida" (fragmenty) Wergiliusza, "Historyja o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim" (fragmenty) Mikołaja z Wilkowiecka, "Dzieje(...) Parandowskiego, "Eneida" (fragmenty) Wergiliusza, "Summa teologiczna" (fragmenty) św. Tomasza z Akwinu, "Wielki testament" (fragmenty) Francoisa Villona, "Gargantua i Pantagruel" (fragmenty) Francoisa...

  • Maturzyści z całej Europy zostawiają tam karteczki...

    Maturzyści z całej Europy pielgrzymują przed egzaminami dojrzałości do grobów wielkich poetów, Wergiliusza i Giacomo Leopardiego w Neapolu, i zostawiają tam karteczki z prośbami o wsparcie. Obaj pochowani są obok siebie na wzgórzu Posillipo.

  • Projekt listy lektur obowiązkowych dla liceum i technikum

    ..." Arystofanesa, "Mitologia" (część II - Rzym) Jana Parandowskiego, "Eneida" (fragmenty) Wergiliusza, "Summa teologiczna" (fragmenty) św. Tomasza z Akwinu, "Wyznania" (fragmenty) Św. Augustyna, "Wielki...

  • Kilkudziesięciu uczniów pisało maturę z jęz. ukraińskiego

    Franki oraz porównać środki użyte przez poetów do przedstawienia tego uczucia. Mogli również opisać wędrówkę Eneja, bohatera poematu "Eneida" Iwana Kotlarewskiego i wskazać sposoby przedstawienia nieba...

  • Obraz holenderskiego malarza, pierwszego nauczyciela Rembrandta Jacoba van Swanenburgha "Eneasz i Sybilla w świecie podziemnym" można oglądać od piątku do 13 kwietnia w Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie.

  • "Trojanie" - muzyczne arcydzieło Hectora Berlioza o wojnie, podstępie i tragicznej miłości trojańskiego bohatera Eneasza do królowej Kartaginy Dydony - to najnowsza propozycja Teatru Wielkiego-Opery Narodowej. Premiera 11 stycznia.

  • Projekt nowelizacji ws. stanu "pod wpływem" i "po spożyciu" marihuany

    Kluby PO, PiS i SLD chcą odrzucenia w pierwszym czytaniu poselskiego projektu nowelizacji prawa precyzującego definicję "nieznacznej ilości" narkotyku, przygotowanego przez Twój Ruch. Wnioski o odrzucenie złożono w piątek w sejmowej debacie nad tym projektem.

Dyskusje na temat: eneida