• Informacje na temat:

  epitet

Artykuły na temat: epitet
 • ...​Użycie przez funkcjonariusza policji epitetów "świński cudzoziemiec" (niem. Sauauslaender), czy "brudny azylant" (Dreckasylant) nie jest jeszcze - zdaniem szwajcarskiego Sądu Najwyższego - przejawem dyskryminacji rasowej.

 • Frasyniuk: Słowo "etos" stało się epitetem

  ...- "Nie ma tolerancji, otwartości na drugiego człowieka, chęci rozmowy, woli współpracy. Solidarność znaczyła, że silniejszy wspiera słabszego. Ta pierwsza "S" nie była ideologiczna. Dziś brakuje tego pozytywnego myślenia". Słowo "etos" stało się epitetem. Zdaniem Frasyniuka "wszyscy przywódcy "S" chcą powtórzyć karierę Wałęsy. Nawet jak go nie lubią, cały czas myślą, żeby być Wałęsą bis...

 • Na Konwiktorskiej jak za dawnych lat

  ..."Sędzia kalosz" to najgorszy epitet jaki może usłyszeć pod swoim adresem arbiter prowadzący spotkanie Polonii Warszawa.

 • Włochy: Wulgarnie o ksenofobach

  Wulgarnym epitetem nazwał przewodniczący włoskiej Izby Deputowanych Gianfranco Fini tych, którzy dają dowód swej niechęci wobec dzieci imigrantów.

 • Marcin Warchoł: Operowałem faktami. Nie żałuję

  ..."Operowałem faktami, nie użyłem żadnych epitetów. Absolutnie nie żałuję" - tak wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł odniósł się do swojego przemówienia podczas Kongresu Prawników Polskich, po którym większość sędziów opuściła salę.

 • ..."Komuch" i "ubek" to dwie inwektywy używane ze szczególnym upodobaniem i zapałem przez internautów sympatyzujących z obozem „dobrej zmiany” wobec tych, którzy tej sympatii nie podzielają i skłonni są ten obóz krytykować. Do tych dwóch dochodzi często trzecie określenie traktowane jak epitet: „lewak”. Ma to zestawienie sugerować, że środowiska oponentów narodowo-klerykalnej władzy to lewicowi...

 • Tuskie serwery

  Oczywiście zaraz zostanę nazwany "oszołomem", tym zgranym epitetem z repertuaru "kminy", czyli więziennej grypsery. Przyzwyczaiłem się już do tego wulgarnego...

 • Berlusconi o "bandzie sędziów-talibów"

  Premier Włoch Silvio Berlusconi nazwał w piątek sędziów "talibami". Kolejny epitet pod ich adresem padł ze strony szefa rządu w przeddzień jego procesu w sprawie korupcji. Proces został dziś odroczony.

 • Internetowy lincz na znanej polskiej pisarce. "Żydowska szmata"

  O fali hejtu wymierzonej w znaną pisarkę Olgę Tokarczuk pisze "Gazeta Wyborcza". "Żydowska szmata", "ukraińska k..." - to tylko niektóre z epitetów, które padają pod jej adresem. Internauci grożą też dwukrotnej laureatce Literackiej Nagrody Nike śmiercią.

 • "Kłamczucho", "złodzieje". Komentarze po incydencie we Wrocławiu

  We Wrocławiu przeciwnicy rządu zatrzymali Ewę Kopacz i obrzucili premier nieprzyjemnymi epitetami. "Ja to przyjmuję jako coś naturalnego, ponieważ to jest wpisane w wolność i w demokrację" - oceniła Kopacz.

Dyskusje na temat: epitet