• Informacje na temat:

  epoka brązu

Artykuły na temat: epoka brązu
 • Naczynia z epoki brązu w prywatnym mieszkaniu

  Policjanci z warszawskiego Wilanowa zabezpieczyli w prywatnym mieszkaniu naczynia pochodzące z epoki brązu. Naczynia to elementy kultury łużyckiej sprzed około 3000 lat.

 • Wrocław: Skarb z epoki brązu ukryty w garnku

  Trzy osoby znalazły skarb z epoki brązu. Jak podaje TVN24, znalezisko zawierające szpile, noże i bransolety, zostało przekazane do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu.

 • Skarb z epoki brązu znaleziony w Lubuskiem

  Na peryferiach jednego z lubuskich miast odkryto skarb przedmiotów z brązu. Prawdopodobnie są związane z kulturą łużycką i okresem epoki brązu – poinformował w czwartek szef gorzowskiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków Błażej Skaziński.

 • ...16 przedmiotów z epoki brązu odkryto na terenie powiatu sulęcińskiego w Lubuskiem. Wśród nich są sztylety, naszyjniki i bransolety. Obiekty prawdopodobnie są związane z kulturą unietycką i mogą mieć ok. 4 tys. lat.

 • Diadem z epoki brązu znaleźli archeolodzy

  Ozdobny diadem z brązu znaleźli archeolodzy podczas wykopalisk w świętokrzyskiej miejscowości Brzegi, nieopodal Jędrzejowa. Specjaliści zakładają, że obiekt może stać się ważnym elementem kolekcji muzealnych.

 • Dolnośląskie: Archeolodzy odkryli duże cmentarzysko z epoki brązu

  Jedno z najbogatszych cmentarzysk z epoki brązu na ziemiach polskich odkryli archeolodzy w okolicy miejscowości Dunino w gminie Krotoszyce . Odkryto około 200 pochówków bogato wyposażonych w przedmioty z brązu i gliny, które były składane do grobów.

 • Sensacyjne odkrycie w Kujawsko-Pomorskiem! Policjanci odnaleźli kobiece ozdoby z epoki brązu

  Funkcjonariusze zajmujący się odzyskiwaniem dzieł sztuki, odnaleźli w lesie koło Janowca Wielkopolskiego kilkadziesiąt drogocennych przedmiotów pochodzących prawdopodobnie z epoki brązu. To m.in. bransolety, naszyjniki i spinki do włosów.

 • Czym bawiły się dzieci w epoce brązu? Na Syberii znaleziono zabawki sprzed 4,5 tys. lat

  Zabawki sprzed 4,5 tysiąca lat znaleziono na jednym z cmentarzy na południu Syberii. Odkrycia dokonali archeolodzy. Zabytkowe zabawki - lalka i figurka mistycznego zwierzęcia - leżały przy szczątkach dziecka pochowanego w epoce brązu. To prawdopodobnie najstarsza kolekcja na świecie.

 • Odkrył skarb z epoki brązu - dostał 25 tys. zł nagrody

  Minister kultury i dziedzictwa narodowego przyznał 25 tys. zł nagrody mężczyźnie, który pod koniec lata zeszłego roku znalazł w woj. lubuskim skarb z epoki brązu składający się m.in. z dwóch tarcz solarnych. Zgodnie z prawem przekazał on zalezisko konserwatorowi zabytków.

 • ...10 pochówków z epoki brązu odkryli archeolodzy w Krzyżanowicach Dolnych koło Pińczowa (woj. świętokrzyskie). Jak przyznają naukowcy zaskakujące jest bogate wyposażenie grobów sprzed ponad 3,5 tys. lat...

Zdjęcia na temat: epoka brązu
Dyskusje na temat: epoka brązu
 • Re: Unikatowe odkrycie archeologów w Pasymiu

  Ziz smok skrzydlaty,Behemot smok lądowy,Lewiatan smok morski.Smoki systemy władzy nieśmiertelne według podań i legend żydowskich zostaną pokonane przez przyjście Mesjasza.Ziz smok który kontroluje szlaki handlowe ze środka Europy gdy ktoś mu zagraża to zatyka daną rzekę która jest szlakiem handlowym.Tym razem mieszkańcy z początku Wisły czyli szlaku handlowego zrobili podstęp ponieważ smok skrzydlaty czyli wawelski chciał za dużo.Tutejszy Dratewka bo przechytrzył a gdy smok chciał zatrzymać...

 • Re: Unikatowe odkrycie archeologów w Pasymiu

  Nie rób sobie żartów z heraldyki i opisów że dwie córki Lewiatana wypłynęły szukać sobie nowych domów.Jedna ta bardziej otyła nie przepłynęła przez cieśniny duńskie i została w Kopenhadze a druga bardziej wybredna i szczupła dopłynęła do Warszawy.Czyli Syrenki a wcześniej dziwne stwory herbu a to rybi ogon Lewiatana i skrzydła niczym Ziz jak Bazyliszek.Ciekawe ze Krzyżacy w Warszawie tam robili spory z Piastami o Pomorze przy aprobacie Papieży.Bardzo ciekawe?

 • Re: Unikatowe odkrycie archeologów w Pasymiu

  Wanda to była po smoku wawelskim gdy już Galowie germańscy Karolingów robili sobie wypady na tereny Wiślan po upadu Awarów.

 • Re: Unikatowe odkrycie archeologów w Pasymiu

  To sięga trochę dalej na południe Europy i nie zakorkował bo trzy smoki nie mogą ze sobą współpracować tylko dwa.Obecnie Lewiatan najbardziej przebiegły wraz z Behemotem silnym ale niezbyt inteligentnym rozpołowił tereny Ziza i to się nazywało żelazną kurtyną czy tam czerwoną bolszewią komunizmu.Obecnie Ziz znowu jak Fenix z popiołów ożywa a to wkurza Lewiatana czyli Anglosasów.A teraz mamy jeszcze do czynienia z silnym Behemotem smokiem Eurazji czyli bardziej stojącym na tylnych łapach Chin...

 • Re: Unikatowe odkrycie archeologów w Pasymiu

  A ta bitwa niedaleko obecnego Berlina z okresy sprzed wojny o Troję.Wykopaliska archeologiczne potwierdzają ze w bitwie p.n.e. brało udziało około 4000 wojowników.Badania genetyczne sugerują ze pochodzili z całej Europy czyli północy,południa,zachodu i wschodu i tutejsi.Ciekawe o co poszło bo pewnie nie piękną Helenę.

 • Re: Macron potępia przemoc w czasie protestów "żółtych kamizelek"

  mussolini w pamiętnikach pisał że bridżitta to jeszcze dziewica....................makaron przeczytał

 • Re: Karpacka Troja

  Niezła epoka brązu widzę...

 • Re: RMF: ​Sensacyjne odkrycie na północy Polski. Dokonali go przez przypadek

  pne, nie rozumiesz, to się dowiedz kiedy była epoka brązu

 • Re: Media o Beacie Szydło: Krótko pracuje i wozi się jak królowa

  Ale to w Anglii, a tu jest epoka brązu i dopiero odkryli samochody.

 • Re: Zamość: 60-latek podpalił się przed starostwem powiatowym

  Była epoka brązu, żelaza, potem Amber Gold czyli i epoka złota, a teraz idzie epoka ołowiu.