• Informacje na temat:

  epoka napoleońska

Artykuły na temat: epoka napoleońska
 • ...​Epoka napoleońska to okres w Europie, w którym we Francji panował Napoleon Bonaparte. Obejmuje lata 1799 - 1815. W tym czasie w całej Europie doszło do istotnych przemian w zakresie politycznym, prawnym i społecznym.

 • .... Jak podkreślają postać cesarza i epoka napoleońska cieszą się w Polsce wyjątkowym zainteresowaniem. - Mamy najliczniejsze w Europie Środkowej grupy rekonstruktorów odtwarzających wojska z tej epoki...

 • Napoleońska inicjatywa

  Burmistrz Pułtuska i zarazem wiceprzewodniczący Europejskiego Stowarzyszenia Miast Napoleońskich - Wojciech Dębski, a także Dyrektor Ośrodka Studiów Epoki Napoleońskiej Akademii Humanistycznej oraz prezes Fundacji Kamieniec-Finckenstein, Krzysztof Ostrowski zaprosili włodarzy Kędzierzyna-Koźla na uroczystości w przygranicznych Bezledach, gdzie odsłonięte zostaną tablice upamiętniające wydarzenia sprzed 200 lat.

 • Rowy: Znaleziono broń z czasów napoleońskich

  Podczas prac nad budową sztucznej rafy w Bałtyku znaleziono ok. 30 sztuk broni, która, najprawdopodobniej, pochodzi z epoki napoleońskiej. Dziś znalezisko zostanie wydobyte – ustaliło Radio Gdańsk.

 • Napoleońska Noc Muzeów w Witaszycach

  Obóz napoleoński, namioty, ognisko, musztra i wojskowe potrawy oraz zwiedzanie cennych zabytków wypełnią w najbliższą sobotę Noc Muzeów w XVIII-wiecznym dworze w miejscowości Witaszyce (woj. wielkopolskie).

 • W gronie Europejskiej Federacji Miast Napoleońskich znalazło się też Kłodzko. Jej członkami są te miejscowości, w których francuski cesarz w ogóle jakąkolwiek działalność prowadził.

 • Ostatnie przygotowania do sobotniej rekonstrukcji bitwy wojsk Napoleona Bonaparte z Rosjanami trwają w Jonkowie pod Olsztynem.

 • Dolnośląskie: Archeolodzy odkryli duże cmentarzysko z epoki brązu

  Jedno z najbogatszych cmentarzysk z epoki brązu na ziemiach polskich odkryli archeolodzy w okolicy miejscowości Dunino w gminie Krotoszyce . Odkryto około 200 pochówków bogato wyposażonych w przedmioty z brązu i gliny, które były składane do grobów.

 • Bitwa pod Waterloo, czyli 200 lat temu zakończyła się epoka Napoleona Bonaparte

  ...i tłumić wszelkie ruchy rewolucyjne w Europie. Rozpoczynała się epoka Świętego Przymierza. W 1826 roku na polu bitwy pod Waterloo stanął pomnik - wieki kopiec, na szczycie którego ustawiono statuę...

 • 14 września 1812 r. do opustoszałej Moskwy wkroczyła armia Napoleona Bonapartego. Zajęcie miasta nie przyniosło mu jednak korzyści strategicznych. Po miesiącu, m.in. wskutek bierności wroga, zarządził odwrót, co było równoznaczne z klęską całej kampanii rosyjskiej.

Dyskusje na temat: epoka napoleońska
 • Re: Rowy: Znaleziono broń z czasów napoleońskich

  Co to znaczy epoka napoleońska? Czy Napoleon miał epokę nazwana swoim imieniem?

 • Re: Waszczykowski liczy na wyjaśnienia ze strony Macrona

  I to wszystko wywnioskowałeś na podstawie epoki mającej miejsce 300 lat temu? Geniusz. Na dodatek mówisz o kraju, który swego czasu zawojował niemal całą Europę (epoka napoleońska), znaczną część Afryki i fragmenty Ameryki Południowej.

 • Re: Wypowiedź Macrona o Kaczyńskim. ​MSZ reaguje

  Francuz zawsze był kolaborantem i zdrajcą przykłady: Epoka napoleońska, wykorzystywanie polaków do tłumienia zrywów wyzwoleńczych w różnych miejscach świata, sojusze i II wojna światowa dziwna wojna okopana, rządy Vichy, współpraca z okupantem przy eksterminacji innych nacji, itd....Teraz takie indywiduum chce dalej pouczać innych i zastraszać, niech się zajmie degrengoladą we własnym państwie

 • Re: Media: Rosja miała plan ataku na Ukrainę

  I znowu "historyk" z FSB... W 1939 roku napadły na nas Niemcy i Rosja, na spółkę. i dokonały kolejnego rozbiory Polski. Każde z tych państw mordowało masowo Polaków. A I rozbiór Polski miał miejsce na długo przed epoka napoleońska i Napoleon nie miał tu nic do rzeczy.

 • Re: "Rosja nie jest gotowa do wojny z NATO"

  Historia - nauczycielką życia. Dobrym przykładem mirażu walki na rzecz odbudowy suwerennego państwa i jego potęgi jest epoka napoleońska i niektóre elementy kampanii wojennej patriotycznych korpusów polskich, na obczyźnie, tysiące kilometrów od granic państwa, na Santo Domingo, we Włoszech, czy w Hiszpanii.. Żołnierz polski niepodległego, dumnego państwa to nie pies idący na gwizd Pana, za

 • "za waszą i naszą wolność"?Epoka napoleońska.

  Hiszpania,San Domingo.Polacy walczyli o własną niepodległość, podbijając inne narody. Pisał o tym Zeromski.

 • "za waszą i naszą wolność"?Epoka napoleońska.

  Hiszpania,San Domingo.Polacy walczyli o własną niepodległość, podbijając inne narody. Pisał o tym Zeromski.

 • Re: Francja będzie szkoliła rosyjskich marynarzy

  francuzji mają w genach dawanie się dymać komu popdanie: niemcy, islamiści, ruscy... epoka napoleońska to był wyjątek który potwierdza regułę.

 • Re: "Le Monde": Ostrzeżenia przed Euro były bezpodstawne

  To nie znasz historii jak tak oceniasz Francję, a epoka napoleońska ??? więcej wiadomości z przeszłości , dopiero potem sil się na komentarze