• Informacje na temat:

  ernest hemingway

Artykuły na temat: ernest hemingway
 • ​Ernest Hemingway - biografia, twórczość

  Król życia, miłośnik mocnych wrażeń, pisarz-noblista - Ernest Hemingway już jako dziecko był kimś, kto chciał przeżywać życie niebanalnie i w pełni. Nic dziwnego, że czerpiąc z własnej biografii, mógł pisać o porywających rzeczach, przykuwać uwagę egzotyką oraz pełnią doznań.

 • ...​Kuba udostępniła amerykańskim specjalistom około 2 tysiące dokumentów amerykańskiego pisarza Ernesta Hemingwaya, które dotychczas były przechowywane w muzeum w Hawanie. Przekazany materiał zawiera m.in. refleksje na temat jego życia codziennego na wyspie.

 • Setki mężczyzn - wcielenia prawdziwych wilków morskich, z potężnymi siwymi brodami wystartowało w dorocznym konkursie na sobowtóra Ernesta Hemingway'a w Key West na Florydzie.

 • Amerykański pisarz Ernest Hemingway powrócił do jednego ze swych ulubionych miejsc - pubu "El Floridita" w Hawanie. Pisarza siedzącego przy barze, pochylonego nad ulubionym drinkiem, można spotkać codziennie. To oczywiście rzeźba, bo Hemingway zmarł w 1961 roku.

 • ...50 lat temu, 2 lipca 1961 roku, popełnił samobójstwo Ernest Hemingway. Jego powieści i opowiadania, oparte na osobistych przeżyciach, stworzyły literacki obraz konfliktów wojennych i dramatów moralnych XX wieku, który kształtował wyobraźnię całego pokolenia.

 • Rodzinny dom Ernesta Hemingwaya w Oak Park, amerykańskim miasteczku niedaleko Chicago, ma nowego właściciela. Dom, w którym wychował się noblista, został sprzedany przez Fundację Ernesta Hemingwaya za 525 tys. dolarów.

 • Jolie nie kupiła Pittowi maszyny Hemingwaya

  Wbrew wcześniejszym doniesieniom mediów Brad Pitt nie stał się szczęśliwym właścicielem maszyny do pisania Ernesta Hemingwaya. Miała mu ją kupić w prezencie ślubnym Angelina Jolie za ćwierć miliona dolarów. Zdementował to jednak kolekcjoner, do którego unikatowy eksponat należy.

 • Dom Ernesta Hemingwaya ma nowych właścicieli

  Rodzinny dom Ernesta Hemingwaya w Oak Park, amerykańskim miasteczku niedaleko Chicago, ma nowego właściciela. Budynek, w którym wychował się noblista, został sprzedany przez Fundację Ernesta Hemingwaya za ponad 500 tys. dolarów.

 • W święta turyści zwiedzają dom Ernesta Hemingwaya

  Tłumy turystów na Key West odwiedzają dom Ernesta Hemingwaya. Boże Narodzenie to czas, kiedy najwięcej osób zwiedza słynny budynek w którym żył i tworzył Noblista oraz laureat nagrody Pulitzera.

 • Duch i sobowtór Hemingwaya w Key West

  Tom Grizzard, 69-letni mieszkaniec Leesburg, wygrał w sobotę konkurs na sobowtóra pisarza Ernesta Hemingwaya. Impreza odbyła się w Key West na Florydzie w ramach festiwalu poświęconego amerykańskiemu nobliście.

Zdjęcia na temat: ernest hemingway
Dyskusje na temat: ernest hemingway