• Informacje na temat:

  eryk xiv

Artykuły na temat: eryk xiv
 • ​Z Bałtyku wydobyto części wraku słynnego okrętu Mars z XVI w.

  Z dna Morza Bałtyckiego u wybrzeży Olandii płetwonurkowie wydobyli części wraku słynnego okrętu Mars z XVI wieku, należącego do floty króla Szwecji Eryka XIV Wazy. Był to największy statek wojenny, jaki w XVI wieku pływał po Bałtyku.

 • Z Bałtyku wydobyto części wraku słynnego okrętu Mars z XVI w.

  Z dna Morza Bałtyckiego u wybrzeży Olandii płetwonurkowie wydobyli w sobotę części wraku słynnego okrętu Mars z XVI wieku, należącego do floty króla Szwecji Eryka XIV Wazy. Był to największy statek wojenny, jaki w XVI wieku pływał po Bałtyku.

 • Niezwykłe znalezisko na dnie Bałtyku

  U wybrzeży szwedzkiej wyspy Olandia, na dnie Morza Bałtyckiego płetwonurkowie odkryli wrak słynnego okrętu Mars. Statek należał niegdyś do floty króla Szwecji Eryka XIV Wazy i był największym okrętem wojennym, jaki pływał po Bałtyku w XVI wieku.

 • ...z drewna orzechowego, odlana w brązie naturalnej wielkości statua urodzonego w Darłowie średniowiecznego władcy trzech królestw - Danii, Szwecji i Norwegii - Eryka Pomorskiego oraz rzeźba symbolu jego panowania rzeźby - złotego gołębia. Ze złotym gołębiem Eryk Pomorski został pochowany w 1459 r. w Darłowie, gdzie spędził ostatnie lata swojego życia. Z okazji otwarcia wystawy darłowskie muzeum...

 • ...1000 lat temu Wikingowie, wyprzedzając o pięć stuleci Kolumba, odkryli Amerykę. O wyprawach Wikingów do Ameryki, które od lat wywołują ostre spory naukowe, dyskutowano na kongresie archeologicznym "Wiking-Millenium".

 • Twoje Miasto w Faktach RMF FM: Poznajcie Kraśnik!

  ..., doprowadzenie do małżeństwa Jana Wazy - brata króla Szwecji Eryka XIV - z polską królewną Katarzyną Jagiellonką oraz wyjednanie pożyczki na pilne potrzeby państwowe Zygmunta Augusta. Mimo młodego wieku(...) siostrę Eryka XIV i Jana. Zyskał przychylność rodziny królewskiej, doszło do wstępnej umowy przedślubnej Wazówny z Tęczyńskim, jednak poseł musiał wracać do kraju. Tęczyński przez Finlandię i Inflanty...

 • Rekonstrukcja po studniówce

  ...zasadzie" Ludwika XIV, że arystokrację należy trzymać u siebie na dworze, żeby nie spiskowała. W jego ocenie Cezary Grabarczyk z tego powodu został ministrem infrastruktury: w poprzedniej kadencji(...). Zdaniem konsultanta politycznego Eryka Mistewicza, odwleczenie rekonstrukcji w czasie to ucieczka przed presją, związaną z meblowaniem gabinetu przez media i partie, socjologów i politologów. Sierpniowy...

 • ...1000 lat temu Wikingowie, wyprzedzając o pięć stuleci Kolumba odkryli Amerykę. O wyprawach Wikingów do Ameryki, które od lat wywołują ostre spory naukowe, dyskutowano na kongresie archeologicznym "Wiking-Millenium".