• Informacje na temat:

  estonia

Artykuły na temat: estonia
 • Spotkanie prezydenta Dudy z prezydent Estonii

  ...podkreślił w środowej rozmowie z PAP, że Estonia jest ważnym partnerem Polski w trzech obszarach. Po pierwsze - mówił - jest ważnym partnerem w realizacji postanowień lipcowego szczytu NATO w Warszawie. "Jest jednym z krajów, w którym w pierwszym półroczu przyszłego roku będzie instalowana wysunięta obecność NATO na wschodniej flance" - zaznaczył minister. Jak dodał, Estonia jest także ważnym ogniwem...

 • Prezydent Finlandii: Nie zapewnimy Estonii bezpieczeństwa

  ..., ale uspokajam fińskich przyjaciół - nie macie powodów do obaw. Estonia na pewno przyjdzie z pomocą, jeśli Finlandia będzie zagrożona". Z Helsinek Przemysław Molik 

 • ​Estonia: Rosyjski samolot naruszył naszą przestrzeń powietrzną

  Rosyjski wojskowy samolot transportowy Ił-76 wleciał w poniedziałek bez zezwolenia w przestrzeń powietrzną Estonii i pozostawał w niej przez około minutę - poinformowały estońskie władze wojskowe.

 • Rosja i Estonia wymieniły między sobą szpiegów

  Rosja i Estonia w estońskiej nadgranicznej miejscowości Koidula wymieniły między sobą dwóch mężczyzn, skazanych w tych krajach za szpiegostwo. Informację przekazała agencja Baltic News Service (BNS), powołując się na estońskie służby bezpieczeństwa.

 • Rosja i Estonia wymieniły między sobą dwóch mężczyzn, skazanych w tych krajach za szpiegostwo - informuje agencja Baltic News Service (BNS), powołując się na estońskie służby bezpieczeństwa. Do wymiany doszło w sobotę w estońskiej przygranicznej miejscowości Koidula.

 • Trzech mężczyzn w Estonii zostało skazanych na kary więzienia - od dwóch lat do czterech lat i dziesięciu miesięcy - za szpiegostwo na rzecz rosyjskich służb bezpieczeństwa.

 • Estonia przeciwna karaniu za nieprzyjmowanie uchodźców

  Estonia, która obejmie w drugim półroczu rotacyjne przewodnictwo w UE, jest przeciwna karaniu pozbawianiem funduszy wschodnioeuropejskich państw członkowskich za odmowę przyjęcia uchodźców - powiedział w środę agencji Reutera szef estońskiego MSW Andres Anvelt.

 • Zamiast Wielkiej Brytanii przewodnictwo obejmie Estonia

  Zamiast Wielkiej Brytanii, która zdecydowała się na Brexit, przewodnictwo w UE w drugiej połowie 2017 roku obejmie Estonia - potwierdziła we wtorek Rada UE. Wstępne porozumienie w tej sprawie osiągnięto jeszcze w zeszłym tygodniu.

 • Polska i Estonia chcą nowych gwarancji NATO

  Polska i Estonia chcą nowych gwarancji bezpieczeństwa od NATO. Mówili o tym ministrowie spraw zagranicznych obu krajów po spotkaniu w Warszawie. Dyplomaci nie określili, jakie dokładnie mają to być gwarancje, ale z ich wypowiedzi wynika, że chodzi o przyszłe decyzje zaplanowanego na lipiec szczytu NATO w Brukseli.

 • Estonia: Prorosyjski polityk tworzy rząd

  Juri Ratas, lider prorosyjskiej Partii Centrum otrzymał w niedzielę z rąk prezydent Estonii, Kersti Kaljulaid, misję utworzenia nowego rządu po tym, jak 9 listopada parlament odwołał ze stanowiska premiera liberała, Taaviego Roivasa.

Zdjęcia na temat: estonia
Wideo na temat: estonia
 • Istnieje poważnie niebezpieczeństwo, że bez wspólnej waluty zostaniemy na peryferiach Unii. Będziemy mniej ważni niż Estonia, czy Słowenia. "Jeżeli nie ma się członkostwa najwyższej kategorii, to decyzji w sprawach najważniejszych się nie podejmuje" - mówi ekonomista Rafał Antczak

 • Premier Estonii jako pierszy wypłacił z bankomatu euro

  Dziś po raz pierwszy Estończycy mogli wypłacić z bankomatów euro. Pierwszej, historycznej wypłaty dokonał premier tego kraju Andrus Ansip. Estonia jest 17. krajem, który wprowadził wspólną europejską walutę.

 • Amerykański konwój wojskowy przejedzie przez Polskę

  Oddział amerykańskiego wojska wyruszył w sobotę z Tapa w Estonii do Vilseck w Niemczech. Zamiast załadować się na kolej lub do samolotów, konwój 3. Szwadronu z 2. Regimentu Kawalerii wyruszył w długą podróż normalnymi drogami. Kolumna składająca się głównie z transporterów opancerzonych Stryker przejedzie przez kraje bałtyckie, Polskę i Czechy. Podróż jest formą ćwiczeń, a żołnierze pokonają w sumie dwa tysiące kilometrów. Takie przemarsze bardzo rzadko zdarzają się w czasie pokoju, ale mogą...

Dyskusje na temat: estonia