• Informacje na temat:

  eta

Artykuły na temat: eta
 • Zatrzymano ostatniego przywódcę ETA

  Francuska policja zatrzymała Mikela Irastorzę - ostatniego przywódcę organizacji terrorystycznej ETA. Został on ujęty w Ascain - miejscowości we francuskich Pirenejach, a w jego zatrzymaniu uczestniczyła francuska i hiszpańska policja.

 • ETA zapowiada dokończenie procesu samorozbrajania. Potwierdzono datę

  ...​Działająca w Hiszpanii i Francji organizacja ETA (Kraj Basków i Wolność), która w październiku 2011 roku ogłosiła definitywne zakończenie walki zbrojnej, potwierdziła, że do 8 kwietnia zakończy proces samorozbrajania.

 • Kilkadziesiąt sztuk broni i kilkaset kilogramów materiałów wybuchowych znalazły w sobotę francuskie władze w kryjówkach w południowo-zachodniej Francji, których adresy przekazała działająca w Hiszpanii i we Francji separatystyczna baskijska organizacja ETA.

 • Rząd hiszpański ostrzega ETA, że rozbrajając się "nic nie uzyska"

  ...​Rzecznik rządu hiszpańskiego ostrzegł w piątek na konferencji prasowej w Madrycie organizację baskijską ETA, że dokonując zapowiedzianego przez siebie rozbrojenia "nic nie uzyska, ponieważ jedyne, co ma do zrobienia, to rozwiązać się".

 • ​Francja: ETA przekazała policji adresy 12 magazynów broni

  Działająca w Hiszpanii i we Francji separatystyczna organizacja ETA, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, przekazała w sobotę policji listę z 12 adresami swych ukrytych magazynów broni w południowo-zachodniej Francji.

 • Ostatni z szefów ETA zatrzymany. Poszukiwany osiadł we francuskich Pirenejach

  Mikel Irastorza, jeden z głównych szefów separatystycznej organizacji baskijskiej ETA, został aresztowany we francuskiej miejscowości Ascain w Pirenejach - poinformowało hiszpańskie ministerstwo spraw wewnętrznych.

 • Madrycki Sąd Najwyższy wypuścił na wolność Sarę Majarenas, terrorystkę ETA odsiadującą karę 13 lat więzienia. Zrobił to po to, by mogła opiekować się 3-letnią córką. "Dziecko potrzebuje świeżego powietrza, słońca i zabawy w parku"- napisał sędzia w uzasadnieniu decyzji.

 • Na naszym niebie widać już meteory z roju Eta Aquarydów utworzonego przez kometę Halley'a - poinformował dr hab. Arkadiusz Olech z Centrum Astronomicznego PAN w Warszawie.

 • Baskijska ETA deklaruje zamiar rozbrojenia się w ciągu 3 tygodni. Wskaże kryjówki broni

  Baskijska organizacja separatystyczna ETA ogłosiła, że do 8 kwietnia zamierza się rozbroić i w tym celu niezwłocznie przekazać rządom Hiszpanii i Francji koordynaty dotyczące kryjówek, w których przechowuje broń - wiadomość tę przekazał autonomiczny rząd Kraju Basków. Ocenił przy tym, że oferta ETA jest "wiarygodna", i uznał, że "możliwe jest rozbrojenie tej organizacji w krótkim terminie".

 • ETA

  Baskijska organizacja terrorystyczna, zał. 1959, stawiająca sobie za cel niepodległość Kraju Basków podzielona na dwa nurty: bardziej umiarkowany poprzestaje na żądaniach szerokiej autonomii w ramach Hiszpanii i posiada reprezentację w parlamencie Baskonii.

Zdjęcia na temat: eta
Wideo na temat: eta
 • Ależ potrafią rozgrzać te dyscypliny zimowe!

  Żądni sportowych sukcesów z ogromną radością patrzyliśmy na Justynę Kowalczyk - pierwszą na mecie w Kuusamo. Czapeczka chroniąca przed mrozem szczelnie otaczała oblicze naszej Królowej Biegów. Malował się na nim cudowny uśmiech polskiej sportsmenki. Bardzo przyjemny obraz w piątek - w piątek na dobry początek. Niestety, będą też inne niezbyt miłe widoki, na przykład obraz nędzy i rozpaczy w naszej służbie zdrowia: w NFZ-ecie zabrakło aż pół miliarda złotych ze składek! Odmalujemy też...

Dyskusje na temat: eta