• Informacje na temat:

  eta

Artykuły na temat: eta
 • ETA rozbrojona we Francji

  Baskijska organizacja terrorystyczna ETA przekazała w środę francuskiej policji dwie skrzynie z bronią palną. Ten gest “dobrej woli” ma być, według separatystycznych bojówkarzy, wstępem do samorozwiązania struktur ETA.

 • Baskijska grupa separatystyczna ETA ogłosiła, że rozwiązała wszystkie swoje struktury i zakończyła polityczną działalność. Organizacja poinformowała o tym w piśmie zamieszczonym w hiszpańskiej gazecie.

 • Baskijska organizacja separatystyczna ETA ogłosiła w czwartek zakończenie swojej działalności. Oficjalny komunikat w tej sprawie ma zostać wydany za dwa tygodnie - poinformowała telewizja publiczna ETB.

 • Zatrzymano ostatniego przywódcę ETA

  Francuska policja zatrzymała Mikela Irastorzę - ostatniego przywódcę organizacji terrorystycznej ETA. Został on ujęty w Ascain - miejscowości we francuskich Pirenejach, a w jego zatrzymaniu uczestniczyła francuska i hiszpańska policja.

 • "Koniec historycznego cyklu". ETA oficjalnie ogłosiła swoje rozwiązanie

  Baskijska separatystyczna organizacja terrorystyczna ETA upubliczniła datowany na 16 kwietnia list, w którym ogłasza swoją decyzję o zakończeniu działalności i całkowitym rozwiązaniu struktur. ETA to akronim "Euskadi ta Askatasuna", co po baskijsku znaczy: "Baskijska ojczyzna i wolność". Organizacja usiłowała terrorystycznymi atakami doprowadzić do powstania niezależnego państwa na terenie...

 • ETA zapowiada dokończenie procesu samorozbrajania. Potwierdzono datę

  ...​Działająca w Hiszpanii i Francji organizacja ETA (Kraj Basków i Wolność), która w październiku 2011 roku ogłosiła definitywne zakończenie walki zbrojnej, potwierdziła, że do 8 kwietnia zakończy proces samorozbrajania.

 • Kilkadziesiąt sztuk broni i kilkaset kilogramów materiałów wybuchowych znalazły w sobotę francuskie władze w kryjówkach w południowo-zachodniej Francji, których adresy przekazała działająca w Hiszpanii i we Francji separatystyczna baskijska organizacja ETA.

 • Szef rządu Hiszpanii: ETA mimo samorozwiązania odpowie za zbrodnie

  Premier Hiszpanii Mariano Rajoy zapowiedział, że mimo likwidacji struktur ETA członkowie tej separatystycznej organizacji będą musieli ponieść odpowiedzialność za akty terroru przeprowadzone na terytorium jego kraju.

 • Rząd hiszpański ostrzega ETA, że rozbrajając się "nic nie uzyska"

  ...​Rzecznik rządu hiszpańskiego ostrzegł w piątek na konferencji prasowej w Madrycie organizację baskijską ETA, że dokonując zapowiedzianego przez siebie rozbrojenia "nic nie uzyska, ponieważ jedyne, co ma do zrobienia, to rozwiązać się".

 • ​Francja: ETA przekazała policji adresy 12 magazynów broni

  Działająca w Hiszpanii i we Francji separatystyczna organizacja ETA, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, przekazała w sobotę policji listę z 12 adresami swych ukrytych magazynów broni w południowo-zachodniej Francji.

Zdjęcia na temat: eta
Wideo na temat: eta
 • Ależ potrafią rozgrzać te dyscypliny zimowe!

  Żądni sportowych sukcesów z ogromną radością patrzyliśmy na Justynę Kowalczyk - pierwszą na mecie w Kuusamo. Czapeczka chroniąca przed mrozem szczelnie otaczała oblicze naszej Królowej Biegów. Malował się na nim cudowny uśmiech polskiej sportsmenki. Bardzo przyjemny obraz w piątek - w piątek na dobry początek. Niestety, będą też inne niezbyt miłe widoki, na przykład obraz nędzy i rozpaczy w naszej służbie zdrowia: w NFZ-ecie zabrakło aż pół miliarda złotych ze składek! Odmalujemy też...

Dyskusje na temat: eta