• Informacje na temat:

  etiopia

Artykuły na temat: etiopia
 • Etiopia zakazuje adopcji dzieci przez cudzoziemców

  Etiopia wprowadziła zakaz adopcji dzieci przez cudzoziemców. Ma to związek licznymi przypadkami zaniedbywania, czy wręcz wykorzystywania małych Etiopczyków za granicą.

 • Co najmniej kilka osób zginęło i zostało rannych podczas antyrządowej demonstracji, która odbyła się w niedzielę w pobliżu stolicy Etiopii - poinformowały władze tego kraju. Według opozycji w wyniku działań policji zginęło co najmniej 50 osób.

 • Etiopia: 113 osób zginęło pod lawiną śmieci

  Wzrosła liczba ofiar śmiertelnych sobotniego osunięcia się zwałów śmieci w stolicy Etiopii Addis Abebie. Do zdarzenia doszło na największym etiopskim wysypisku Koshe. Góra śmieci osunęła się na pobliską dzielnicę slumsów. Jak poinformowały władze, większość ofiar stanowią kobiety.

 • Etiopia: W starciach przeciwników rządu z policją zginęło 7 osób

  W starciach uczestników antyrządowego protestu z policją w Nemekte w Etiopii zginęło co najmniej 7 osób. Miejscowość położona jest w regionie zamieszkanym przez Oromów - dominującą w kraju grupę etniczną.

 • Bilans ofiar śmiertelnych wielkiego osuwiska na wysypisku śmierci na przedmieściach Addis Abeby, stolicy Etiopii, wzrósł do 48 osób - podaje w niedzielę portal BBC, powołując się na dane władz miasta. Wciąż są dziesiątki zaginionych.

 • Etiopia: Od 100 do 50 osób zginęło podczas antyrządowych manifestacji

  ​Od stu do pięćdziesięciu osób zostało zabitych w weekend podczas antyrządowych manifestacji brutalnie stłumionych przez władze w regionie Oromia w środkowej i zachodniej Etiopii oraz w regionie Amhara na północy - podały w poniedziałek źródła opozycyjne.

 • Etiopia

  Zwykle Etiopia kojarzy nam się z głodem brakiem wody i urągającymi człowiekowi warunkami do życia. Mimo iż mamy XXI wiek, najnowsze technologie, to nadal świat nie chce lub nie potrafi poradzić sobie z zaspokojeniem podstawowych potrzeb człowieka... Oskarżać można wielu możnych tego świata, samemu nic nie robiąc - to też metoda, dla tych potrzebujących oczyszczenia... Dziś chciałbym...

 • Władze Etiopii wprowadziły w piątek stan wyjątkowy. Dzień wcześniej rezygnację ze stanowiska ogłosił premier Hailemariam Desalegn, tłumacząc swą decyzję wolą zażegnania kryzysu wywołanego protestami antyrządowymi.

 • Skandal w ambasadzie Korei Południowej w Etiopii

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych Korei Południowej złożyło w piątek skargę do organów ścigania przeciwko swojemu ambasadorowi w Etiopii – podaje AFP. Sprawa dotyczy przestępstw na tle seksualnym.

 • Etiopia: Porwani Brytyjczycy

  Policja w Etiopii twierdzi, że robi wszystko by odnaleźć zaginionych Brytyjczyków. Rośnie niepokój w tej sprawie.

Zdjęcia na temat: etiopia
Wideo na temat: etiopia
 • Kenia gorąco przyjęła Obamę

  Barack Obama obiecuje zacieśnienie współpracy z krajami Afryki Wschodniej. Amerykański prezydent przebywa z kilkudniową wizytą w tej części świata. W czasie swoje prezydentury pierwszy raz przyjechał do Etiopii oraz Kenii. W tym drugim kraju został przyjęty naprawdę gorąco.

 • Tak biegł 35. Maraton Warszawski!

  Yared Shegumo, urodzony w Etiopii zawodnik AZS AWF Warszawa, zwyciężył w 35. PZU Maratonie Warszawskim z metą na płycie Stadionu Narodowego. Trasę długości 42 km 195 m pokonał w czasie 2:10.34. W sumie na starcie maratonu pojawiło się 8 673 uczestników z 60 krajów.

Dyskusje na temat: etiopia