• Informacje na temat:

  etiopia

Artykuły na temat: etiopia
 • W katastrofie wojskowego śmigłowca, który rozbił się w regionie Oromia, na południowy-wschód od stolicy Etiopii, Addis Abeby, w czwartek zginęło 18 osób - podała agencja Fana.

 • Etiopia i Erytrea zakończyły wojnę

  ...porozumienia pokojowego z 2000 roku z Erytreą, dawną prowincją Etiopii. Porozumienie z 2000 roku Położone w Rogu Afryki Etiopia i Erytrea podpisały w 2000 roku porozumienie kończące dwuletnią wojnę graniczną...

 • Etiopia zakazuje adopcji dzieci przez cudzoziemców

  Etiopia wprowadziła zakaz adopcji dzieci przez cudzoziemców. Ma to związek licznymi przypadkami zaniedbywania, czy wręcz wykorzystywania małych Etiopczyków za granicą.

 • Etiopia po 18 latach akceptuje porozumienie pokojowe z Erytreą

  ...premiera Fitsum Arega. Położone w Rogu Afryki Etiopia i Erytrea podpisały w 2000 roku porozumienie kończące dwuletnią wojnę graniczną. Addis Abeba nie stosowała się jednak do jego postanowień, gdyż nie(...), również przez Etiopię. Secesja Erytrei oznaczała, że Etiopia, afrykańskie mocarstwo, po raz pierwszy została pozbawiona dostępu do morza. Pokój między tymi państwami, należącymi do najbiedniejszych na...

 • Etiopia: W wyniku eksplozji rannych zostały 83 osoby

  W eksplozji na sobotnim wiecu premiera Etiopii Abiya Ahmeda w Addis Abebie nikt nie zginął - poinformował szef gabinetu premiera Fitsum Arega, dementując wcześniejsze doniesienia. Dodał jednak, że w wyniku zdarzenia rany odniosły co najmniej 83 osoby.

 • Co najmniej kilka osób zginęło i zostało rannych podczas antyrządowej demonstracji, która odbyła się w niedzielę w pobliżu stolicy Etiopii - poinformowały władze tego kraju. Według opozycji w wyniku działań policji zginęło co najmniej 50 osób.

 • Etiopia: 113 osób zginęło pod lawiną śmieci

  Wzrosła liczba ofiar śmiertelnych sobotniego osunięcia się zwałów śmieci w stolicy Etiopii Addis Abebie. Do zdarzenia doszło na największym etiopskim wysypisku Koshe. Góra śmieci osunęła się na pobliską dzielnicę slumsów. Jak poinformowały władze, większość ofiar stanowią kobiety.

 • Etiopia: 30 osób aresztowanych po sobotniej próbie zamachu na premiera

  Trzydzieści osób zostało aresztowanych w związku z sobotnią eksplozją na wiecu premiera Etiopii Abiya Ahmeda w Addis Abebie, w wyniku której dwie osoby poniosły śmierć, a ponad 150 osób jest rannych - poinformowała w niedzielę etiopska policja.

 • Etiopia: W starciach przeciwników rządu z policją zginęło 7 osób

  W starciach uczestników antyrządowego protestu z policją w Nemekte w Etiopii zginęło co najmniej 7 osób. Miejscowość położona jest w regionie zamieszkanym przez Oromów - dominującą w kraju grupę etniczną.

 • Bilans ofiar śmiertelnych wielkiego osuwiska na wysypisku śmierci na przedmieściach Addis Abeby, stolicy Etiopii, wzrósł do 48 osób - podaje w niedzielę portal BBC, powołując się na dane władz miasta. Wciąż są dziesiątki zaginionych.

Zdjęcia na temat: etiopia
Wideo na temat: etiopia
 • Kenia gorąco przyjęła Obamę

  Barack Obama obiecuje zacieśnienie współpracy z krajami Afryki Wschodniej. Amerykański prezydent przebywa z kilkudniową wizytą w tej części świata. W czasie swoje prezydentury pierwszy raz przyjechał do Etiopii oraz Kenii. W tym drugim kraju został przyjęty naprawdę gorąco.

 • Tak biegł 35. Maraton Warszawski!

  Yared Shegumo, urodzony w Etiopii zawodnik AZS AWF Warszawa, zwyciężył w 35. PZU Maratonie Warszawskim z metą na płycie Stadionu Narodowego. Trasę długości 42 km 195 m pokonał w czasie 2:10.34. W sumie na starcie maratonu pojawiło się 8 673 uczestników z 60 krajów.

Dyskusje na temat: etiopia