• Informacje na temat:

  europejski bank odbudowy i rozwoju

Artykuły na temat: europejski bank odbudowy i rozwoju
 • Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) utworzony został w 1991 roku z zadaniem wsparcia budowy gospodarki wolnorynkowej w krajach postkomunistycznych, ma 62 udziałowców.

 • Bank Światowy chwali Polskę. Jest też ostrzeżenie

  W tym roku wzrost polskiej gospodarki przyspieszy do 3,3 procent z 2,8 procent w roku ubiegłym, dzięki inwestycjom i konsumpcji - wynika z najnowszych prognoz Banku Światowego. W kolejnych latach wzrost produktu krajowego brutto (PKB) pozostanie na stabilnym poziomie 3,2 procent.

 • Polski Getin Holding kupił za 4,9 mln euro drugi bank na Białorusi - Białoruski Bank Małego Biznesu - poinformował niezależny portal białoruski Karta'97. Dodano, że do kupna 95,5 proc. akcji białoruskiego banku doszło w piątek.

 • Instytucje Unii Europejskiej wyznaczają i realizują zadania Unii, kierują procesem integracji europejskiej i uchwalają wspólnotowe prawo.

 • Rząd m.in. o strategii rozwoju kraju i zmianach w Karcie Nauczyciela

  Rząd na rozpoczętym we wtorek po godz.12. posiedzeniu zajmie się strategią zrównoważonego rozwoju gospodarczego kraju przygotowaną przez wicepremiera, ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego. Omówi też projekt zmian w Karcie Nauczyciela dot. m.in. likwidacji tzw. godzin karcianych.

 • Bank Śląski będzie pośredniczył w rozdzieleniu 5 milionów euro, które zostaną przeznaczone na modernizację przetwórstwa mleka w Polsce. Stosowną umowę z bankiem podpisał Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju z Londynu, który razem z Komisją Europejską sfinansuje modernizację naszego mleczarstwa.

 • Bielecki kandydatem na szefa Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju

  Jan Krzysztof Bielecki jest kandydatem na szefa Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Informację reporterów RMF FM potwierdził Narodowy Bank Polski. Kandydaturę Bieleckiego zgłosił prezes NBP Marek Belka. Jak ustalił reporter RMF FM Krzysztof Berenda, Bielecki mógłby objąć to stanowisko już w lipcu.

 • Kilku europejskich ofiarodawców, nieufnych wobec kontroli USA nad pieniędzmi na rozwój Iraku, zaproponowało wczoraj utworzenie międzynarodowego funduszu odbudowy.

 • Bogdan Rymanowski : Od 32 godzin w 12 krajach europejskich trwa szaleństwo związane w wprowadzeniem euro. To dla Europejczyków prawdziwa rewolucja a raczej...

 • ​EBOiR zainwestuje 900 mln euro w kraje dotknięte kryzysem uchodźczym

  Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiebR) pracuje nad wartym 900 mln euro pakietem finansowania inwestycji w państwach dotkniętych kryzysem uchodźczym w związku z wojną w Syrii - zapowiedział w środę prezes banku Suma Chakrabarti.

Dyskusje na temat: europejski bank odbudowy i rozwoju
 • Re: Kazimierz Marcinkiewicz trafił do szpitala

  Zastanawiam się dlaczego Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju oraz bank Goldman Sachs zatrudniły Marcinkiewicza? Preciez to nauczyciel a nie finansista.

 • Re: Beata ​Szydło: Ustawa o TK może załagodzić i wyjaśnić sytuację

  Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju zatrzymał dotację 250 mln euro, która miała pomoc w budowie nowej fabryki Volkswagena w Polsce. Dobra zmiana.

 • Re: Rada UE zatwierdziła zniesienie wiz dla Ukraińców

  To jeszcze nie oznacza , ze od razu na zachodzie będą mieć pracę. Jedynie w Polsce to tutaj pracodawcy polscy dostają dofinansowanie za przyjęcie Ukraińca i to tutaj Ukrainiec dostanie 500+ .A teraz poważniejszego źródła. Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) utrzymała prognozę wzrostu PKB w Rosji w 2017 roku na poziomie 1,2%. Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) utrzymała prognozę

 • Re: ​"Osteuropa": Polska i Węgry nie zostałyby obecnie przyjęte do UE

  Europejski Bank Inwestycyjny, który jest instytucją finansową Unii Europejskiej, udzielił sieci Kaufland Polska pożyczkę o wartości 100 mln euro na przeprowadzenie modernizacji 50 sklepów w Polsce. Przypomnijmy, że wcześniej właściciel Kauflanda oraz Lidla (niemiecka Grupa Schwarz) otrzymał prawie miliard dolarów pożyczki od Banku Światowego i Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Wówczas

 • Re: CDU i SPD idą "łeb w łeb". Najnowszy sondaż

  Przypomnijmy - w 2015 roku ujawniono, iż Bank Światowy oraz Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) pożyczyły blisko 1 mld dolarów Grupie Schwarz, tj. właścicielowi niemieckich sieci handlowych Lidl i Kaufland, w celu agresywnej ekspansji w krajach Europy środkowo-wschodniej. Teraz okazuje się, że EBOiR przyznał Niemcom kolejny kredyt na wsparcie ekspansji i rozwoju działalności sieci Kaufland

 • Re: ​"Newsweek": Roman Giertych będzie bronić Donalda Tuska

  EBOiR znowu wspiera właściciela Lidla i Kauflandu w ekspansji na polskim rynku. Niemcy ponownie otrzymali gigantyczne pieniądze!Przypomnijmy - w 2015 roku ujawniono, iż Bank Światowy oraz Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) pożyczyły blisko 1 mld dolarów Grupie Schwarz, tj. właścicielowi niemieckich sieci handlowych Lidl i Kaufland, w celu agresywnej ekspansji w krajach Europy środkowo

 • Re: Specjalny apel ONZ w sprawie sytuacji na Ukrainie

  Po Międzynarodowym Funduszu Walutowym także Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju doszedł do wniosku, że recesja na Ukrainie będzie głębsza niż pierwotnie przypuszczano. --zdychajcie powoli..Pamiętamy I NIE POZWOLIMY WAZ ZAPOMNIEĆ...Wołń..

 • Re: Ukraina zrywa z Rosją: Odwołano umowy wojskowe

  20.01. Moskwa (PAP) - Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) prognozuje, że produkt krajowy brutto (PKB) Federacji Rosyjskiej w 2015 roku zmniejszy się o 4,8 proc. Z kolei Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) przewiduje, że PKB Rosji w tym roku zmaleje o 3 procent.

 • Re: Wstępne wyniki referendum w Grecji: Zdecydowane zwycięstwo obozu "nie"

  Warto również podkreślić, że zarówno Bank Światowy jak i Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju to instytucje publiczne dysponujące środkami pozyskanymi od podatników (są one przekazywane poprzez rządy państw-członków wchodzących w skład tych instytucji). Stąd wniosek, że pieniądze polskich podatników również znajdowały się w kwotach, które otrzymał właściciel Lidla i Kauflanda.

 • Re: Dzień Edukacji Narodowej. Premier i minister składają życzenia

  Premier wspiera nauczycieli? A kogo wspiera EBOiR? Sieć Kaufland w Polsce dostała 100 mln euro preferencyjnej pożyczki od Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju! Na co? "Wdrożenie technologii(...) trafiać do "lokalnych podmiotów z polskim kapitałem". Sprawa wiele osób bulwersowała, bo zamiast na innowacyjne czy ważne społecznie projekty, europejski bank po prostu dotował zwykłe supermarkety