• Informacje na temat:

  ewa lipska

Artykuły na temat: ewa lipska
 • ​Ewa Lipska - biografia i twórczość

  Ewa Lipska, poetka, felietonistka, malarka, urodziła się w Krakowie, 8 października 1945 roku.

 • Ewa Lipska uhonorowana tablicą w Alei Pisarzy

  Poetka i felietonistka Ewa Lipska została uhonorowana tablicą w Alei Pisarzy, która powstaje przy miejskiej bibliotece w Oświęcimiu, zwanej "Galerią Książki". W piątek wieczorem osobiście ją odsłoniła.

 • Aktorka Ewa Wiśniewska kończy 75 lat

  Aktorka teatralna i filmowa Ewa Wiśniewska kończy 75 lat. Znana m.in. z serialu "Doktor Ewa", filmów "Ogniem i mieczem", "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz", uznawana jest za jedną z najpiękniejszych polskich aktorek.

 • Poetka Ewa Lipska została tegoroczną laureatką ogólnopolskiej nagrody literackiej im. Franciszka Karpińskiego, przyznawanej przez białostocki oddział Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana.

 • Ogłoszono laureatów Nagrody Literackiej Gdynia

  Justyna Bargielska, Ewa Lipska i Stefan Chwin zostali laureatami tegorocznej - szóstej edycji Nagrody Literackiej Gdynia. Tzw. "Nagroda Osobna" przypadła Andrzejowi Sosnowskiemu.

 • "Poezja to jest restauracja dla wyrafinowanych smakoszy"

  Doskonała poetka Ewa Lipska wydała właśnie tom wierszy. "Czytnik linii papilarnych" to trzydzieści nowych, przejmujących i skłaniających do myślenia utworów. "Nie można się przyjaźnić z tłumem. Można przyjaźnić się najwyżej z kilkoma osobami. Cały problem polega na tym, że my często nie potrafimy rozmawiać. Jak rozmawiać przez portale społecznościowe?" - mówi w RMF FM poetka.

 • Wieczór wspomnień o Wisławie Szymborskiej

  W Muzeum Sztuki Współczesnej na krakowskim Zabłociu rozpoczęło się spotkanie zatytułowane "Niepojęty przypadek. Wisławę Szymborską wspominają przyjaciele". O spotkaniach z poetką opowiedzą m.in.: Julia Hartwig, Ewa Lipska, Urszula Kozioł, Ryszard Krynicki, Adam Zagajewski i Michał Rusinek.

 • Jubileuszowy - 300. Salon Poezji

  Ewa Lipska, Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki, Leszek Aleksander Moczulski i wielu innych poetów w najbliższą niedzielę weźmie udział w 300. Salonie Poezji w krakowskim Teatrze im. J. Słowackiego.

 • Polskie szpadzistki wywalczyły brązowy medal na Mistrzostwach Świata

  ...​Drużyna polskich szpadzistek zdobyła brązowy medal szermierczych mistrzostw świata w Lipsku. W decydującym meczu biało-czerwone pokonały ekipę Korei Południowej 33:28. Polki walczyły w składzie: Ewa Nelip (UKS Żoliborz Warszawa), Magdalena Piekarska (AZS AWF Warszawa), Renata Knapik-Miazga (Wisła Kraków) i Barbara Rutz (Szpada Wrocław). Polska zajęła siódme miejsce w klasyfikacji medalowej.

 • W Królikarni rusza wystawa o muzie Dunikowskiego

  Projektowała dla Heleny Rubinstein i Antoine'a de Paris, współpracowała z Siergiejem Diagilewem i jego Baletami Rosyjskimi. W autorskim butiku Sary Lipskiej na avenue des Champs-Élysées ubierały się aktorki i rosyjskie arystokratki mieszkające w Paryżu. Nową wystawę "Sara Lipska. W cieniu mistrza" pokazuje odział Muzeum Narodowego - warszawska Królikarnia.

Zdjęcia na temat: ewa lipska
Dyskusje na temat: ewa lipska
 • Re: Bitwa o Warszawę

  Egzamin konkursowy na króla wypadł doskonale. Zgłosiła się pewna ilość królów i jeden kandydat na króla. Królem wybrano pewnego króla który miał zostać królem. Otrzymał dodatkowe punkty za pochodzenie spartańskie wychowanie i za uśmiech ujmujący wszystkich za szyję. Z historii odpowiadał ze świetnym wyczuciem milczenia. Obowiązkowy język okazał się jego własnym. Gdy mówił o sprawach sztuki chwycił komisję za serce. Jednego z członków komisji chwycił odrobinę za mocno. Tak to na pewno...

 • Re: RMF: Wypadek z udziałem polskiego busa w pobliżu Lipska

  a ty slyszal juz ! ? Adam i Ewa pochodza z polszy ! A i potop (biblijny) byl w polsze . A Roma tez zalozona przez rzymalusa !

 • Re: Adamowicz w ostatniej chwili zrezygnował z debaty. "Przekroczono próg przyzwoitości"

  a adamowicz, ktory sprzedal GPEC niemcom i teraz za ogrzewanie placimy firmie z lipska nie przekroczyl progu przestepstwa? niemcy co rok maja prawie 14.5 miliona euro z pieniedzy gdanszczan. te pieniadze powinny byc w kasie gdanska. adamowicz dostal za to lapowke w postaci posadki w tej firmie. a jesli chodzi o Mlodziez Wszechpolska - adamowicz wyraznie woli imigrantow niz patriotow

 • Re: Don Corleone Kiepski

  Ewa Lipska "Egzamin" Egzamin konkursowy na króla wypadł doskonale. Zgłosiła się pewna ilość królów I jeden kandydat na króla. Królem wybrano pewnego króla który miał zostać królem. Otrzymał dodatkowe punkty za pochodzenie spartańskie wychowanie i za uśmiech ujmujący wszystkich za szyję. Z historii odpowiadał ze świetnym wyczuciem milczenia. Obowiązkowy język okazał się jego własnym. Gdy mówił