• Informacje na temat:

  ewangelista

Artykuły na temat: ewangelista
 • ...przekazów religijnych - św. Marek Ewangelista, autor najstarszej i najkrótszej z ewangelii. Koptyjski Kościół Ortodoksyjny wyodrębnił się w piątym wieku z patriarchatu aleksandryjskiego na skutek sporów...

 • Odzyskano barokową rzeźbę. Ktoś po wojnie ukrył ją w ruinach pałacu

  Policjanci ze Szczecina odnaleźli barokową rzeźbę ukrytą pod schodami w ruinach dworu w pow. polickim. Informację o miejscu ukrycia rzeźby dostali od anonimowej osoby. Twierdziła ona, że rzeźba św. Jana Ewangelisty pochodzi z ambony kościoła w Tanowie. Skradziono ją po wojnie przed rozbiórką kościoła na przełomie lat 40. i 50. XX wieku.

 • Papież Franciszek pozdrowił pracowników służby zdrowia w Polsce

  ​Papież Franciszek pozdrowił w środę pracowników służby zdrowia w Polsce. Podczas audiencji generalnej w Watykanie życzył, by nigdy nie zabrakło im sił w ich służbie. Zwracając się do polskich pielgrzymów przybyłych na audiencję na placu Świętego Piotra papież powiedział: "Dzisiaj, wspominając świętego Łukasza Ewangelistę, obchodzicie w Polsce patronalne święto Służby Zdrowia. Pamiętajcie w modlitwie o wszystkich, którzy z oddaniem i poświęceniem służą chorym".

 • Sensacyjne wydarzenie naukowe

  W kościele p.w. św. Jana Ewangelisty przy ul. św. Ducha w Szczecinie znakomicie zachowała się więźba z 3 ćwierci XIV wieku.

 • Sakrę biskupią przyjął w sobotę w święto św. Marka Ewangelisty ksiądz prałat Krzysztof Zadarko, były rzecznik kurii koszalińsko - kołobrzeskiej.

 • W prawosławnym monasterze Zwiastowania Najświętszej Marii Panny w Supraślu koło Białegostoku odbyły się we wtorek uroczystości z okazji święta apostoła i ewangelisty Jana Teologa. Jest on patronem XIX-wiecznej cerkwi, jednej z dwóch w tym klasztorze.

 • Pojedziemy do Brzeska wykąpać się w piwie

  W podziemiach XIX-wiecznej rezydencji barona Jana Ewangelisty-Goetza w Brzesku za trzy lata powstanie pierwsze w Polsce piwne spa. Będzie to nowoczesne centrum odnowy biologicznej, w którym jednym z podstawowych kosmetyków będzie... piwo - czytamy w Polsce Gazecie Krakowskiej.

 • Antropolodzy, genetycy, historycy i archeolodzy ogłoszą w czwartek w Kwidzynie wyniki badań szczątków znalezionych w miejscowej katedrze św. Jana Ewangelisty. Wyniki uprawdopodabniają tezę, że są to szkielety wielkich mistrzów krzyżackich.

 • Znany tenor na Gdańskim Festiwalu Muzycznym

  W trakcie rozpoczynającego się za dwa tygodnie Gdańskiego Festiwalu Muzycznego wystąpi między innymi Thomas Michael Allen z USA, uważany za najbardziej poszukiwanego na świecie wykonawcę roli Ewangelisty w Pasjach Jana Sebastiana Bacha.

 • Prawosławne uroczystości w monasterze w Supraślu

  W prawosławnym monasterze Zwiastowania Najświętszej Marii Panny w Supraślu koło Białegostoku odbyły się w czwartek uroczystości z okazji święta apostoła i ewangelisty Jana Teologa. Jest on patronem XIX-wiecznej cerkwi, jednej z dwóch należących do tego klasztoru.

Zdjęcia na temat: ewangelista
Dyskusje na temat: ewangelista