• Informacje na temat:

  exodus

Artykuły na temat: exodus
 • Trwa exodus nielegalnych imigrantów

  Francuskie siły porządkowe zatrzymują dziesiątki ludzi podczas próby nielegalnego przekroczenia granicy. Na masowo uczęszczanej przez turystów trasie kolejowej z Włoch na Lazurowe Wybrzeże trwa exodus nielegalnych imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu na północ Europy.

 • Exodus z Wenezueli. ONZ apeluje o przyjmowanie uchodźców

  Wysoki komisarz ONZ do spraw uchodźców Filippo Grandi i dyrektor generalny Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji (IOM) William Lacy Swing uczulają wspólnotę międzynarodową na fakt, że "exodus z Wenezueli nasila się", i wyrażają "zaniepokojenie z powodu licznych przypadków utrudniania wjazdu migrantom przybywającym z Wenezueli". Obie ONZ-owskie agencje zwróciły m.in. uwagę na nowe wymagania...

 • Wenezuela na kolanach. Prześladowania i masowy exodus

  ..."masowy exodus Wenezuelczyków będzie narastał", jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie - powiedziała Machado i dodała, że granice przekraczają ludzie, a także epidemie. Mówiąc o swym kraju powiedziała...

 • Syryjski exodus i rozbite wojną życie

  30-letnia Batool wydostała się z Syrii pięć lat temu. Doskonale pamięta drogę z Dary do syryjsko-jordańskiej granicy. Razem z innymi rodzinami uciekała pod ostrzałem. Roczny syn, którego trzymała na rękach, nie przestawał płakać. Zasłaniała mu uszy i usta, żeby tylko nie słyszał strzałów i nie krzyczał. Jego płacz mógł ściągnąć na wszystkich śmierć.

 • Exodus Aquariusa: Włoskie statki zabiorą imigrantów do Walencji

  Włoskie statki zabiorą na pokład 500 migrantów z jednostki organizacji pozarządowej "Aquarius", która przez trzy dni czekała na decyzję, do jakiego portu ma wpłynąć. Migranci popłyną do Walencji, bo Hiszpania zgodziła się w poniedziałek ich przyjąć.

 • Rzeź i exodus Rohingjów. Przywódczyni Birmy "potępia przemoc", ale pomija działania armii

  Kyi odpierała płynącą ze świata krytykę w związku z exodusem setek tysięcy Rohingjów, mówiąc że większość wiosek nie została dotknięta konfliktem oraz, że ważne jest zrozumienie, dlaczego konflikt nie(...) exodus ma miejsce. Chcielibyśmy porozmawiać z tymi, którzy uciekli, a także z tymi, którzy pozostali. Myślę, że niewiele wiadomo o tym, że znaczna większość muzułmanów w stanie Rakhine nie dołączyła do...

 • Policyjny exodus

  Już co trzeci policjant, w niektórych miastach, porzuca służbę - alarmuje "Metro". W tym roku może odejść nawet 8 tys. mundurowych. - Nie zabraknie nas na ulicach, uspokaja Komenda Główna.

 • Meksyk: Exodus mieszkańców stanu Sinaloa po decyzji o ekstradycji Guzmana

  Już prawie 150 rodzin opuściło swe domy w stanie Sinaloa na zachodzie Meksyku w obawie przed rozkręceniem spirali przemocy i atakami uzbrojonych grup przestępczych - poinformował w sobotę zastępca prokuratora stanowego Jesus Martin Robles.

 • "Rz": Szykuje się exodus Ukraińców do Niemiec. "Zagrożenie dla gospodarki"

  Być może już na początku przyszłego roku Niemcy szerzej otworzą swój rynek pracy dla pracowników spoza UE, w tym dla Ukraińców. Skutki dla polskiej gospodarki mogą być dramatyczne - pisze "Rzeczpospolita".

 • Hiszpania zakończy exodus Aquariusa. "To inwazja. Niosą ze sobą mafię, przestępczość i prostytucję"

  Hiszpania przyjmie migrantów z pokładu Aquariusa, którym nie pozwoliły zejść na ląd Włochy i Malta. Statek zawinie do portu w Walencji - poinformowały służby prasowe nowego hiszpańskiego premiera Pedro Sancheza. Wcześniej minister obrony Hiszpanii Margarita Robles zarzuciła władzom Unii Europejskiej niechęć do przyjmowania migrantów. "Prawo międzynarodowe nakazuje chronić ludzkie życie. Zapis ten występuje w wielu dokumentach międzynarodowych, np. w Karcie Narodów Zjednoczonych" - powiedziała...

Zdjęcia na temat: exodus
Dyskusje na temat: exodus