• Informacje na temat:

  eyck jan van

Artykuły na temat: eyck jan van
 • Słynny ołtarz Van Eycków częściowo odnowiony. Można go już oglądać

  ...​Można już oglądać w katedrze św. Bawona w belgijskiej Gandawie część odnowionego ołtarza Jana i Huberta Van Eycków. Zakończono pierwszy etap renowacji, którą rozpoczęto w 2012 roku i która pochłonęła miliony euro. Ołtarz "Ofiarowanie Baranka Mistycznego" to największe dzieło średniowiecza, które przetrwało już kradzieże, próbę zniszczenia, dzielenie na części a nawet ukrycie w grocie solnej.

 • ...36 obrazów z kolekcji Muzeum Narodowego Brukenthala w Sibiu (Rumunia) można już oglądać na wystawie "Van Eyck-Memling-Breughel" w Muzeum Narodowym w Gdańsku. To pierwszy w Polsce pokaz dzieł z rumuńskiej placówki.

 • ...1441 - zmarł Jan van Eyck, niderlandzki malarz ("Ołtarz Baranka Mistycznego", "Zaślubiny Arnolfinich"). 1781 - urodził się George Stephenson, brytyjski...

 • ...1441 - zmarł Jan van Eyck, niderlandzki malarz ("Ołtarz Baranka Mistycznego", "Zaślubiny Arnolfinich"). 1781 - urodził się George Stephenson, brytyjski...

 • Sensacyjne wznowienie śledztwa po 80 latach!

  Belgijska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie skradzionego obrazu ze słynnego XV-wiecznego ołtarza braci Jana i Huberta Van Eycków w Gandawie. Obraz został skradziony w 1934 roku. Teraz pojawił się trop, wskazujący na bogatą i wpływową rodzinę w Gandawie.

 • Tajemnica kradzieży tablic z Gandawskiego Ołtarza coraz bliżej rozwiązania?

  O słynnym, XV-wiecznym ołtarzu Adoracji Baranka Mistycznego braci van Eyck znów zrobiło się głośno. Władze Flandrii zapowiedziały kosztowną i gruntowną konserwację dzieła. Równocześnie pojawiła się szansa na odnalezienie jednej z tablic ołtarza, skradzionej w 1934 roku.

 • Obrazy warte setki milonów euro są już w Gdańsku

  ..."Mężczyzna w niebieskim chaperonie" Jana van Eycka, "Pejzaż zimowy z łyżwiarzami i pułapka na ptaki" autorstwa Brueghela młodszego, "Portret mężczyzny czytającego książkę" Hansa Memlinga - to część z 36 obrazów, które będzie można podziwiać od 4 września w Muzeum Narodowym w Gdańsku.

 • Gdzie znajdują się „Sprawiedliwi Sędziowie” pędzla Jana van Eycka z gandawskiej katedry? Część słynnego ołtarza zniknęła w latach 30. ubiegłego wieku. Pomimo 70-letnich poszukiwań, ślad po bezcennym obiekcie zaginął.

 • Genialny fałszerz rozpracował Rembrandta

  Genialny fałszerz - Geert Jan Jansen - jest w stanie podrobić każdego wielkiego mistrza. Poznał tajniki warsztatu Rembrandta, zna sztuczki Gaugina i potrafi oddać dynamikę obrazów Matisse'a.

 • Belgowie wyśmiewają Facebooka. Wszystko przez cenzurę

  ...flamandzkich (XV-XVII wiek), w tym Pietera Bruegla Starszego i Jana van Eycka. Obecnie wiele muzeów w północnej Belgii wystawia obrazy flamandzkich "mistrzów". Aby nagłośnić sprawę "cenzury" Facebooka...

Zdjęcia na temat: eyck jan van