• Informacje na temat:

  fabuła

Artykuły na temat: fabuła
 • Historia, której nie poznasz w szkole. Fabuła o szpiegowskiej siatce "Stragan" w Muzeum AK

  Trwa II wojna światowa. Z dala od frontów wojennych istnieje szpiegowska siatka o nazwie "Stragan". Szpiedzy działają przede wszystkim w Wiedniu. W ich szeregach są zarówno Austriacy, jak i członkowie Armii Krajowej, pochodzący głównie z polskiego Zaolzia. Na tle tych wydarzeń historycznych rozgrywa się fabuła filmu "Bohaterowie ze Steinu". Obraz będzie można zobaczyć w najbliższą niedzielę...

 • Polska fabuła walczy o Złotą Palmę w Cannes

  ..."Olena" to pierwsza w dziejach polskiej kinematografii krótkometrażowa fabuła nominowana do "Short Film Palme d'Or". Młoda reżyserka w piętnaście minut opowiedziała historię pary młodych Ukraińców. Olena i Dima podróżują do Szwecji przez Polskę. Podczas podróży pociągiem padają ofiarą złodziei, a w trakcie szamotaniny z Dimą, jeden z napastników wyrzuca paszport za okno. Młodzi bohaterowie muszą...

 • Reżyser oscarowej „Naszej klątwy” bierze się za fabułę

  Tomasz Śliwiński, reżyser nominowanego do Oscara krótkometrażowego filmu dokumentalnego "Nasza klątwa" znalazł się w gronie 103 stypendystów programu stypendialnego "Młoda Polska" realizowanego przez resort kultury. Chce przeznaczyć uzyskane w ten sposób pieniądze na realizację scenariusza filmu fabularnego.

 • Holenderski "Eep!" w reżyserii Mieke de Jonga został uznany za najlepszy obraz fabularny 8. Europejskiego Festiwalu Filmowego "Integracja Ty i Ja", który zakończył się w sobotę w Koszalinie (woj. zachodniopomorskie).

 • Namalowali niebieską kopertę... wokół auta. Teraz muszą czekać, aż kierowca odjedzie

  Auto stojące na miejscu parkingowym i drogowcy malujący wokół niego niebieską kopertę. To nie fabuła kabaretowego skeczu, ale rzeczywistość rodem z Krakowa. Teraz spece od znakowania dróg czekają, że kierowca odjedzie. Wtedy dokończą swoje dzieło.

 • Western noir? Jaki będzie film o Hanie Solo?

  ...25 maja do polskich kin trafi film "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie". Harrisona Forda w roli Hana zastąpi Alden Ehrenreich. Fabuła nadal trzymana jest w wielkiej tajemnicy, ale twórcy zdradzili kilka szczegółów.

 • Komedia omyłek w Teatrze Wybrzeże

  Fabuła sztuki to niekończący się korowód zagadek, nieporozumień i często zaskakujących zwrotów akcji.

 • "Historia Roja" wchodzi do kin!

  Film "Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać" powstał w hołdzie Żołnierzom Wyklętym. To pierwsza fabuła poświęcona temu tematowi. Reżyserem jest Jerzy Zalewski, autor filmów fabularnych: "Czarne słońca", "Gnoje" - i dokumentalnych: "Tata Kazika", "Obywatel Poeta". W roli tytułowego "Roja" debiutuje na wielkim ekranie muzyk Krzysztof Zalewski-Brejdygant.

 • Jarocin: Starosta kupił szkołom 2 tys. biletów na "Smoleńsk"

  ...2 tysiące biletów na film Antoniego Krauzego "Smoleńsk", którego fabuła osnuta jest wokół katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku, kupił dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Bartosz Walczak, starosta powiatu jarocińskiego z ramienia PiS. Wydał na to publiczne pieniądze przeznaczone na oświatę.

 • "Uncharted 4": Czyli gra komputerowa jak hollywoodzki film

  Ile czasu zajmuje tworzenie gry komputerowej? Dlaczego liczy się fabuła, a nie tylko celownik po środku ekranu? Jak ważny jest scenariusz? Na te i inne pytania w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Pawłem Balinowskim odpowiada Ricky Cambier z kalifornijskiego studia Naughty Dog. To główny projektant gry "Uncharted 4: Kres Złodzieja", która zadebiutuje na konsolach w przyszłym miesiącu. To ostatnia...

Wideo na temat: fabuła
 • Najnowsze zdjęcia z wypadku Paula Walkera

  . Nie wiadomo, kiedy zdjęcia zostaną wznowione i jak zmieni się fabuła po śmierci filmowego Briana O'Connera.

 • "Chemia": Pierwszy polski zwiastun

  Do sieci trafił pierwszy polski zwiastun filmu "Chemia". Fabuła obrazu inspirowana jest życiem Magdaleny Prokopowicz, założycielki fundacji "Rak'n'Roll". "Chemia" to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o niezwykłej miłości dwójki młodych ludzi balansujących na granicy życia i śmierci, miłości i szaleństwa. To opowieść o niezwykłym uczuciu, dojrzewaniu i poszukiwaniu własnej tożsamości

Dyskusje na temat: fabuła