• Informacje na temat:

  faktorie

Artykuły na temat: faktorie
 • Zrekonstruowana faktoria handlowa z okresu szlaku bursztynowego otwarta zostanie w piątek w Pruszczu Gdańskim (woj. pomorskie). Na terenie 1,5 hektara będzie można zwiedzać cztery drewniane domostwa z okresu I-V wieku przed naszą erą.

 • Wakacyjny wypad na kilka dni? Warto wybrać Porto

  Porto jest pięknie położone na brzegach rzeki Duero. Po jednej stronie rzeki rozciąga się miasto, a po drugiej faktorie licznych producentów wina porto. To tam możemy poznać proces produkcji i degustować ten wyjątkowy trunek. Oba brzegi spięte są charakterystycznymi, wysoko zawieszonymi mostami, które są jedną z wizytówek miasta. Warto wybrać się na wycieczkę rzeką Duero, by z poziomu rzeki...

 • Słoneczny Patrol RMF FM odwiedził Pomorze. Rozdaliśmy mnóstwo pysznych lodów!

  Słoneczny Patrol RMF FM znów w trasie! Nasz żółto-niebieski konwój zawitał dzisiaj na Pomorze. W Gniewie, Pruszczu Gdańskim i na plaży w Jelitkowie rozdaliśmy kilka tysięcy przepysznych śmietankowo-waniliowych lodów na patyku. W Trójmieście zostajemy do jutra. W poniedziałek szukajcie nas na Targu Węglowym!

 • Fakty z Twojego Miasta: Zdecyduj, dokąd pojedziemy!

  Kartuzy, Elbląg, Stalowa Wola, Pruszcz Gdański, Czaplinek, a może Gorlice? Już teraz możecie decydować, w którym z tych miast w najbliższą sobotę pojawi się nasz reporter w żółto-niebieskim wozie satelitarnym RMF FM. To, skąd nadamy "Fakty z Twojego Miasta", zależy tylko od Was. Głosować możecie do czwartku do godziny 12.

 • Kajakiem, czołgiem i terenówką. Wpadnijcie do Drawska Pomorskiego!

  Twoim Miastem w Faktach RMF FM było Drawsko Pomorskie, największe miasteczko Pojezierza Drawskiego. Leży ono wśród gęstych lasów i malowniczych jezior.

 • Prapremiera na otwarcie sceny letniej Wybrzeża

  Prapremierą "Wielkiej improwizacji" w reżyserii Jakuba Roszkowskiego Teatr Wybrzeże otworzył swoją scenę letnią w Pruszczu Gdańskim. A dziś o godz. 19.00 premiera spektaklu na scenie malarnia w Gdańsku.

 • Rusza scena letnia Teatru Wybrzeże

  W najbliższą sobotę premierą "Skrzynk@Pandory" Teatr Wybrzeże otworzy już po raz czwarty swoją scenę letnią w Pruszczu Gdańskim.

 • Noc Muzeów 2012 na Pomorzu

  Tegoroczna Noc Muzeów na Pomorzu na pewno zaskoczy zwiedzających! Będzie jeszcze więcej widowisk, atrakcji i koncertów! Na mapie kulturalnej Trójmiasta pojawiły się także nowe obiekty, które dołączyły do Nocy Muzeów.

 • Skarb Bałtyku: Bursztyn niejedno ma imię

  Bursztyn nazywany "złotem północy" od wieków związany jest z Morzem Bałtyckim, z kulturą mieszkańców ziem pomorskich i historią Gdańska położonego na skrzyżowaniu historycznych i współczesnych szlaków bursztynowych. Jedną z największych i najpiękniejszych kolekcji tego "bałtyckiego złota" może pochwalić się Muzeum Historyczne Miasta Gdańska.

 • ​To mogą być Fakty z Twojego miasta. Decyduj!

  Po sobotniej wizycie w Strzelcach Opolskich znów nadszedł czas, byście zdecydowali, dokąd tym razem pojadą "Fakty z Twojego Miasta". Wśród propozycji na ten tydzień znalazły się Warka, Krotoszyn, Cieszyn, Stary Sącz, Pruszcz Gdański i Kowary. Głosować tradycyjnie możecie do czwartku do godziny 12! Zapraszamy do zabawy.

Zdjęcia na temat: faktorie
Dyskusje na temat: faktorie