• Informacje na temat:

  faktorie

Artykuły na temat: faktorie
 • Zrekonstruowana faktoria handlowa z okresu szlaku bursztynowego otwarta zostanie w piątek w Pruszczu Gdańskim (woj. pomorskie). Na terenie 1,5 hektara będzie można zwiedzać cztery drewniane domostwa z okresu I-V wieku przed naszą erą.

 • Wakacyjny wypad na kilka dni? Warto wybrać Porto

  Porto jest pięknie położone na brzegach rzeki Duero. Po jednej stronie rzeki rozciąga się miasto, a po drugiej faktorie licznych producentów wina porto. To tam możemy poznać proces produkcji i degustować ten wyjątkowy trunek. Oba brzegi spięte są charakterystycznymi, wysoko zawieszonymi mostami, które są jedną z wizytówek miasta. Warto wybrać się na wycieczkę rzeką Duero, by z poziomu rzeki...

 • Słoneczny Patrol RMF FM odwiedził Pomorze. Rozdaliśmy mnóstwo pysznych lodów!

  Słoneczny Patrol RMF FM znów w trasie! Nasz żółto-niebieski konwój zawitał dzisiaj na Pomorze. W Gniewie, Pruszczu Gdańskim i na plaży w Jelitkowie rozdaliśmy kilka tysięcy przepysznych śmietankowo-waniliowych lodów na patyku. W Trójmieście zostajemy do jutra. W poniedziałek szukajcie nas na Targu Węglowym!

 • Kajakiem, czołgiem i terenówką. Wpadnijcie do Drawska Pomorskiego!

  Twoim Miastem w Faktach RMF FM było Drawsko Pomorskie, największe miasteczko Pojezierza Drawskiego. Leży ono wśród gęstych lasów i malowniczych jezior.

 • Fakty z Twojego Miasta: Zdecyduj, dokąd pojedziemy!

  Kartuzy, Elbląg, Stalowa Wola, Pruszcz Gdański, Czaplinek, a może Gorlice? Już teraz możecie decydować, w którym z tych miast w najbliższą sobotę pojawi się nasz reporter w żółto-niebieskim wozie satelitarnym RMF FM. To, skąd nadamy "Fakty z Twojego Miasta", zależy tylko od Was. Głosować możecie do czwartku do godziny 12.

 • Prapremiera na otwarcie sceny letniej Wybrzeża

  Prapremierą "Wielkiej improwizacji" w reżyserii Jakuba Roszkowskiego Teatr Wybrzeże otworzył swoją scenę letnią w Pruszczu Gdańskim. A dziś o godz. 19.00 premiera spektaklu na scenie malarnia w Gdańsku.

 • Rusza scena letnia Teatru Wybrzeże

  W najbliższą sobotę premierą "Skrzynk@Pandory" Teatr Wybrzeże otworzy już po raz czwarty swoją scenę letnią w Pruszczu Gdańskim.

 • Noc Muzeów 2012 na Pomorzu

  Tegoroczna Noc Muzeów na Pomorzu na pewno zaskoczy zwiedzających! Będzie jeszcze więcej widowisk, atrakcji i koncertów! Na mapie kulturalnej Trójmiasta pojawiły się także nowe obiekty, które dołączyły do Nocy Muzeów.

 • ​To mogą być Fakty z Twojego miasta. Decyduj!

  Po sobotniej wizycie w Strzelcach Opolskich znów nadszedł czas, byście zdecydowali, dokąd tym razem pojadą "Fakty z Twojego Miasta". Wśród propozycji na ten tydzień znalazły się Warka, Krotoszyn, Cieszyn, Stary Sącz, Pruszcz Gdański i Kowary. Głosować tradycyjnie możecie do czwartku do godziny 12! Zapraszamy do zabawy.

 • Skarb Bałtyku: Bursztyn niejedno ma imię

  Bursztyn nazywany "złotem północy" od wieków związany jest z Morzem Bałtyckim, z kulturą mieszkańców ziem pomorskich i historią Gdańska położonego na skrzyżowaniu historycznych i współczesnych szlaków bursztynowych. Jedną z największych i najpiękniejszych kolekcji tego "bałtyckiego złota" może pochwalić się Muzeum Historyczne Miasta Gdańska.

Zdjęcia na temat: faktorie
Dyskusje na temat: faktorie
 • Re: Minister kultury zabrała głos ws. "złotego pociągu"

  Goldman Sachs juz zaklada faktorie windykacyjna w Warszawie. Nic to nie da. Trzeba bedzie oddac te 300 ton plomb.

 • Re: Kijowski: Będę kandydował na przewodniczącego zarządu głównego KOD

  Tak mocno przyrostem do koryta ze nikt i nic mnie nie oderwie !!!! J nie skakać mnie tu bo zaraz wypisze faktorie !!!! Lepiej napelniajcie puszki bo nowe aifony pokazały się na rynku !!!!!!!!

 • Re: Erdogan: To nie Kolumb, a muzułmanie odkryli Amerykę

  Chińczycy mieli sprawnie działająca faktorie na zachodnim wybrzezu i tylko oni wiedza dlaczego nie ruszyli po reszte kontynetu.

 • Re: Czy uda się uratować pokój w Korei?

  Posiadłości to najpierw faktorie, które były zakładane za zgodą rządzących ówczas danym terenem - jako narody niecywilizowane byli łasi na różne cuda techniki. Zawierano stosowne umowy i powiększano teren. Coś za coś. I tyle, nie doszukuj się tu sposobów podboju znanych sąsiadom Rosji - nic z tego.

 • Re: Czy uda się uratować pokój w Korei?

  Wiesz jak wygladala zgoda ? Np. Na ten przyklad wymordowano 95% indian w ameryce po czym zalozono faktorie. Lokalni wodzowie wyrazili zgode bo jak nie to kulka w leb. To samo bylo w australii gdzie wymordowano 99% aborygenow. To samo na bliskim wschodzie i indiach i pakistanie. Albo dobrowolnie sie zgodza na obecnosc angielskiego biznesu albo kulka w leb.

 • Re: Papież: Maryja i Józef byli uchodźcami

  wodza Metacometa zatknęli nad bramą fortu Plymouth, gdzie sterczała ponad 20 lat. A zaledwie pół wieku później na Wschodnim Wybrzeżu działały już faktorie, które regularnie wysyłały indiańskich

 • Re: Kryminalna przeszłość zabójcy nowojorskich policjantów

  antycznego (Egipt starożytny). ). Od XI w. p.n.e. Fenicjanie zakładali wzdłuż wybrzeża Afryki Północnej faktorie handlowe i kolonie, m.in. Utykę (ok. 1100 p.n.e.) i Kartaginę (814 p.n.e.), która stała

 • Re: Plan wizyty Andrzeja Dudy w Czechach

  Polacy karmieni są oszustwem specjalnie dobranym dla tworzenia kolejnych niewolników, bo czym naprawdę była ta wielka katolicka Polska? Polscy katoliccy władcy nie czuli się bynajmniej Polakami, a wręcz przeciwnie, w najdawniejszych czasach kupcy prowadzili tu faktorie handlowe skierowane na pozyskiwanie słowiańskich niewolników, idealnym miejscem dla niej była Wielkopolska.. W istocie nie było

 • Re: Premier Tusk o Ukrainie: Sytuacja jest dynamiczna

  A dlaczego tylko nieliczni mają prawo do snucia scenariuszy, czy hipotez? Premier tyle razy minął się z prawdą i obiecywał bzdury, że nie wiadomo, czy mówi serio, czy jak zwykle, mówi przez sen, na jawie. Jak go nie widać - znaczy, jest ok ! W MSZ-cie rozmawiałem o podziale na faktorie. Im tam będzie gorzej, tym lepszy w strefie przygranicznej handel i dłużej będą nas potrzebować, bo Unia sama

 • Re: Barroso wzywa do federacji narodowych państw w Europie

  czasie przeciętny europejski lump kąpał się 2 razy do roku jak przekraczał głęboką rzekę W średniowieczu Arabowie ,Hindusi i Chińczycy prowadzili pokojowy handel morski zakładając swoje faktorie