• Informacje na temat:

  fakultet

Artykuły na temat: fakultet
 • ...maturalnego. Jak się jednak okazuje likwidacja fakultetów miała także inne przyczyny. Dyrektor szkoły mówi, że takie posunięcie to dobry sposób na wagarowiczów, którzy nagminnie opuszczali fakultety. Według Lecha Rogacewicza z fakultetów uciekało około 30 procent uczniów. Dyrektor dodaje, że widocznie uczniowie trzecich klas nie dorośli jeszcze do uczestnictwa w fakultetach. Takie uogólnienie...

 • Hiszpania: 13 fakultetów na 82. urodziny

  Na naukę nigdy nie jest za późno. Przekonuje 82-letni student z Hiszpanii. Jose Luis Iborte Baque ma na swoim koncie 13 fakultetów i trzy tytuły doktora. Co więcej, nie zamierza kończyć kariery naukowej.

 • Cudowne dzieci z Rosji być może kiedyś uratują światową gospodarkę. Dwie nastolatki z Moskwy zakończyły właśnie drugi fakultet na uniwersytecie i nie mają zamiaru na tym poprzestać.

 • "Wielki szlak do Indii, który hipnotyzuje do dziś"

  Kamal opuściła Warszawę z jednym plecakiem. Nie chciała dwóch fakultetów, mieszkania i pędu za karierą. Wybrała Indie – kraj, w którym największą wartością jest osiągnięcie duchowej równowagi. Dziś już nie pamięta poprzedniego życia... Ale ono do niej wraca ze zdwojoną siłą. Od cywilizacji Zachodu uciekł też hippis "Święty". Jego życie to wolna miłość, narkotykowe seanse, religijne komuny...

 • Uniwersytety wycofują się z kształcenia na tradycyjnych kierunkach - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". To dlatego - wyjaśnia gazeta - że podstawowym kryterium jest popularność danych studiów wśród kandydatów. A w tym roku akademickim w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych fakultetów znalazł się tylko jeden humanistyczny - prawo. Dodatkowo, w ostatnich 8 latach liczba studentów zmniejszyła się...

 • Może trudno w to uwierzyć, ale w dzisiejszym świecie są jeszcze takie miejsca, gdzie nie jest ważne, jak wyglądamy, jaką mamy pozycję społeczną czy ile skończyliśmy fakultetów. I zawsze zostaniemy tam przyjęci z otwartymi ramionami.

 • Taki tytuł będą nosić absolwenci otwartego właśnie w Chianti w środkowych Włoszech - pierwszego fakultetu nauk o winie. Szkoła od pierwszego dnia naboru jest oblegana.

 • Cudowne dzieci z Rosji być może kiedyś uratują światową gospodarkę. Dwie nastolatki z Moskwy zakończyły właśnie drugi fakultet na uniwersytecie i nie mają zamiaru na tym poprzestać.

 • Wiele wskazuje na to, że w Rosji przyjmowaniem na wyższe uczelnie rządzą już tylko i wyłącznie pieniądze, zaś studenci, którzy dostali się na wymarzony fakultet bez układów i łapówek to nieliczne wyjątki.

 • Getynga - studencka metropolia w Niemczech

  Uniwersytet w Getyndze to jedna z najstarszych niemieckich uczelni. Słynie przede wszystkim z wysokiego poziomu oraz z ilości fakultetów. Najważniejsze z nich to chemia, fizyka, matematyka i medycyna.

Dyskusje na temat: fakultet