• Informacje na temat:

  falanga

Artykuły na temat: falanga
 • Rządowa falanga

  Od Macierewicza po Morawieckiego. Od Ziobry po Szałamachę. Choć nowy gabinet ma w swoim składzie, co najmniej kilka nowych i ciekawych nazwisk, to jego trzon stanowi mocna reprezentacja partii rządzącej. Tak mocna, że trudno nie mieć wrażenia, że pierwszy skład gabinetu Beaty Szydło ma być niczym pierwsza linia falangi. Ta, która bierze na siebie impet nieprzyjaciela, w której trup ścieli się gęsto, ale która szybko potrafi być zastąpiona przez hoplitów z kolejnych szeregów.

 • ​Od Macierewicza po Morawieckiego. Od Ziobry po Szałamachę. Choć nowy gabinet ma w swoim składzie co najmniej kilka nowych i ciekawych nazwisk, to jego trzon stanowi mocna reprezentacja partii rządzącej. Tak mocna, że trudno nie mieć wrażenia, że pierwszy skład gabinetu Beaty Szydło ma być niczym pierwsza linia falangi. Ta, która bierze na siebie impet nieprzyjaciela, w której trup ściele się gęsto, ale która szybko potrafi być zastąpiona przez hoplitów z kolejnych szeregów.

 • Dwaj obywatele Polski, członkowie radykalnej organizacji Falanga, próbowali podpalić ośrodek kultury mniejszości węgierskiej na Zakarpaciu na południowym zachodzie Ukrainy - oświadczył w środę szef administracji państwowej obwodu zakarpackiego Hennadij Moskal.

 • Ukraina: Podpalenie węgierskiego ośrodka. Służby będą ścigać członków Falangi

  ...organizacji Falanga. Urzędnik przekazał te informacje, powołując się na dane policji, która ustaliła sprawców zdarzenia. Doszło do niego 4 lutego w Użhorodzie. Moskal oświadczył, że ukraińskie władze(...) Adrian M. z Krakowa i Tomasz Rafał Sz. z Bydgoszczy. Prorosyjskie sympatie "Obaj obywatele Polski są członkami radykalnej prawicowej organizacji Falanga, której aktywiści uczestniczyli...

 • Polacy z prorosyjskiej Falangi na celowniku ABW. Chodzi o podpalenia na Ukrainie

  Rafał Sz. z Bydgoszczy, którzy mają być członkami radykalnej prawicowej organizacji Falanga. Według Moskala aktywiści Falangi uczestniczyli w działaniach bojowych w Donbasie po stronie tzw. Ługańskiej...

 • ...- stwierdził przed sądem biegły z zakresu militariów Tomasz Otrębski. Biegły dodał, że falanga była używana przez ONR co najmniej od 1934 roku. Pytany przez obrońcę obwinionego, mec. Macieja Przebindowskiego, przyznał jednak, iż falanga znajdowała się także na oficjalnych flagach floty morskiej w XVII w., a wcześniej była używana przez korsarzy. Biegły przyznał, iż nie badał, czy istnieją...

 • "Polaku, znajdź banderowca i zabij"

  Członkowie skrajnie prawicowej organizacji Falanga patrolują granicę polsko-ukraińską, ponieważ - jak sami twierdzą - Ukraińcy z Prawego Sektora "urządzają sobie rajdy nocne, ucząc się topografii terenu i zabudowań" – donosi "Newsweek"

 • ..."Śmierć katom Wołynia i Donbasu" oraz "Falanga" - takie hasła pojawiły się na pomniku gloryfikującym Ukraińską Armię Powstańczą w Hruszowicach na Podkarpaciu - podaje "Nasz Dziennik".

 • ​Protasiewicz chce zbudować front na rzecz patriotyzmu

  "Polski patriotyzm to jest patriotyzm z "Pana Tadeusza", a nie z Falangi" - mówił w sobotę lider koła poselskiego Europejscy Demokraci Jacek Protasiewicz. Zapowiedział utworzenie szerokiego frontu walki z zawłaszczaniem polskiego patriotyzmu przez "brunatne koszule".

 • RP chce reakcji Gowina ws. rejestracji przez sąd znaków NOP

  ...drogownictwa? - pytał Biedroń. Dopytywał, czy postanowienie sądu oznacza, że falanga czy krzyż celtycki będą teraz mogły być wykorzystane przez piłkarzy czy kibiców podczas meczów Euro 2012. Zdaniem...

Zdjęcia na temat: falanga
Wideo na temat: falanga
 • Subiektywny przegląd prasy Tomasza Skorego

  „Rzeczpospolita” zapowiada trzecią transzę deregulacji zawodów - między innymi strażaka, geologa, tłumacza i muzealnika. „Gazeta Wyborcza” donosi z kolei o polskich narodowcach wspierających reżim Asada w Syrii. Panowie z Falangi i byli politycy Samoobrony brali nawet udział w przesłuchaniach tzw. rebeliantów. „Chyba nie będą się męczyć zbyt długo” - pisze pod pamiątkowym zdjęciem jeden z polskich delegatów. O czym jeszcze w dzisiejszej prasie? O tym Tomasz Skory.