• Informacje na temat:

  fałat julian

Artykuły na temat: fałat julian
 • Ponad 70 dzieł Juliana Fałata zgromadzili organizatorzy wystawy "Podróż do Japonii. Inspiracje sztuką Japonii w twórczości Juliana Fałata". Ekspozycję, otwartą we wtorek w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, można oglądać do 31 sierpnia.

 • Rozpoczął się remont willi w Bystrej, w której mieści się muzeum malarza Juliana Fałata - dowiedziała się PAP we wtorek od zastępcy dyrektora bielskiego muzeum Wojciecha Glądysa. Placówka, która jest filią bielskiego muzeum, jest nieczynna do odwołania.

 • "Zaślubiny Polski z morzem" w Narodowym Muzeum Morskim. Zdradzamy tajemnice obrazu Fałata

  ..." - mówi o obrazie Juliana Fałata "Zaślubiny Polski z morzem" Monika Jankiewicz-Brzostowska, kustosz w Dziale Sztuki Marynistycznej Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Dzieło, które można oglądać dopiero od kilku dni, będzie stałym elementem ekspozycji NMM. Co ciekawe, sam Fałat był w Pucku 10 lutego 1920 roku, także był świadkiem historycznych zaślubin.

 • ..."Naganka na polowaniu w Nieświeżu" i "Przed polowaniem w Rytwianach" Juliana Fałata zrabowane w czasie II wojny światowej, wrócą w przyszłym tygodniu do Polski. Minister kultury Bogdan Zdrojewski powiedział, że dzieła trafią do Muzeum Narodowego w Warszawie.

 • Zrabowane dzieła Juliana Fałata wróciły do Polski

  Zrabowane w czasie II wojny światowej i odzyskane przez Polskę obrazy Juliana Fałata "Naganka na polowaniu w Nieświeżu" i "Przed polowaniem w Rytwianach" zaprezentował we wtorek w Warszawie minister kultury Bogdan Zdrojewski. Obrazy pokazano w gmachu resortu.

 • Zrabowane w czasie II wojny światowej i odzyskane przez Polskę obrazy Juliana Fałata "Naganka na polowaniu w Nieświeżu" i "Przed polowaniem w Rytwianach" zostaną zaprezentowane w Warszawie 4 października - podało w czwartek Centrum Informacyjne resortu kultury.

 • Ponad 70 dzieł Juliana Fałata zgromadzili organizatorzy wystawy "Podróż do Japonii. Inspiracje sztuką Japonii w twórczości Juliana Fałata". Ekspozycję, otwartą we wtorek w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, można oglądać do 31 sierpnia.

 • W galeriach sztuki i domach aukcyjnych czas świątecznych zakupów. Na nabywców czekają m.in. płótna Franciszka Starowieyskiego, Józefa Szajny i Juliana Fałata. Za najdroższe, klasyczne dzieło Władysława Podkowińskiego trzeba zapłacić 15 mln zł.

 • Obrazy Fałata już w Muzeum Narodowym

  Dwa obrazy Juliana Fałata "Naganka na polowaniu w Nieświeżu" i "Przed polowaniem w Rytwianach" powróciły do Muzeum Narodowego w Warszawie, skąd 67 lat temu zostały zrabowane - poinformowała rzeczniczka Muzeum Katarzyna Wakuła.

 • Możliwe, że jeszcze w tym roku wrócą do Polski dwie akwarele Juliana Fałata. Obrazy, które trafiły na aukcję w USA, wciąż przechowywane są w depozycie amerykańskiej agencji dochodzeniowej - informuje "Dziennik Polski".

Zdjęcia na temat: fałat julian