• Informacje na temat:

  falsyfikat

Artykuły na temat: falsyfikat
 • Do 2 lat więzienia grozi 47-letniej szczeciniance, która na internetowej aukcji usiłowała sprzedać falsyfikat obrazu Alfreda Wierusza-Kowalskiego, jako oryginał - poinformowała w poniedziałek zachodniopomorska policja. Kobietę zatrzymano, obraz zabezpieczono.

 • MSZ kupiło falsyfikat za 7 tys. dolarów?

  Osiemnastowieczny Order Orła Białego, który tydzień temu kupiło na aukcji internetowej Ministerstwo Spraw Zagranicznych, może okazać się falsyfikatem - twierdzą polscy kolekcjonerzy i eksperci numizmatyczni.

 • Policja zatrzymała kobietę, która na aukcji internetowej usiłowała sprzedać falsyfikat obrazu Alfreda Wierusza-Kowalskiego. 47-letnia mieszkanka Szczecina może trafić do więzienia na dwa lata. Za obrazy Wierusza-Kowalskiego można dostać obecnie od kilku do kilkuset tysięcy złotych. W 2008 r. "Awangardę myśliwską" powstałą ok. roku z 1880 sprzedano za 1,3 mln zł.

 • Walizka fałszywych banknotów w banku

  Półtora miliona złotych w falsyfikatach próbował wpłacić do banku 35-latek w Warszawie. Sprawa szybko wyszła na jaw i Mariusz W. został zatrzymany przez stołeczną policję.

 • Czy obraz "Rybak z siecią" Leona Wyczółkowskiego prezentowany w Muzeum Narodowym w Gdańsku to falsyfikat?

 • Fałszywe pięciofuntówki w obiegu. Bank Anglii uczy obywateli, jak je rozpoznać

  ...​Bank Anglii wszczął dochodzenie w sprawie fałszywych pięciofuntówek, które pojawiły się w obiegu. Wprowadzony w ubiegłym roku banknot miał być niemożliwy do podrobienia. Brytyjska policja instruuje zatem Wyspiarzy, jak rozpoznać falsyfikat. Fałszywe banknoty wydrukowane zostały na zwykłym papierze, a oryginalna pięciofuntówka jest wykonana z tworzywa sztucznego. Powinny być zatem łatwe do...

 • Słynna kryształowa czaszka przechowywana w British Museum w Londynie to falsyfikat - uznał zespół historyków i mineralogów. Mimo opinii naukowców, sława tego tajemniczego dzieła sztuki nie minie.

 • Trwa dyskusja na temat możliwości przyjazdu papieża Jana Pawla II do Kazania na południu Rosji. Podczas wizyty Papież miałby wręczyć rosyjskiemu prezydentowi ikonę Matki Boskiej Kazańskiej, otaczanej szczególną czcią przez rosyjskich prawosławnych. Rosyjscy eksperci twierdzą jednak, że ikona, która przechowywana jest w Watykanie, nie jest oryginałem, ale kopią.

 • Bibliotekarz kradł cenne obrazy i zastępował... swoimi kopiami

  ...143 cenne obrazy chińskich mistrzów ukradł były kierownik biblioteki Akademii Sztuk Pięknych w Kantonie, Xiao Yuan z z galerii dzieł sztuki, którą miał pod opieką. Dzieła zastępował falsyfikatami, które malował osobiście.

 • Jak nauka udowodniła autentyczność Całunu Turyńskiego

  Ponad 30 lat naukowcy spierali się, czy największa relikwia chrześcijaństwa to tylko średniowieczny falsyfikat, czy autentyczna, starożytna szata, w którą zawinięte było ciało zmarłego. O bojach o ustalenie prawdy pisze Aleksandra Polewska w książce "Piątek, który zmienił wszystko".

Zdjęcia na temat: falsyfikat
Dyskusje na temat: falsyfikat