• Informacje na temat:

  fantastyka

Artykuły na temat: fantastyka
 • Miłośnicy gier i fantastyki spotkali się w Kielcach. "Pozwala przebić szarą rzeczywistość"

  Na tegoroczną, trzecią już edycją festiwalu przygotowaliśmy aż 600 godzin programu, który rozłożyliśmy na trzy dni. Zauważyliśmy, że fantastyka wraca do łask, podobnie jak gry planszowe, które również podczas naszej imprezy cieszą się sporym zainteresowaniem. Widzimy, że młodzież dziś chce wracać do tego, co kiedyś cieszyło się dużą popularnością. Fantastyka pozwala ludziom przebić szarą, nudną...

 • Fantastyka najlepsze lata ma już za sobą. Takich sukcesów, jakie święcili pisarze tego gatunku w latach 80., raczej trudno się spodziewać. Jak mówi Wojciech Sętek, organizator festiwalu, powodem tego jest fakt, że od 1989 roku pisarze zaczęli zajmować się czymś innym. Teraz wracają do pisarstwa. Imprezę odwiedził olsztyński reporter RMF FM, Leszek Tekielski:

 • ...- Dzięki filmom i literaturze, fantastyka trafia do coraz większej grupy osób. Sięgają one po kolejne tytuły, zaczynają się wdrażać w fantastykę i zostają w niej. Duży wpływ na zainteresowanie tym gatunkiem, mają gry komputerowe a także hollywoodzkie produkcje, chociażby seria "Zmierzch", czy filmy z bohaterami komiksów Marvela - powiedział w sobotę współorganizator konwentu Jakub Orłowski. Jak...

 • Spotkanie miłośników fantastyki

  Już po raz dziewiąty miłośnicy szeroko pojętej fantastyki spotkają się w ramach Zamojskich Spotkań z Fantastyką (ZSZeF). Podobnie jak przed rokiem, ZSZeF będzie miał miejsce w II Liceum Ogólnokształcącym w Zamościu. Trzydniowa impreza rozpoczyna się już w najbliższy piątek - 16 września.

 • Dni Fantastyki

  Kilkaset miłośników fantastyki z całej Polski, spotkania z pisarzami polskimi i zagranicznymi, prelekcje popularno-naukowe, prezentacje medialne, turnieje gier bitewnych, fabularnych i karcianych - 29 czerwca w Zamku Leśnickim rozpoczynają się Dni Fantastyki.

 • Już po raz XXII odbędą się w Zielonej Górze Bachanalia Fantastyczne. Impreza, która trwała od 21-23 września zbiegła się w czasie z 25-leciem istnienia zielonogórskiego klubu miłośników fantastyki AdAstra.

 • Ujazdowski: Rozłam w PiS to fantastyka

  Wiceprezes PiS Kazimierz Michał Ujazdowski powiedział, że doniesienia o odejściu z PiS grupy posłów związanych z Kazimierzem Marcinkiewiczem to "wiadomość z krainy fantastyki".

 • Ponad 500 godzin prelekcji, dyskusji, turniejów, gier i spotkań zaplanowali organizatorzy rozpoczynającego się w piątek zjazdu miłośników fantastyki "Pyrkon". Konwent odbędzie się po raz 12. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich i potrwa do niedzieli.

 • "Pyrkon" - konwent miłośników fantastyki

  Prelekcje, dyskusje, turnieje gier i spotkania składają się na program rozpoczynającego się w piątek w Poznaniu zjazdu miłośników fantastyki "Pyrkon". Konwent odbędzie się po raz 11. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich i potrwa do niedzieli.

 • Spotkania z pisarzami fantasy, pokazy gier i filmów oraz wizyta członków największych fanklubów "Gwiezdnych Wojen" to główne atrakcje "Andrzejkowej soboty z fantastyką", która w sobotę odbędzie się we wrocławskim Centrum Kultury Zamek.

Zdjęcia na temat: fantastyka
Wideo na temat: fantastyka
 • Nidzica - raj dla rycerzy!

  Nidzica to jedno z nielicznych miast, które może pochwalić się własną grą komputerową, której akcja toczy się na zamku oraz festiwalem fantastyki. Jako że centralnym punktem miasta jest zamek krzyżacki, również w kulturze pełni on ważną rolę. Odbywa się tam szereg imprez rycerskich. Najbliższa z nich - Rejza na zamek w Nidzicy - już za dwa tygodnie.

 • Magdalena Wojtoń i Bogdan Zalewski zapraszają na popołudniowe Fakty RMF FM

  Śląski strajk generalny, księgowe sztuczki ministra-magika Rostowskiego i podróż w krainę fantastyki - m.in. te tematy poruszymy w popołudniowych Faktach. Zapraszają tradycyjnie Magda Wojtoń i Bogdan Zalewski.

 • Ewa Kwaśny i Bogdan Zalewski zapraszają na popołudniowe Fakty RMF FM

  Siatkówkę mamy dziś na oku ;-) Piłka siatkowa to temat, do którego będziemy powracać najczęściej w popołudniowych faktach. Powód? Rozpoczynające się Mistrzostwa Europy i pierwszy mecz Polaków w trójmiejskiej Ergo Arenie. Będzie sporo wiadomości dla kibiców tego sportu, ale nie tylko. Zapraszamy też miłośników historii i fantastyki, fanów kultury i zainteresowanych nowymi problemami z dziedziny ekonomii. W Klubie Ekonomicznym usłyszycie, jak ważne jest miejsce pracy- kształt przestrzeni, w...

Dyskusje na temat: fantastyka