• Informacje na temat:

  fantasy

Artykuły na temat: fantasy
 • Andrzej Sapkowski odbierze World Fantasy Award

  Twórca "Wiedźmina" Andrzej Sapkowski zostanie w październiku nagrodzony World Fantasy Award za całokształt twórczości. Dołączy do grona 63 uhonorowanych twórców, wśród których są m.in. Ursula K. Le Guin, Stephen King i Terry Pratchett - podaje Instytut Książki.

 • Andrzej Sapkowski dostanie prestiżową World Fantasy Award

  Twórca "Wiedźmina" Andrzej Sapkowski zostanie nagrodzony World Fantasy Award za całokształt twórczości. Dołączy do grona 63 uhonorowanych twórców, wśród których są m.in. Ursula K. Le Guin, Stephen King i Terry Pratchett - podaje Instytut Książki.

 • Zmarła czołowa pisarka sci-fi i fantasy Ursula K. Le Guin

  ...​W wieku 88 lat zmarła w poniedziałek w Portland, w stanie Oregon, jedna z czołowych pisarek science fiction i fantasy Ursula K. Le Guin - poinformowała na koncie pisarki na Twitterze jej rodzina. LeGuin była również autorką esejów, wierszy i krótkich opowiadań. Le Guin zyskała sławę wydaną w 1969 r. powieścią "Lewa ręka ciemności" (The Left Hand of Darkness), która w tym samym roku zdobyła...

 • Zapraszamy do Games Room - fantasy gry planszowe w holu muzeum organizator Stowarzyszenie Grupa Inicjatyw Twórczych...

 • ​Pierwszoligowy piłkarz napisał trylogię fantasy

  Piłkarz pierwszoligowego Kolejarza Stróże Paweł Leśniak skończył pisać trzecią część trylogii fantasy. Książkę będzie można kupić jesienią, a zawodnik rozpoczął już pracę nad nową powieścią. Jak ujawnił, akcja będzie się toczyć w Polsce.

 • Francuzi zbudują podwodną stację jak z filmów fantasy

  We Francji skonstruowana zostanie niezwykła podwodna stacja badawcza "SeaOrbiter", przypominająca wyglądem statki kosmiczne z filmów fantasy! Budowa tego supernowoczesnego statku o pionowej formie rozpocznie się wiosną przyszłego roku.

 • Zapowiada się, iż do miana największego przeboju wakacji pretendować będzie kolejny film science fiction i jego bohaterowie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż wszyscy aktorzy występujący w obrazie "Final Fantasy" zostali wygenerowani za pomocą komputera. Światowa premiera filmu odbędzie się 11 lipca.

 • "Disney Fantasy", czyli pływający luksus na Morzu Północnym

  Pływający luksus na Morzu Północnym. Ogromny statek wycieczkowy "Disney Fantasy" dotarł z niemieckiej stoczni do holenderskiego portu Eemshaven. Stamtąd wypłynie w rejs próbny a w marcu wyruszy w długą podróż na Karaiby.

 • Polskie "The Power of Fantasy" od dziś w Brukseli

  Na wystawie "The Power of Fantasy. Modern and Contemporary Art from Poland" pokazane zostaną jedne z najbardziej znaczących dzieł polskiej sztuki współczesnej. Można ją zobaczyć w BOZAR w belgijskiej stolicy.

 • Prawie cztery tysiące fanów gier komputerowych w jednym miejscu. To mogło się zdarzyć tylko na krakowskim Festiwalu Muzyki Filmowej. Do hali ocynowni huty Arcelor Mittal z całej Polski zjechali miłośnicy gier "Final Fantasy" i drugiej części "Wiedźmina". Ścieżka dźwiękowa z tych gier dominuje na dzisiejszym koncercie.

Zdjęcia na temat: fantasy
Wideo na temat: fantasy
 • "Gra o tron" w nowej sekcji festiwalu Off Plus Camera

  "Gra o tron" - bijący rekordy popularności serial stworzony na podstawie sagi fantasy George'a R.R. Martina - to jeden z tytułów, jakie można oglądać w ramach nowej sekcji na festiwalu Off Plus Camera: "HBO: Mały wieki ekran". Widzowie będą mogli też usiąść na słynnym tronie znanym z ekranu.