• Informacje na temat:

  faraon

Artykuły na temat: faraon
 • Rzecznik KEP: W polskim Kościele nie ma faraonów

  ...temat niedawnej wypowiedzi papieża Franciszka, który przemawiając do włoskich biskupów, powiedział: "Nie można głosić ubóstwa i jednocześnie żyć jak faraon". „W polskim Kościele nie ma faraonów...

 • Akcja "Faraona" rozgrywa się w starożytnym Egipcie. We wstępie następuje dokładny opis warunków naturalnych i życia ludności Egiptu.

 • ​Papież do biskupów: Nie można głosić ubóstwa i żyć jak faraon

  Papież Franciszek w przemówieniu na inauguracji obrad Konferencji Episkopatu Włoch mówił biskupom w poniedziałek, że nie można głosić ubóstwa i jednocześnie "żyć jak faraon". Przyznał, że na kryzys powołań wpływ mają skandale ujawniane w Kościele.

 • Papież do biskupów: Głoszenie ubóstwa i życie jak faraon to kontrświadectwo

  ..."Nie można głosić ubóstwa i jednocześnie żyć jak faraon" - powiedział biskupom papież Franciszek podczas poniedziałkowej inauguracji obrad Konferencji Episkopatu Włoch. Przyznał, że na kryzys powołań wpływ mają skandale ujawniane w Kościele.

 • Faraon, amant, aktywista. 70. urodziny Jerzego Zelnika

  ...14 września 1945 roku urodził się Jerzy Zelnik. Aktor, którego większość osób pamięta z głównej roli w legendarnym „Faraonie” ma na koncie wiele znakomitych kreacji filmowych i teatralnych. W ostatnich latach pozostaje jednak na uboczu i coraz więcej energii poświęca na aktywność polityczną.

 • Franciszek: Nie można mówić o ubóstwie i żyć jak faraon

  Papież powiedział holenderskiej gazecie "Straatnieuws", że chrześcijanin nie może mówić o ubóstwie i żyć "jak faraon". Podkreślił, że mieszkanie w hotelu uchroniło go przed życiem w "złotej klatce". Mówił też o bogactwie Kościoła. "Kościół musi przemawiać za pomocą prawdy i świadectwa; świadectwa ubóstwa. Jeśli wierzący mówi o ubóstwie czy o bezdomnych i prowadzi życie jak faraon, to jest to...

 • Sztylet faraona Tutanchamona wykuto z meteorytu

  Zespół naukowców z Włoch i Egiptu ustalił, że do wyrobu sztyletu z grobowca faraona Tutenchamona wykorzystano meteoryt - informuje serwis internetowy Discovery News.

 • "Starożytny Facebook". Zaskakujące odkrycie w grobowcu faraona

  ..., jakie odczytali polscy naukowcy pracujący wewnątrz grobowca faraona egipskiego Ramzesa VI w Dolinie Królów.  Wszystkie wykonali turyści, którzy odwiedzili to miejsce około dwóch tysięcy lat temu! Dolina Królów w Górnym Egipcie to jedna z głównych atrakcji turystycznych tego kraju, obok piramid w Gizie. W wydrążonych w skałach grobowcach spoczęła większość faraonów z XVIII-XX dynastii, czyli...

 • Pojawiła się nowa teoria na temat śmierci Tutanchamona, egipskiego faraona, którego grobowiec odkryto ponad 90 lat temu. Jej autorem jest brytyjski naukowiec.

 • Egipcjanie o Mubaraku: Odszedł faraon

  Były prezydent Egiptu Hosni Mubarak mieszka w Szarm el-Szejk - twierdzą mieszkańcy tej turystycznej miejscowości, z którymi rozmawiała PAP. Nikt nie chce jednak wskazać miejsca jego pobytu. Nie ukrywają radości z odejścia byłego prezydenta, którego nazywają "faraonem".

Zdjęcia na temat: faraon
Wideo na temat: faraon