• Informacje na temat:

  faraon

Artykuły na temat: faraon
 • Akcja "Faraona" rozgrywa się w starożytnym Egipcie. We wstępie następuje dokładny opis warunków naturalnych i życia ludności Egiptu.

 • Faraon, amant, aktywista. 70. urodziny Jerzego Zelnika

  ...14 września 1945 roku urodził się Jerzy Zelnik. Aktor, którego większość osób pamięta z głównej roli w legendarnym „Faraonie” ma na koncie wiele znakomitych kreacji filmowych i teatralnych. W ostatnich latach pozostaje jednak na uboczu i coraz więcej energii poświęca na aktywność polityczną.

 • Franciszek: Nie można mówić o ubóstwie i żyć jak faraon

  Papież powiedział holenderskiej gazecie "Straatnieuws", że chrześcijanin nie może mówić o ubóstwie i żyć "jak faraon". Podkreślił, że mieszkanie w hotelu uchroniło go przed życiem w "złotej klatce". Mówił też o bogactwie Kościoła. "Kościół musi przemawiać za pomocą prawdy i świadectwa; świadectwa ubóstwa. Jeśli wierzący mówi o ubóstwie czy o bezdomnych i prowadzi życie jak faraon, to jest to...

 • Sztylet faraona Tutanchamona wykuto z meteorytu

  Zespół naukowców z Włoch i Egiptu ustalił, że do wyrobu sztyletu z grobowca faraona Tutenchamona wykorzystano meteoryt - informuje serwis internetowy Discovery News.

 • "Starożytny Facebook". Zaskakujące odkrycie w grobowcu faraona

  ..., jakie odczytali polscy naukowcy pracujący wewnątrz grobowca faraona egipskiego Ramzesa VI w Dolinie Królów.  Wszystkie wykonali turyści, którzy odwiedzili to miejsce około dwóch tysięcy lat temu! Dolina Królów w Górnym Egipcie to jedna z głównych atrakcji turystycznych tego kraju, obok piramid w Gizie. W wydrążonych w skałach grobowcach spoczęła większość faraonów z XVIII-XX dynastii, czyli...

 • Pojawiła się nowa teoria na temat śmierci Tutanchamona, egipskiego faraona, którego grobowiec odkryto ponad 90 lat temu. Jej autorem jest brytyjski naukowiec.

 • Egipcjanie o Mubaraku: Odszedł faraon

  Były prezydent Egiptu Hosni Mubarak mieszka w Szarm el-Szejk - twierdzą mieszkańcy tej turystycznej miejscowości, z którymi rozmawiała PAP. Nikt nie chce jednak wskazać miejsca jego pobytu. Nie ukrywają radości z odejścia byłego prezydenta, którego nazywają "faraonem".

 • Rajd Faraonów: Rafał Sonik liderem!

  Jadący w barwach RMF FM Rafał Sonik wygrał w kategorii quadów trzeci etap Rajdu Faraonów, 4. rundy mistrzostw świata FIM w rajdach terenowych. Tym samym krakowianin umocnił się na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej.

 • "Faraon" Mubarak czeka na wyrok. "Chcemy egzekucji!"

  Egipska gazeta "Al-Watan" na pierwszej stronie pisze, że dziś jest "dzień werdyktu w sprawie faraona". Hosni Mubarak nazywany często współczesnym faraonem, jest oskarżony o współudział w zabójstwie ponad 800 demonstrantów podczas protestów antyrządowych w ubiegłym roku. Grozi mu kara śmierci. Oskarżony jest także o korupcję. Razem z nim sądzeni są jego dwaj synowie, sześciu wysokich rangą...

 • Można na niej zobaczyć garderobę egipskiego władcy Tutanchamona. Nie był to najwybitniejszy z władców, ale miał szczęście - jego grobowiec omijali złodzieje. W 1922 r. odkrył go angielski archeolog Howard Carter. Do tej pory jest to jedno z największych odkryć archeologicznych. W grobowcu Carter znalazł wszystko to, czego faraon używał za życia, nawet rydwan. Na początku lat 90-tych szaty...

Zdjęcia na temat: faraon
Wideo na temat: faraon
 • Sikorski namawia na wakacje w Egipcie

  Radosław Sikorski zapewnił na konferencji prasowej w Kairze, że egipskie kurorty i ośrodki turystyczne są bezpieczne. Minister spraw zagranicznych przekonywał, że spędzając wakacje nad Morzem Czerwonym, przyczynimy się do gospodarczego wzrostu kraju faraonów.

 • Polscy turyści wracają z Egiptu

  Polscy turyści, którzy wrócili z Egiptu przyznają, że w kurortach jest spokojnie. Niektórzy odradzają jednak wyjazd z do kraju faraonów, bo - jak mówią – sytuacja rozwija się nieprzewidywalnie.