• Informacje na temat:

  faszyzm

Artykuły na temat: faszyzm
 • ...parkingowych ani w ogóle niczego, bo to nie jest pilne, pilna jest walka z "faszyzmem". To z kolei efekt tego, co - wracam do wojskowej metafory z początku tekstu - poszło Platformie dobrze. Otóż dobrze(...) "policyjny reżim", w którym dławi się wolność i brutalnie ogranicza się prawa człowieka, ale wręcz jako państwo w którym "narasta fala faszyzmu". Wiadomo, że na słowo "faszyzm" zachodnie lewicowe elity reagują...

 • ...​Faszyzm to ideologia polityczna, która narodziła się w czasie dwudziestolecia międzywojennego we Włoszech. Faszyzm sprzeciwiał się demokratyzacji parlamentarnej, głosił kult państwa i teorię państwa "totalnego", któremu podporządkowane jest życie społeczne i gospodarka kraju. Przybierał różne formy: umiarkowane, klasyczne - faszyzm włoski, skrajne - jak hitleryzm.

 • Trzaskowski: W Warszawie nie ma miejsca na faszyzm

  Zapowiadam, że w Warszawie nie ma miejsca na faszyzm. To jest miejsce uświęcone krwią Polaków - mówił w piątek rano na Kopcu Powstania Warszawskiego w Warszawie Rafał Trzaskowski, kandydat na prezydenta stolicy.

 • Historia faszyzmu we Włoszech

  Faszyzm we Włoszech jako system totalitarny rozwinął się w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Na czele ruchu stanął Benito Mussolini.

 • Protest w Katowicach: Precz z faszyzmem. Wolność, równość

  ...stowarzyszeń BoMiasto.pl i Tęczówka. Manifestanci zebrali się przy pomniku Wojciecha Korfantego – w tym samym miejscu, w którym 25 listopada demonstrowali narodowcy. "Precz z faszyzmem", "Wolność, równość, tolerancja", "Faszyzm tu nie przejdzie" - można było przeczytać na transparentach.

 • Prawne przyzwolenie na faszyzm w Polsce?

  Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik stwierdził we wtorek, że polskie prawo wymaga usprawnień jeśli chodzi o postępowanie mające na celu delegalizację organizacji propagujących rasizm, faszyzm i nazizm. Czy polskie prawo wymaga takich zmian? A może problem leży gdzie indziej? – W Polsce są inne stowarzyszenia i organizacje propagujące zabronione treści, nie tylko „Duma i Nowoczesność”. Są...

 • Biskup Pieronek w "Rz": Bagatelizowanie faszyzmu jest groźne

  ...dziś, że neofaszyzm to marginalny problem w Polsce. Absolutnie się z tym nie zgadzam. Ideologie, które wyznają narodowcy, są skierowane przeciwko drugiemu człowiekowi, jego wolności, tożsamości(...)" - uważa ks. Pieronek. Przypomina, że początkowo marginalne ruchy wywołały w Niemczech faszyzm, a w Rosji komunizm. - Bagatelizowanie marginesu to najlepsza sytuacja na doprowadzenie do sytuacji...

 • Kamiński zapowiada "szybką i stanowczą" reakcję wobec propagujących faszyzm

  ..."Szybką i stanowczą" reakcję państwa wobec propagujących w Polsce faszyzm zapowiedział minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński. "Gloryfikowanie faszyzmu i Adolfa Hitlera jest czymś niedopuszczalnym" - podkreślił.

 • Książka porównująca islamizm do faszyzmu „ocenzurowana” we Francji

  Zaostrza się burza polemik wokół odwołania we Francji planu opublikowania sławnej książki "Islamski faszyzm". Paryscy komentatorzy sugerują, ze to autocenzura i alarmują, że firmy wydawnicze kapitulują przed muzułmańskimi terrorystami.

 • ​Trzaskowski po decyzji Gronkiewicz-Waltz: Nie dla faszyzmu w Warszawie

  Prezydent elekt Warszawy Rafał Trzaskowski powiedział w środę, że popiera decyzję Hanny Gronkiewicz-Waltz o wydaniu zakazu organizacji Marszu Niepodległości 11 listopada. Jak podkreślił, nie ma zgody na faszyzm w Warszawie.

Zdjęcia na temat: faszyzm
Wideo na temat: faszyzm
Dyskusje na temat: faszyzm