• Informacje na temat:

  faszyzm

Artykuły na temat: faszyzm
 • ...​Faszyzm to ideologia polityczna, która narodziła się w czasie dwudziestolecia międzywojennego we Włoszech. Faszyzm sprzeciwiał się demokratyzacji parlamentarnej, głosił kult państwa i teorię państwa "totalnego", któremu podporządkowane jest życie społeczne i gospodarka kraju. Przybierał różne formy: umiarkowane, klasyczne - faszyzm włoski, skrajne - jak hitleryzm.

 • Historia faszyzmu we Włoszech

  Faszyzm we Włoszech jako system totalitarny rozwinął się w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Na czele ruchu stanął Benito Mussolini.

 • Protest w Katowicach: Precz z faszyzmem. Wolność, równość

  ...stowarzyszeń BoMiasto.pl i Tęczówka. Manifestanci zebrali się przy pomniku Wojciecha Korfantego – w tym samym miejscu, w którym 25 listopada demonstrowali narodowcy. "Precz z faszyzmem", "Wolność, równość, tolerancja", "Faszyzm tu nie przejdzie" - można było przeczytać na transparentach.

 • Książka porównująca islamizm do faszyzmu „ocenzurowana” we Francji

  Zaostrza się burza polemik wokół odwołania we Francji planu opublikowania sławnej książki "Islamski faszyzm". Paryscy komentatorzy sugerują, ze to autocenzura i alarmują, że firmy wydawnicze kapitulują przed muzułmańskimi terrorystami.

 • Zaostrza się burza wokół odwołania we Francji planu opublikowania słynnej książki "Islamski faszyzm". Paryscy komentatorzy sugerują, ze to autocenzura i alarmują, że firmy wydawnicze kapitulują przed muzułmańskimi terrorystami - informuje RMF FM.

 • Młodzi tęsknią za faszyzmem

  Dwóch młodych mężczyzn, podejrzanych o propagowanie faszyzmu i nawoływanie do nienawiści na tle rasowym zatrzymali żywieccy policjanci - poinformowało biuro prasowe śląskiej policji. Zatrzymani mają 18 i 20 lat, mieszkają w Żywcu i Wieprzu. Grożą im dwa lata więzienia.

 • Propagowali faszyzm i nienawiść

  Zarzuty działania w zorganizowanej grupie, która miała na celu m.in. propagowanie faszyzmu i nienawiści na tle rasowym i narodowościowym postawiła w piątek czterem osobom Prokuratura Rejonowa Białystok-Północ.

 • Faszyzm na Podkarpaciu?

  Działalność skrajnie prawicowych organizacji staje się coraz poważniejszym problemem również w naszym regionie.

 • Politycy o spoliczkowaniu Boniego. "To jest faszyzm"

  ...- To faszyzm - tak spoliczkowanie Michała Boniego przez Janusza Korwin-Mikkego ocenia Janusz Palikot.

 • "Gazeta Wyborcza": Swastyka to nie faszyzm?

  ...30-latek z Chorzowa chodził po mieście w koszulce ze swastyką. Sąd uznał, że to naganne, ale nie oznacza propagowania faszyzmu. I go uniewinnił, donosi "Gazeta Wyborcza".

Zdjęcia na temat: faszyzm
Wideo na temat: faszyzm
 • Stop faszyzmowi! Propaganda przed referendum na Krymie

  Informacyjna kampania na Krymie zakrojona na szeroką skalę zachęca mieszkańców półwyspu, by poparli w referendum 16 marca przyłączenie się do Rosji. Plakaty na ulicach ostrzegają przed nacjonalizmem i "faszyzmem" z zachodniej Ukrainy. Mieszkańcy krymskich miast otrzymują ulotki z informacją, że "wybór Rosji oznacza życie w stabilnym i silnym państwie, a także gwarancje, że faszyzm i nacjonalizm

 • Obchody Dnia Zwycięstwa w Kijowie

  „Drodzy weterani! Pokonaliście faszyzm ze świętą wiarą w to, że wszyscy na tej ziemi są równi. Jako prezydent Ukrainy przyrzekam, że uczynię wszystko, by być godnym waszego przykładu!" - mówił prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz. W niedzielę na głównej ulicy Kijowa, Chreszczatyku, odbyła się parada z okazji dnia zwycięstwa nad faszystowskimi Niemcami. Wzięło w niej udział około 2 tysięcy