• Informacje na temat:

  fatima

Artykuły na temat: fatima
 • 100 lat temu w Fatimie

  Myśląc o Fatimie, myśląc w ogóle o objawieniach, często zadajemy sobie pytania: dlaczego Fatima, dlaczego akurat tam, dlaczego dzieci albo: co już się “sprawdziło" a co jeszcze nas czeka, czy odkryjemy wreszcie wszystkie tajemnice świata dzięki objawieniom? Dzieci z Fatimy przekazały nam bardzo ważną informację, że wszystko jest jeszcze do uratowania. Jakakolwiek tajemnica nie odkrywałaby się...

 • Fatima: Rozpoczęły się uroczystości wspomnienia objawień maryjnych

  W sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie rozpoczęły się w piątek dwudniowe obchody wspomnienia zakończonych 13 października 1917 r. objawień maryjnych. Łącznie spodziewanych jest tam ponad 300 tys. wiernych z całego świata.

 • Fatima: Msza kanonizacyjna Hiacynty i Franciszka

  ...wszystkich pielgrzymów, Fatima jest przede wszystkim tym płaszczem Światła, który nas okrywa, tutaj tak samo jak w każdym innym miejscu na Ziemi, kiedy uciekamy się pod opiekę Najświętszej Matki...

 • Fatima: Ujawniono przypadek cudu. "5-latek przeżył dzięki wstawiennictwu rodzeństwa Marto"

  W Fatimie ujawniono szczegóły cudownego uzdrowienia za wstawiennictwem błogosławionych Franciszka i Hiacynty Marto, świadków objawień maryjnych w 1917 roku. Konferencję prasową zwołano na dzień przed przybyciem papieża Franciszka do portugalskiego sanktuarium. Franciszek i Hiacynta Marto zostaną w sobotę ogłoszeni świętymi.

 • Prawie pół miliona osób na mszy w Fatimie

  ...na świecie wojen i konfliktów , cierpienia i dramatu uchodźców kardynał Parolin zapytał: "Czego wymaga od nas Fatima pośród całego tego niepokoju i niepewności o przyszłość?". Wyjaśnił następnie, że(...). Fatima i jej przesłanie o pokoju i potrzebie czynienia dobra jest ponadczasowe. Przetrwało ono straszne rzeczy: totalitaryzmy, takie jak komunizm, różnorodne dyktatury, a nawet próby banalizacji zła...

 • Prawie pół miliona osób na mszy w Fatimie

  ...świecie wojen i konfliktów , cierpienia i dramatu uchodźców kardynał Parolin zapytał: "Czego wymaga od nas Fatima pośród całego tego niepokoju i niepewności o przyszłość?". Wyjaśnił następnie, że potrzeba...

 • Papież Franciszek w 2017 roku odwiedzi Fatimę

  Papież Franciszek odwiedzi sanktuarium w Fatimie w 2017 r. - podało w sobotę biuro prasowe diecezji Fatima-Leiria. Wizyta papieża będzie mieć związek z obchodami stulecia objawień maryjnych w portugalskiej miejscowości.

 • Dramat „Fatima” o algierskiej imigrantce zdobył Cezara dla najlepszego filmu

  W Paryżu odbyła się 41. ceremonia wręczenia Cezarów, czyli francuskich odpowiedników Oscarów! Cezara dla najlepszego filmu zdobył dramat „Fatima” o algierskiej imigrantce we Francji. Nagrodę za całokształt twórczości odebrał natomiast hollywoodzki gwiazdor Michael Douglas.

 • Fatima: Tysiące wiernych w procesji ze świecami

  To jeden z najbardziej widowiskowych i wzruszających momentów uroczystości w portugalskiej Fatimie. Dziesiątki tysięcy wiernych wzięły udział w wieczornej procesji ze świecami.

 • Papież w Fatimie: Polacy pielgrzymowali pieszo

  Pielgrzymi, którzy uczestniczyli w głównych obchodach stulecia objawień maryjnych w Fatimie, podkreślają, że uroczystości z udziałem papieża przerosły ich oczekiwania. W zakończonym w sobotę wydarzeniu wzięło udział ponad milion pielgrzymów z 55 państw świata, w tym z Polski.

Zdjęcia na temat: fatima
Dyskusje na temat: fatima