• Informacje na temat:

  feminizm

Artykuły na temat: feminizm
 • Emma Watson: Feminizm nie jest kijem służącym do bicia innych kobiet

  To jest podstawowe i absolutne niezrozumienie tego, czym jest feminizm. W feminizmie chodzi o równość i wybór - podkreśliła Emma Watson. Zaznaczyła też, że ta ideologia nie ma na celu piętnowania kobiet.  Feminizm nie jest kijem służącym do bicia innych kobiet. Po prostu nie jest. Więc tak, cieszę się, że ta sesja się ukazała - powiedziała aktorka. 

 • Krzysztof Zanussi: Feminizm jest jak cholesterol - albo dobry, albo zły

  .... Międzynarodowa wielka siła jak walec miażdży ludzi, jeżeli nie umieją uniknąć tego zderzenia . O feminizmie Zapytałam, czy stwierdzenie, że jego bohaterem jest katolik napastowany przez radykalne(...) nikt nie powinien być w stu procentach "karierowy", ani mężczyzna, ani kobieta. Kiedy pytam, dlaczego w eksplikacji reżyserskiej napisał "feminizm jest jak cholesterol, albo dobry, albo zły...

 • Rycerskość nie umarła!

  Równouprawnienie, feminizm, gender nie zmieniają naszego postrzegania tego, która płeć zasługuje na większą opiekę, a której życie, w obronie życia innych, można łatwiej poświęcić. Wyniki badań przeprowadzonych przez brytyjskich i amerykańskich psychologów wskazują, że nadal jesteśmy rycerscy i uważamy, że w sytuacji wyższej konieczności życie kobiet trzeba ratować nawet kosztem życia mężczyzn...

 • Tydzień Kobiet na UE w Krakowie

  Cykl imprez pod wspólną nazwą Tydzień Kobiet to znakomita okazja do dyskusji na temat współczesnego feminizmu, perspektyw jego rozwoju, a także wizerunku kobiet w mediach i biznesie.

 • Alina Petrowa-Wasilewicz laureatką nagrody "Ślad"

  ...- Dziennikarka KAI Alina Petrowa-Wasilewicz została laureatką nagrody "Ślad" imienia bp. Chrapka mi in. za "promowanie wzorców życia według nowego feminizmu Jana Pawła II". Dziennikarz PAP Stanisław Karnacewicz otrzymał nagrodę specjalną z okazji 15-lecia kapituły tej nagrody.

 • Gospodyni domowa przegrała z kreatywną i przedsiębiorczą bizneswomen. Zmienił się wizerunek kobiety, a wraz z nim sytuacja na rynku pracy. Czy silna pozycja kobiet to sukces czy porażka XXI wieku? Amerykańska socjolog Alison Wolf na łamach "Dziennika" stawia jednoznaczną diagnozę: bardzo możliwe, że feminizm odejdzie do lamusa.

 • Pod hasłem "Kraków potrzebuje feminizmu" odbyła się w sobotę krakowska Manifa. Jej uczestniczki zwracały uwagę na trudności i problemy, z jakimi na co dzień borykają się mieszkanki miasta.

 • Abp Józef Michalik: Kościół nie zmieni zdania o gender

  .... "Przesadna agresja wobec mężczyzny czy jakaś promocja zafałszowanej wizji relacji dwóch płci jest chora" - dodaje, mówiąc z kolei o feminizmie.

 • Abp Józef Michalik: Kościół nie zmieni zdania o gender

  ...- podkreśla. - Przesadna agresja wobec mężczyzny czy jakaś promocja zafałszowanej wizji relacji dwóch płci jest chora - dodaje, mówiąc z kolei o feminizmie.

 • Michalik nie odpowie za słowa o feministkach

  Wrocławski sąd oddalił zażalenie feministki Małgorzaty Marenin na postanowienie o umorzeniu postępowania z prywatnego aktu oskarżenia przeciw arcybiskupowi Józefowi Michalikowi. Kobieta czuła się urażona październikową wypowiedzią hierarchy dotyczącą związku pomiędzy feminizmem i rozwodami, a pedofilią w Kościele.

Wideo na temat: feminizm