• Informacje na temat:

  feniks

Artykuły na temat: feniks
 • Wojciechowski: Jak feniks z popiołów

  Paweł Wojciechowski, który w Zurychu zdobył w konkursie skoku o tyczce srebrny medal mistrzostw Europy, ma nadzieję, że określenie jego wyczynu przez media "jak feniks z popiołów", dotyczyć będzie tylko tej imprezy. Bo jak podkreśla - "ile się można odradzać?"

 • ...będę dążył do tego, aby tradycja szklarska w Stroniu nie zginęła. Czy "Violetcie" - wzorem feniksa - uda się odrodzić z popiołów na razie nieczynnych pieców wytopowych? bwb...

 • "Miasto Feniksa - War*Saw Eyerything",

  Od 1 sierpnia na Krakowskim Przedmieściu (w pobliżu ul. Miodowej), będzie można oglądać plenerową wystawę pt.: "Miasto Feniksa - War*Saw Eyerything", poświęconą pamięci Powstania Warszawskiego.

 • Feniks dla ojca Leona Knabita

  Feniks za całokształt twórczości - nagroda rozpoczętych w piątek w Warszawie XV Targów Wydawców Katolickich - trafi do rąk ojca Leona Knabita, benedyktyna, autora takich książek jak "O odwadze", "O radości" czy "Spotkania z wujkiem Karolem".

 • Laureatem tegorocznej nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich otrzymał prof. Michał Heller, któremu został przyznany Feniks Główny - ogłoszono w piątek, pierwszego dnia odbywających się w Warszawie XVI Targów Wydawców Katolickich.

 • Stalowowolski Feniks po(d)bił Nową Hutę

  Świetnie spisali się bokserzy ze stalowowolskiej sekcji Feniks-MOSiR podczas zorganizowanych 30 maja zawodów w Krakowie. Wystartowali tam w turnieju bokserskim w ramach obchodów 60-lecia Nowej Huty i wygrali prawie wszystkie walki.

 • "Jak feniks z popiołów" - film o odbudowie Warszawy

  ..."Jak feniks z popiołów" - taki tytuł nosi brytyjsko-australijski film dokumentalny o odbudowie Warszawy z powojennych zniszczeń. Będzie go można oglądać m.in. na pokazach w warszawskim Muzeum Historycznym.

 • Sonda kosmiczna Feniks pomyślnie wylądowała na Marsie. Teraz wszyscy niecierpliwie czekają na pierwsze wyniki badań. Czy pomogą one rozwiązać wątpliwości dotyczące życia na tej planecie?

 • Feniks dla ojca Leona Knabita

  Feniks za całokształt twórczości - nagroda rozpoczętych w piątek w Warszawie XV Targów Wydawców Katolickich - trafi do rąk ojca Leona Knabita, benedyktyna, autora takich książek jak "O odwadze", "O radości" czy "Spotkania z wujkiem Karolem".

 • Jasło: Miasto-feniks, polska stolica wina i prekursor przemysłu naftowego

  Jasło leży w Polsce południowo-wschodniej, u podnóża Karpat, a otaczają go aż trzy rzeki: Jasiołka, Wisłoka i Ropa. Podczas II wojny światowej zostało niemal całkowicie zniszczone (w 97 proc.), mieszkańcy jednak nie poddali się i rozpoczęli bardzo trudny proces odbudowy Jasła. Stąd można powiedzieć, że Jasło odrodziło się jak "Feniks z popiołów". Herb Jasła pochodzi z czasów panowanie dynastii...

Zdjęcia na temat: feniks
Wideo na temat: feniks