• Informacje na temat:

  ferguson

Artykuły na temat: ferguson
 • Księżna kontra miliarder. Sarah Ferguson walczy o gigantyczne odszkodowanie

  Księżna Sarah Ferguson, była żona syna brytyjskiej królowej księcia Andrzeja, walczy z koncernem medialnym australijskiego miliardera Ruperta Murdocha o gigantyczne odszkodowanie. Jak donoszą brytyjskie media, księżna domaga się 45 milionów funtów.

 • Zamieszki w Ferguson: Postrzelono dwóch policjantów

  Dwóch policjantów zostało postrzelonych w trakcie zamieszek w miejscowości Ferguson na przedmieściach Saint Louis w amerykańskim stanie Missouri. Do zdarzenia doszło podczas manifestacji po dymisji szefa lokalnej policji. W Ferguson od dłuższego czasu dochodzi do gwałtownych protestów czarnoskórej ludności.

 • Alex Ferguson postawił osiem tysięcy funtów na golfistę i... przegrał

  Były trener piłkarzy Manchesteru United sir Alex Ferguson przyznał, że przegrał osiem tysięcy funtów, bo postawił na niewłaściwego golfistę. Chodzi o zakończony w niedzielę turniej Masters. Zawody w mieście Augusta w USA wygrał Brytyjczyk Danny Willett.

 • Strzelanina w Ferguson: Ogłoszono stan wyjątkowy

  Stan wyjątkowy ogłosiły w poniedziałek lokalne władze w Ferguson, w Missouri. Poprzedniego dnia doszło tam do konfrontacji między policją a uczestnikami uroczystości w pierwszą rocznicę zastrzelenia Afroamerykanina Michaela Browna przez białego policjanta.

 • Strzelanina na ulicach Ferguson

  Dwaj policjanci zostali postrzeleni przed komendą policji w Ferguson w amerykańskim stanie Missouri podczas manifestacji po dymisji szefa policji w tym mieście, w którym przez dłuższy czas dochodziło(...) w Ferguson.

 • Burmistrz Ferguson, w stanie Missouri, został we wtorek odwołany przez Radę Miejską po opublikowaniu przez federalny resort sprawiedliwości raportu ostro krytykującego funkcjonowanie policji w tym mieście, które było widownią gwałtownych protestów czarnej ludności.

 • Zamieszki w Ferguson. 29 zatrzymanych

  Co najmniej 29 osób zatrzymanych, podpalone budynki i auta, splądrowane sklepy - to bilans nocnych zamieszek w Ferguson w USA. Demonstracje rozpoczęły się po tym, jak ława przysięgłych uznała, że nie ma podstaw, by oskarżyć białego policjanta, który w sierpniu zastrzelił czarnoskórego nieuzbrojonego 18-latka.

 • Strzały w Ferguson w rocznicę śmierci czarnoskórego 18-latka

  W amerykańskim Ferguson znów niespokojnie. W pierwszą rocznicę śmierci 18-letniego Afroamerykanina Michaela Browna, zastrzelonego rok temu na ulicy przez białego policjanta, znów padły strzały.

 • Policja w Ferguson zastrzeliła kolejnego mężczyznę

  Policjanci z Ferguson w amerykańskim stanie Missouri zastrzelili mężczyznę, który groził nożem funkcjonariuszom. W mieście od 11 dni trwają zamieszki po śmierci czarnoskórego Michaela Browna. Dziś do Ferguson ma przyjechać prokurator generalny USA Eric Holder.

 • Ferguson: Rodzina nastolatka o niesprawiedliwości sądów

  Prawnik rodziny nastolatka zastrzelonego w Ferguson uznał, że proces w tej sprawie był niesprawiedliwy, a wyrok zbyt łagodny. Sąd zdecydował się nie stawiać policjantowi, który zastrzelił Michaela Browna, zarzutów kryminalnych. Decyzja ta wywołała w mieście zamieszki.

Zdjęcia na temat: ferguson
 • ferguson
 • ferguson
Wideo na temat: ferguson
 • Drugi dzień zamieszek w Ferguson

  Na ulicach Ferguson w stanie Missouri nadal niespokojnie. Demonstranci oburzeni faktem, że policjant, który we wrześniu zastrzelił czarnoskórego 18-latka, nie stanie przed sądem, podpalili m.in. samochód policyjny oraz obrzucili kamieniami budynek ratusza. By opanować protesty, do miasta wysłano żołnierzy Gwardii Narodowej. Policja użyła broni gładkolufowej oraz gazu łzawiącego. Po

 • Zamieszki w Ferguson. Podpalone budynki i samochody

  W Ferguson w amerykańskim stanie Missouri wybuchły zamieszki po decyzji ławy przysięgłych, która uznała, że nie ma podstaw, by oskarżyć policjanta o zabójstwo czarnoskórego nastolatka. Według ławy 28-letni funkcjonariusz Darren Wilson strzelając do 18-letniego Michaela Browna działał w samoobronie.

Dyskusje na temat: ferguson