• Informacje na temat:

  fieldorf august emil

Artykuły na temat: fieldorf august emil
 • Organizator i szef Kedywu Komendy Głównej Armii Krajowej, zastępca Komendanta Głównego AK oraz dowódca organizacji NIE - 20 marca mija 115. rocznica urodzin gen. Augusta Emila Fieldorfa "Nila".

 • ...24 lutego 1953 roku w więzieniu mokotowskim w Warszawie powieszony został gen. August Emil Fieldorf "Nil" organizator i szef Kedywu Komendy Głównej AK, jeden z najbardziej zasłużonych żołnierzy Armii Krajowej i polskiego podziemia niepodległościowego.

 • Maria Fieldorf-Czarska, córka gen. bryg. Augusta Emila Fieldorfa "Nila", zasłużona dla kultywowania jego pamięci, została w sobotę pochowana na warszawskich Wojskowych Powązkach. Była strażniczką pamięci swojego ojca, generała "Nila" - mówili jej przyjaciele.

 • Organizator i szef Kedywu Komendy Głównej Armii Krajowej, zastępca Komendanta Głównego AK i dowódca organizacji NIE gen. August Emil Fieldorf "Nil" został 10 listopada 1950 roku w Łodzi aresztowany przez funkcjonariuszy Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego.

 • Na otwartej we wtorek w Muzeum Narodowym w Kielcach wystawie "August Emil Fieldorf "Nil" można obejrzeć 100 pamiątek. 24 lutego przypada 55. rocznica śmierci generała. Ekspozycja będzie czynna do końca marca.

 • Instytut Pamięci Narodowej jest w stanie z dużą dozą prawdopodobieństwa określić miejsce, w którym na warszawskich Powązkach znajduje się grób generała Emila Fieldorfa "Nila", zamordowanego w 1953 r. przez komunistów - poinformował Jacek Pawłowicz z Biura Edukacji Publicznej IPN.

 • 60. rocznica wydania wyroku śmierci na gen. Fieldorfa "Nila"

  ...16 kwietnia mija 60 lat od wydania przez władze komunistyczne wyroku śmierci na gen. Augusta Emila Fieldorfa "Nila" - organizatora i szefa Kedywu Komendy Głównej AK, jednego z najbardziej zasłużonych żołnierzy Armii Krajowej i polskiego podziemia niepodległościowego.

 • Wyrusz śladami generała Fieldorfa Nila. "Od zmierzchu do świtu”

  Celem marszu jest uczczenie pamięci Patrona Jednostki Wojskowej NIL, gen. Augusta Emila Fieldorfa NILA - twórcy i dowódcy KEDYWU, bojownika o wolność Narodu Polskiego oraz żołnierzy zgrupowań partyzanckich, walczących w rejonie Beskidu Makowskiego. Ponadto marsz promuje i popularyzuje służby w jednostce wojskowej NIL oraz wyjście naprzeciw zapotrzebowaniu na organizację imprez z elementami...

 • Generał „Nil” lepiej wyeksponowany

  Odczuwam dużą satysfakcję, chociaż dopiero po kilkunastu latach. Od momentu powstania Muzeum Armii Krajowej im. generała Augusta Emila Fieldorfa-„Nila” w Krakowie głosiłem bowiem potrzebę uczynienia jego programową osią właśnie postaci patrona. I oto czytam w „Dzienniku Polskim”, że trwają przygotowania wystawy stałej poświęconej legendarnemu dowódcy Kierownictwa Dywersji Komendy Głównej AK...

 • 63 lata temu wydano wyrok śmierci na "Nila"

  ..."Jak Pani wie mąż mój otrzymał wyrok... nie, nie mogę tego słowa napisać..." - pisała w liście do Aliny Nowak żona Emila Fieldorfa "Nila" - Janina. 16 kwietnia mija 63 lata od wydania przez władze komunistyczne wyroku śmierci na gen. Augusta Emila Fieldorfa "Nila". To jeden z najbardziej zasłużonych żołnierzy Armii Krajowej i polskiego podziemia niepodległościowego. Organizator i szef Kedywu...

Wideo na temat: fieldorf august emil
 • Od zmierzchu do świtu - 117 śmiałków przebiegło śladami gen. Nila

  Maciej Nowak, Daniel Bartoszek i Maciej Leśniak – to pierwsza trójka bohaterów nocnego marszu szlakiem generała Augusta Emila Fieldorfa Nila. 117 zawodników miało do pokonania 50 kilometrów po wzniesieniach Beskidu Makowskiego i Wyspowego. Trasa liczyła aż 50 kilometrów i jest uznawana za ekstremalną. Przygotowali ją komandosi z jednostki wojskowej „NIL”.

Dyskusje na temat: fieldorf august emil
 • Re: Niemcy: Kolejni esesmani mogą stanąć przed sądem

  August Emil Fieldorf pocztaj na viki

 • Re: ​"Haarec": Podpis pod ustawą o IPN pogłębi kryzys

  Generał August Emil Fieldorf " Nil", widzieliście wczoraj w tv film o Nim? Tak niszczono wielkich patriotów.

 • Re: Izrael: Incydent na granicy. Postrzelono 35-latkę

  http://wmeritum.pl/pamietaj-abys-nie-prosila-ich-o-laske-general-august-emil-fieldorf-nil/32655 tu jest dobry artykuł o stosunkach Polsko żydofffskich

 • Re: Kaczyński: Kwestia zrównoważonego rozwoju jest dla nas priorytetowa

  Chwała BOHATEROM: Danuta Siedzikówna ps. Inka, mjr Szendzielorz, ps. Łupaszka, gen. August Emil Fieldorf ps Nil i tysiącom POLSKICH BEZIMIENNYCH BOHATERÓW walczących z sowieckim okupantem po 45 roku. i zamordowanych w ubeckich katowniach.

 • Re: ​Tusk: Autorzy ustawy o IPN wypromowali podłe oszczerstwo na cały świat

  $$# 74 lata temu, 1 lutego 1944 r. oddział Kedywu Komendy Głównej Armii Krajowej wykonał w Alejach Ujazdowskich w Warszawie wyrok na gen. Franzu Kutscherze, dowódcy SS i policji w dystrykcie warszawskim. Wyrok na znienawidzonego „kata Warszawy” wydał szef Kedywu płk August Emil Fieldorf „Nil”.Później polacy z pomocą narodu wybranego Jego zamordowali?

 • Re: ​Tusk: Autorzy ustawy o IPN wypromowali podłe oszczerstwo na cały świat

  74 lata temu, 1 lutego 1944 r. oddział Kedywu Komendy Głównej Armii Krajowej wykonał w Alejach Ujazdowskich w Warszawie wyrok na gen. Franzu Kutscherze, dowódcy SS i policji w dystrykcie warszawskim. Wyrok na znienawidzonego „kata Warszawy” wydał szef Kedywu płk August Emil Fieldorf „Nil”.

 • Re: ​Tusk: Autorzy ustawy o IPN wypromowali podłe oszczerstwo na cały świat

  74 lata temu, 1 lutego 1944 r. oddział Kedywu Komendy Głównej Armii Krajowej wykonał w Alejach Ujazdowskich w Warszawie wyrok na gen. Franzu Kutscherze, dowódcy SS i policji w dystrykcie warszawskim. Wyrok na znienawidzonego „kata Warszawy” wydał szef Kedywu płk August Emil Fieldorf „Nil”.Później polacy z pomocą narodu wybranego Jego zamordowali?

 • Re: Wyciekła kolejna notatka z MSZ. Dotyczy wraku tupolewa

  Że co? Myślisz łobuzie, że pisze dla kasy? A może nasi bohaterowie tacy jak Danuta Siedzikówna ps. "Inka", major Zygmunt Szyndzielorz ps. "Łupaszka", gen. August Emil Fieldorf, ps. "Nil”, rotmistrz Witold Pilecki i dziesiątki tysięcy żołnierzy podziemia antykomunistycznego też walczyli z sowieckim okupantem dla kasy? Łobuzie, 10 kwietnia 2010 w Smoleńsku zginęła blisko setka wybitnych Polaków

 • Re: Sejm zdecydował. Polska znosi święto, Rosja oburzona

  Gdy czytam o wyzwalaniu Polski przez Rosję,to mi się płakać chce... Najpierw pakt Ribbentrop-Mołotow wyzwalał, potem Katyń, a ci, których wojna nie zabrał, zostali zesłani na Sybir albo zostali zamordowani przez stalinowskie władze PRL np. pułkownik Pilecki, generał August Emil Fieldorf i WIELU INNYCH...

 • Re: Zniszczono groby muzułmanów na cmentarzu w Jerozolimie

  Szkoda, ze nie dostrzegasz wszystkich sposobow i efektow działania "wyzwolicieli". Jezeli wedlug ciebie rotmistrz Witold Pilecki, general August Emil Fieldorf byli mordercami, to kim był Mieczysław Moczar, Stanisław Radkiewicz, Julia Brystygier, Helena Wolinska...? Oni tak utrwalali władze ludowa, (zdobyta w fauszywych wyborach), ze zamordowane przez nich ofiary często nie maja własnego grobu