• Informacje na temat:

  figuralna kompozycja

Artykuły na temat: figuralna kompozycja
 • Tadeusz Paszko - Malarstwo w BWA

  Biuro Wystaw Artystycznych Galeria Zamojska zaprasza na otwarcie wystawy malarza ze Szczbrzeszyna, Tadeusza Paszko, w dniu 14 listopada o godz. 17.00.

 • Dyplom 2008, czyli artyści na "szóstkę" w BWA

  ..."Kobiety" Marty Kodeniec. Ta praca moim zdaniem może wyjść "do ludzi" w większej formie, czyli w plener - jest to grupa figuralna. Jest jeszcze bardzo ładna snycerka - rzeźba "Ptaki" - bardzo ładna(...) figuralna. Jest jeszcze bardzo ładna snycerka - rzeźba "Ptaki" - bardzo ładna praca wykonana przez Ewelinę Łukasik. Jak zauważa dyrektor Tyburski można to zaprezentować w jakimś ekskluzywnym...

 • Wystawę prezentującą wizerunki Mikołaja Kopernika, wykonane przez Stanisława Szukalskiego, prezentuje Muzeum Okręgowe w Toruniu. Wybitny astronom był jedną z kilku wybitnych postaci, które fascynowały artystę.

 • Kielce: Wystawa prac Stanisława Praussa

  - Około 50 obrazów, grafik oraz czarno-białych i kolorowych rysunków można oglądać do końca maja na wystawie "Wieś polska w malarstwie Stanisława Praussa". Ekspozycję otwarto w piątek w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach dla uczczenia 105. rocznicy urodzin i 40. rocznicy śmierci artysty.

 • Dzbany i butle - wystawa ceramiki w Krośnie

  Piwnica PodCieniami w Krośnie zaprasza do obejrzenia wystawy ceramiki artystycznej Węgra Jánosa Németha. Ekspozycja "Legendy w dzbanach i butlach zaczarowane" czynna będzie do 26 września 2010.

 • Dzbany i butle - wystawa ceramiki

  Krośnieńska "Piwnica PodCieniami" zaprasza do obejrzenia wystawy ceramiki artystycznej Węgra Jánosa Németha. Wystawa "Legendy w dzbanach i butlach zaczarowane" czynna będzie do 26 września 2010.

 • Galeria Sztuki Współczesnej, przy ul. Długiej 13 w Łomży, zaprasza w piątek, 12 października 2007 roku, o godz. 18.00, na otwarcie wystawy malarstwa Teresy Adamowskiej "W pejzażu łomżyńskim" .

 • .... Gdy się je rozchyli ukazuje się przedstawienie Trójcy Świętej tzw. Tron Łaski (kompozycja ta nie zachowała się w całości - brakuje krucyfiksu, który Bóg Ojciec trzyma przed sobą). Na wewnętrznej...

 • Wystawa "Okna. Witraże łódzkie belle epoque"

  ...szybek. Są też witraże będące bardzo misternymi kompozycjami, niemal malarskimi. Znajdują się na nich sceny figuralne czy też bogata ornamentyka kwiatowa - powiedział Łukasz Grzejszczak z łódzkiego Muzeum. Witraż to kompozycja wykonana z kawałków kolorowego szkła połączonego ołowianymi ramkami; powstające kwatery stanowią dekoracyjne wypełnienie otworu okiennego. Ostateczny efekt zależy od...

 • Słońce wzeszło o godzinie 7.38, zajdzie o 15.55. Księżyc wzejdzie o godzinie 10.35, zajdzie o 21.09. Dzień będzie trwać 8 godzin i 17 minut.