• Informacje na temat:

  fikcja literacka

Artykuły na temat: fikcja literacka
 • Portugalczyk napisał książkę sugerującą polskie zbrodnie na Żydach. "To fikcja literacka"

  Joao Pinto Coelho, autor książki "Os loucos da rua Mazur" (Szaleńcy z ulicy Mazura), twierdzi, że jego dzieło jest fikcją literacką. Książka sugeruje polskie zbrodnie na ludności żydowskiej podczas II wojny światowej.

 • "Czternaście milimetrów życia". Rzeczywistość nieraz przewyższa fikcję

  W największym w Krakowie centrum medycyny niekonwencjonalnej dochodzi do brutalnego zabójstwa jednego z członków zarządu spółki. Sprawę badają policjanci z elitarnego "Archiwum X". Wkrótce okazuje się, że niemal wszyscy bohaterowie mają swoje mroczne tajemnice... To fikcja literacka, ale - jak podkreśla w rozmowie z Interią Natan Noraj, autor książki "Czternaście milimetrów życia" - policyjna...

 • Literacki Nobel dla Swietłany Aleksijewicz. "Reportaż mówi prawdę o rzeczywistości"

  Tegoroczna Literacka Nagroda Nobla trafiła do rąk Swietłany Aleksijewicz. Dumy nie kryje całe środowisko reporterskie, które w końcu doczekało się tak prestiżowego wyróżnienia. Mają nadzieję, że "literatura non fiction przestanie być traktowana jako bękart literatury pięknej".

 • Polityczna fikcja Marka Oramusa

  Świat w roku 2018. W Polsce sporo kłopotów wewnętrznych. W Europie kataklizmy i rządy skorumpowanych biurokratów. Świat żyje wyprawą na Marsa. Ludzkość przed poważnymi decyzjami. Jak na tym tle zachować się ma Polska, w której właśnie ujawniono kolejną aferę polityczno-korupcyjną?

 • Pavol Rankov otrzymał Literacką Nagrodę Europy Środkowej Angelus

  Literacka nagroda Angelus dla Pavola Rankova. Słowacki pisarz nagrodzony został za powieść "Zdarzyło się pierwszego września (albo kiedy indziej)", która w Polsce ukazała się nakładem wydawnictwa Książkowe Klimaty.

 • Pierwsza edycja Festiwalu Literatury im. Josepha Conrada odbędzie się w Krakowie. Jej gośćmi będą m.in. Roberto Calasso, Per Olov Enquist, Pascal Quignard, Etgar Keret i Jorgi Saval.

 • Literacka przepowiednia losu "Titanica"

  Ta tragedia jest bodaj największą, a przynajmniej najbardziej nagłośnioną spośród podobnych, jakie wydarzyły się na przestrzeni ostatniego stulecia. Artystyczny wymiar nadał jej reżyser James Cameron w głośnym filmie "Titanic". Wręcz niesamowite wydaje się, że na 14 lat przed katastrofą tego luksusowego brytyjskiego parowca transatlantyckiego amerykański pisarz Morgan Robertson napisał nowelę przedstawiającą katastrofę statku pasażerskiego.

 • Takiej afery we francuskim świecie literackim jeszcze nie było!

  Bezprecedensowa afera sądowa we francuskim świecie literackim! Sąd zdecydował, że nowa powieść znanego pisarza będzie miała dwie wersje i... dwoje autorów!

 • Tajemnice alkowy Trumpa. Chwali się, że sypia z żonami kolegów, z własną już nie

  Donald Trump rzadko rozmawia z żoną Melenią. Mają osobne sypialnie. Chętnie za to wypytuje znajomych o ich pożycie intymne, a nawet sypia z ich żonami. Takie pikantne szczegóły z życia prywatnego prezydenta Stanów Zjednoczonych ujawnia autor książki "Fire and Fury: Inside the Trump White House". Otoczenie Trumpa twierdzi, że wszystko co napisał Michael Wolff, to literacka fikcja.

 • Michael Wolff ujawnia pikantne tajemnice z życia Trumpów

  Donald Trump rzadko rozmawia z żoną Melanią. Mają osobne sypialnie. Chętnie za to wypytuje znajomych o ich pożycie intymne, a nawet sypia z ich żonami. Takie pikantne szczegóły z życia prywatnego prezydenta Stanów Zjednoczonych ujawnia autor książki "Fire and Fury: Inside the Trump White House". Otoczenie Trumpa twierdzi, że wszystko co napisał Michael Wolff, to literacka fikcja.

Wideo na temat: fikcja literacka
 • Maja Dutkiewicz i Tomasz Staniszewski zapraszają na Poranne Fakty!!

  Prezydent z wizytą w Korei i Mongolii. Premier wciąż eksploruje gorącą Afrykę, sprawdzając scenariusze wzmacniania relacji między Polską a Zambią. Niech każdy nastawi aparat, bo sfrunęły się ptaszki dla odbycia narad. W Porannych Faktach pomieszamy Fakty z literacką fikcją Juliana Tuwima. Ujawnimy pierwszego śmiałka, który pomoże nam w nagraniu płyty z wierszami Tuwima, którą RMF FM przygotuje na 6 grudnia. Halo, halo! Tutaj ptasie radio w brzozowym gaju. Nadajemy audycję z ptasiego kraju.

Dyskusje na temat: fikcja literacka