• Informacje na temat:

  fikcje

Artykuły na temat: fikcje
 • "Rzeczpospolita": Resocjalizacja młodych to fikcja

  Słabe efekty w ośrodkach wychowawczych - około 60 proc. młodych po wyjściu z nich wpada w konflikt z prawem - podaje czwartkowa "Rzeczpospolita", cytując raport Najwyższej Izby Kontroli.

 • Reforma SN – iluzja przyspieszenia, fikcja ułatwień

  Uchwalona przez Senat z błędem ustawa sądowa została wczoraj podpisana przez prezydenta i kilka minut później opublikowana w Dzienniku Ustaw. Nowe przepisy mają przyspieszyć wybieranie nowych sędziów Sądu Najwyższego i obsadę funkcji jego Pierwszego Prezesa. Praktycznie jednak niczego nie przyspieszają.

 • "DGP": Akademicka fikcja. Uczelnie udają, że uczą

  Pieniądze inwestowane w kształcenie studentów na publicznych uczelniach to często środki wyrzucane w błoto - pisze w czwartek "Dziennik Gazeta Prawna", powołując się na nowy raport Najwyższej Izby Kontroli.

 • Portugalczyk napisał książkę sugerującą polskie zbrodnie na Żydach. "To fikcja literacka"

  Joao Pinto Coelho, autor książki "Os loucos da rua Mazur" (Szaleńcy z ulicy Mazura), twierdzi, że jego dzieło jest fikcją literacką. Książka sugeruje polskie zbrodnie na ludności żydowskiej podczas II wojny światowej.

 • USA wycofują się z porozumienia nuklearnego z Iranem. "Umowa była fikcją"

  Stany Zjednoczone zrywają porozumienie nuklearne z Iranem - poinformował prezydent Donald Trump. Stwierdził, że umowa była "wielką fikcją" i ma dowody na to, że Iran naruszył porozumienie.

 • Obowiązkowe badanie spalin w trakcie kontroli policyjnych to fikcja

  Rządowa walka ze smogiem okazuje się fikcją. Jak ustalili reporterzy RMF FM, do tej pory nikt nie zajął się jedną z kluczowych rekomendacji Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów w sprawie zwalczania zanieczyszczania środowiska. Chodzi o obowiązkowe badanie spalin w trakcie kontroli policyjnych.

 • "Ratunkowy dostęp do technologii lekowych to fikcja". Pacjenci apelują do resortu

  ​"Ratunkowy dostęp do technologii lekowych to fikcja. Niezbędne są zmiany w ustawie" - alarmuje Fundacja Pacjentów Onkologicznych Alivia w petycji do Ministerstwa Zdrowia. Chodzi o dostęp na specjalnych zasadach do najnowocześniejszych terapii, które w Polsce nie są refundowane. Korzystają z nich przede wszystkim osoby z nowotworami. "Widzimy, że ustawa nie działa perfekcyjnie. Będziemy dyskutować o uproszczeniu procedur oraz zmianie finansowania" - deklaruje w rozmowie z RMF FM wiceminister...

 • RMF FM: Pacjenci apelują do resortu. "Ratunkowy dostęp do technologii lekowych to fikcja"

  ​"Ratunkowy dostęp do technologii lekowych to fikcja. Niezbędne są zmiany w ustawie" - alarmuje Fundacja Pacjentów Onkologicznych Alivia w petycji do Ministerstwa Zdrowia. Chodzi o dostęp na specjalnych zasadach do najnowocześniejszych terapii, które w Polsce nie są refundowane. Korzystają z nich przede wszystkim osoby z nowotworami. "Widzimy, że ustawa nie działa perfekcyjnie. Będziemy dyskutować o uproszczeniu procedur oraz zmianie finansowania" - deklaruje w rozmowie z RMF FM wiceminister...

 • Pomianowski: Europejska partia muzułmańska to fikcja polityczna

  Jeśli przez pryzmat historii i pochodzenia spojrzymy na mapę uchodźców w Europie, to zobaczymy, jak bardzo ci ludzie różnią się między sobą. Wtedy znalezienie im wspólnego mianownika okaże się niemożliwe. Łączenie ich na zasadzie "bo jesteście imigrantami i muzułmanami" to kompletna fikcja polityczna - mówi w wywiadzie dla Interii Jerzy Pomianowski, były ambasador RP, a obecnie dyrektor Europejskiego Funduszu na rzecz Demokracji.

 • "Czternaście milimetrów życia". Rzeczywistość nieraz przewyższa fikcję

  W największym w Krakowie centrum medycyny niekonwencjonalnej dochodzi do brutalnego zabójstwa jednego z członków zarządu spółki. Sprawę badają policjanci z elitarnego "Archiwum X". Wkrótce okazuje się, że niemal wszyscy bohaterowie mają swoje mroczne tajemnice... To fikcja literacka, ale - jak podkreśla w rozmowie z Interią Natan Noraj, autor książki "Czternaście milimetrów życia" - policyjna rzeczywistość nieraz ją przewyższa.

Wideo na temat: fikcje
 • Zalewska: Reforma ma zahamować fikcję, na którą został skazany system

  Zalewska: Reforma ma zahamować fikcję, na którą został skazany system

 • Scheuring-Wielgus: Joanna Schmidt nie ponosi konsekwencji wyjazdu na Maderę

  „Joanna Schmidt nie ponosi żadnych konsekwencji, jest wiceprzewodniczącą w zarządzie partii” – mówiła posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus pytana o sytuację swojej koleżanki Joanny Schmidt. „Obydwie odeszłyśmy z prezydium, bo zbliżają się wybory samorządowe i skupiamy się na pracy w zarządzie” – dodaje polityk w Porannej rozmowie w RMF FM. „Były wybory do prezydium klubu Nowoczesnej. Wspólnie 31 posłów wybrało nowe prezydium, są kobiety i mężczyźni” – tłumaczy. O kontrowersyjnym...

 • Maja Dutkiewicz i Tomasz Staniszewski zapraszają na Poranne Fakty!

  Ostatni dzień października, czyli Halloween! W Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, czy Wielkiej Brytanii popularnością dorównuje niemal świętom Bożego Narodzenia. W Faktach dziś wszystkie upiory Platformy Obywatelskiej! Po aferze taśmowej - już wiemy - nie będzie powtórki wyborów na Dolnym Śląsku. Komisja Europejska ustaliła zaś, jak spłukiwać wodę w klozecie. To nie fikcja, to Fakty!

Dyskusje na temat: fikcje