• Informacje na temat:

  fikcje

Artykuły na temat: fikcje
 • "Rzeczpospolita": Resocjalizacja młodych to fikcja

  Słabe efekty w ośrodkach wychowawczych - około 60 proc. młodych po wyjściu z nich wpada w konflikt z prawem - podaje czwartkowa "Rzeczpospolita", cytując raport Najwyższej Izby Kontroli.

 • Portugalczyk napisał książkę sugerującą polskie zbrodnie na Żydach. "To fikcja literacka"

  Joao Pinto Coelho, autor książki "Os loucos da rua Mazur" (Szaleńcy z ulicy Mazura), twierdzi, że jego dzieło jest fikcją literacką. Książka sugeruje polskie zbrodnie na ludności żydowskiej podczas II wojny światowej.

 • Obowiązkowe badanie spalin w trakcie kontroli policyjnych to fikcja

  Rządowa walka ze smogiem okazuje się fikcją. Jak ustalili reporterzy RMF FM, do tej pory nikt nie zajął się jedną z kluczowych rekomendacji Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów w sprawie zwalczania zanieczyszczania środowiska. Chodzi o obowiązkowe badanie spalin w trakcie kontroli policyjnych.

 • Pomianowski: Europejska partia muzułmańska to fikcja polityczna

  Jeśli przez pryzmat historii i pochodzenia spojrzymy na mapę uchodźców w Europie, to zobaczymy, jak bardzo ci ludzie różnią się między sobą. Wtedy znalezienie im wspólnego mianownika okaże się niemożliwe. Łączenie ich na zasadzie "bo jesteście imigrantami i muzułmanami" to kompletna fikcja polityczna - mówi w wywiadzie dla Interii Jerzy Pomianowski, były ambasador RP, a obecnie dyrektor Europejskiego Funduszu na rzecz Demokracji.

 • "Czternaście milimetrów życia". Rzeczywistość nieraz przewyższa fikcję

  W największym w Krakowie centrum medycyny niekonwencjonalnej dochodzi do brutalnego zabójstwa jednego z członków zarządu spółki. Sprawę badają policjanci z elitarnego "Archiwum X". Wkrótce okazuje się, że niemal wszyscy bohaterowie mają swoje mroczne tajemnice... To fikcja literacka, ale - jak podkreśla w rozmowie z Interią Natan Noraj, autor książki "Czternaście milimetrów życia" - policyjna rzeczywistość nieraz ją przewyższa.

 • Netia Off Camera: „Ludzie to fikcja?” i „Silna płeć”

  Hołd złożony kobietom i filmy zaburzające opozycje między naturą a kulturą, zwierzęcym a ludzkim, człowiekiem a maszyną znalazły się w programie 10. edycji festiwalu Netia Off Camera. Rozpocznie się ona już 28 kwietnia.

 • Obiecywali szybki zwrot PIT. "To fikcja"

  „W sierpniu 2014 r. minister finansów Mateusz Szczurek zobowiązywał się, że dużym rodzinom urzędy skarbowe będą zwracać nadpłacony podatek w ciągu miesiąca. Rzeczywistość jednak jest zupełnie inna” – pisze we wtorkowym wydaniu „Rzeczpospolita”.

 • Dmitrij Pieskow: Zarzuty wobec Putina to czysta fikcja

  Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow zaapelował do USA o pokazanie dowodów na to, że Władimir Putin jest skorumpowany. Oskarżenia pod adresem rosyjskiego prezydenta padły z ust wysokiego urzędnika amerykańskiego Departamentu Stanu Adama Shunina w programie "Panorama", wyemitowanym w poniedziałek wieczorem przez telewizję BBC.

 • Nowe oświadczenie adwokata właściciela Wisły Kraków. "Sąd zastosował fikcję doręczenia"

  "Wiedzę na temat prawomocnego wyroku Jakub Meresiński i jego pełnomocnik uzyskali za pomocą środków masowego przekazu. Wyrok nakazowy nie został doręczony, w związku z czym Jakub Meresiński nie miał świadomości o jego istnieniu" - to fragment oświadczenia, które nasz dziennikarz otrzymał od adwokata nowego właściciela Wisły Kraków. Jak ujawnili dziennikarze RMF FM, biznesmen - wbrew temu, co w oświadczeniu napisał jego prawnik - był już skazany prawomocnym wyrokiem sądowym. Chodziło o...

 • Kukiz’15 chce likwidacji nagród dla ministrów. "Czas skończyć z fikcją"

  Klub Kukiz'15 złoży projekt ustawy, którego celem jest likwidacja możliwości wypłacania nagród członkom Rady Ministrów - zapowiedział wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka. Kukiz'15 chce rozpocząć dyskusję na temat systemu wynagradzania najważniejszych osób w państwie.

Wideo na temat: fikcje
 • Zalewska: Reforma ma zahamować fikcję, na którą został skazany system

  Zalewska: Reforma ma zahamować fikcję, na którą został skazany system

 • Scheuring-Wielgus: Joanna Schmidt nie ponosi konsekwencji wyjazdu na Maderę

  „Joanna Schmidt nie ponosi żadnych konsekwencji, jest wiceprzewodniczącą w zarządzie partii” – mówiła posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus pytana o sytuację swojej koleżanki Joanny Schmidt. „Obydwie odeszłyśmy z prezydium, bo zbliżają się wybory samorządowe i skupiamy się na pracy w zarządzie” – dodaje polityk w Porannej rozmowie w RMF FM. „Były wybory do prezydium klubu Nowoczesnej. Wspólnie 31 posłów wybrało nowe prezydium, są kobiety i mężczyźni” – tłumaczy. O kontrowersyjnym...

 • Maja Dutkiewicz i Tomasz Staniszewski zapraszają na Poranne Fakty!

  Ostatni dzień października, czyli Halloween! W Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, czy Wielkiej Brytanii popularnością dorównuje niemal świętom Bożego Narodzenia. W Faktach dziś wszystkie upiory Platformy Obywatelskiej! Po aferze taśmowej - już wiemy - nie będzie powtórki wyborów na Dolnym Śląsku. Komisja Europejska ustaliła zaś, jak spłukiwać wodę w klozecie. To nie fikcja, to Fakty!

Dyskusje na temat: fikcje