• Informacje na temat:

  filozofowie greccy

Artykuły na temat: filozofowie greccy
 • Filozofowie greccy odegrali ważną rolę w kształtowaniu się kultury europejskiej. Zapoczątkowali wiele kierunków filozoficznych. Działalność filozofów greckich wynikała z umiłowania mądrości, skąd wzięła swój początek nazwa ich dziedziny. Jacy byli najsłynniejsi greccy filozofowie i jakie były ich poglądy?

 • Źle się dzieje w państwie greckim. Uwaga! Szokujące zdjęcia

  Na greckich ulicach coraz częściej dochodzi do aktów przemocy. Neonaziści biją imigrantów, policja bije anarchistów i demonstrantów, skrajna lewica bije policję...

 • Grecki matematyk i filozof przyrody - Archimedes; pierwszy polski zdobywca Nagrody Templetona - Michał Heller; twórca teorii Wielkiego Wybuchu - Georges Lemaitre, to uczeni, których przy stole wigilijnym chętnie spotkaliby znani polscy przedstawiciele świata nauki.

 • Cywilizację europejską stworzyli chrześcijanie, którzy "z zagłady starożytnego świata" ocalili filozofię oraz prawo i "tchnęli w antyczną spuściznę" ducha wolności, braterstwa i miłości - pisze w liście wielkanocnym rektor KUL, ks. prof. Antoni Dębiński.

 • Schetyna: Prezydent SMS-em zaprosił szefów klubów parlamentarnych, by zmieniać konstytucję

  "Nie przyjmujemy zaproszenia do zmiany konstytucji ani od prezydenta, ani od nikogo innego" – w ten sposób lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna tłumaczy nieobecność przedstawicieli PO na poniedziałkowym spotkaniu w Pałacu Prezydenckim. "Prezydent nie położył na stole żadnego projektu. Położył na stół niekonstytucyjną ustawę i SMS-em zaprosił szefów klubów parlamentarnych, żeby zmieniać konstytucję" – oświadczył gość Porannej rozmowy w RMF FM. Schetyna twierdzi, że "po spotkaniu z...

 • Przed 4 czerwca 1989 roku na balkonie hotelu Polonia

  25 lat temu przez dwa gorące wiosenne miesiące dzieliłem czas między dom, uczelnię i hotel Polonia. Na szczęście wszystkie te miejsca były tak blisko siebie, że czasami pośpiesznie zjadałem śniadanie przy ulicy Radziwiłłowskiej (tam mieszkałem), a kawę lub herbatę piłem już w hotelowym apartamencie na rogu Basztowej i Pawiej, w którym ulokowało się na I piętrze biuro prasowe Małopolskiego Komitetu Obywatelskiego "Solidarności", po czym szybkim krokiem udawałem się na Akademię Ekonomiczną...

 • Zidentyfikowanie grobu Arystotelesa, po ponad dwudziestu latach prac wykopaliskowych, ogłosił oficjalnie grecki archeolog Kostas Sismanidis podczas międzynarodowej konferencji na Uniwersytecie Arystotelesa w Salonikach, poświęconej starożytnemu uczonemu. Od jego urodzenia minęło ponad 2400 lat.

 • Modlitwą oraz góralską muzyką, śpiewem i tańcem - którą umiłował ks. prof. Józef Tischner, górale uczcili w sobotę pamięć o księdzu filozofie, w jego rodzinnej miejscowości - Łopusznej na Podhalu, gdzie trwa "Festiwal Tischnerowski".

 • Maria Gaetana Agnesi - bohaterka Google Doodle

  Kim jest Maria Gaetana Agnesi, bohaterka dzisiejszego Google Doodle? To wybitna włoska lingwistka, matematyczka i filozof. Napisała m.in. publikację poświęconą rachunkowi różniczkowemu i całkowemu. 16 maja mija rocznica jej śmierci.

 • Modlitwą oraz góralską muzyką, śpiewem i tańcem - którą umiłował ks. prof. Józef Tischner, górale uczcili w sobotę pamięć o księdzu filozofie, w jego rodzinnej miejscowości - Łopusznej na Podhalu, gdzie trwa "Festiwal Tischnerowski".

Dyskusje na temat: filozofowie greccy